Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

i brać już więcej tego syfu nie kazali

buty ,czapkę i spodnie z depozytu odadali

i na droge pomachali, i wracać więcej

jak w poprzednim stanie nie kazali ,,,

tylko zdrowo odzywiać się nakazali

i receptę na melisę wypisali :D

 

pięknie spuentowałeś to wybitną liryką ;)

benzo zabronili brać, ale doraźnie będę musiał, by przezwyciężyć fobie.

a w szpitalu powiedzieli że kanna które paliłem zawierały właśnie domieszkę benzo i dlatego przedawkowałem, dlatego olewam już syntetyczne kanna, są już niepewne i oszukują,

dodatkowo wiele sklepów z RC pada, w lipcu kolejna delegalizacja. oby ci IZO********* nie wycofali, bo to bardzo pozytywny związek ;)

pozostaje mi tylko wypić parę piwek od święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest to pierwsza styczność to grube przedawkowanie. Zaśnie zanim tyle zje. 600mg powinno ją odciąć podejrzewam. Dlatego nienawidze szpitali, jak odwyk to tylko w domu jak już sie wszystko wali dotrwać do prywatnego. Wieczorem jak matka jakimś cudem mnie zaciągnęła na sor bo miałem ciśnienie 80/40 i puls 49, po 120mg pseudoefedryny i dwóch kawach wymusiłem do 100/60 i tyle było u lekarza chociaż mówiłem, że podbijałem je stymulantami. Stwierdziła, że to normalne (ehe... w tym stanie połowa z nas ma już o połowę gorsze samopoczucie, a wstać z łóżka sam prawie, że nie mogłem) i dowiedziałem sie, że mam jeść i pić. Całe życie tego nie robiłem, pora zmienić nawyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

i brać już więcej tego syfu nie kazali

buty ,czapkę i spodnie z depozytu odadali

i na droge pomachali, i wracać więcej

jak w poprzednim stanie nie kazali ,,,

tylko zdrowo odzywiać się nakazali

i receptę na melisę wypisali :D

 

hej Kalebx3 , niezły poeta z Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można , nie wolno lamotryginy z walproinami ale ja i tak potrafiłem łączyć 900 mg kwasu walproinowego z 100 mg lamotryginy i żyję 8)

Można, tylko trzeba to robić od mniejszych dawek i powoli, mam na myśli wprowadzanie lamotryginy do walproinianów i obserwować czy nie ma jakiś zmian skórnych, pokrzywek itd. Na większość pomaga hydrokortyzon w maści bez problemu, ale jak już zaczyna sie roznosić to natychmiast lamotryginę się odstawia, bo można dostać Zespołu Stevena Johnsona, albo nawet Lyella , ale to skrajność (tutaj przeżywalność to chyba tylko 30%). Tak czy inaczej obie wyglądają trochę podobnie, skóra schodzi z ciała i łuszczy się, okropne i bolesne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlexCCC, nie wiem jak w tej kwestii działa kwetiapina, ale na mnie jako na kobietę źle działała pregabalina na libido :/ odstawiłam parę dni temu i libido znowu wzrosło i już nie muszę tego traktować jak obowiązek, żeby partner nie poszedł sobie do innej czy coś, i odczucia lepsze. A brałam również 75 mg, z tym że ja jestem bardzo wrażliwa na leki i czuję nawet małe dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I świetnie wspomaga działanie antydepresantow.

 

______

no u mnie jest z ta Prega w stosunku dom antydepresantów . Biorę 37,5 mg z rana dziennie , ale dawki rzędu 75 mg juz nasilaja mi wyrażnie Nerwię Natrctw . A na tą nerwicę natręctw biore właśnie Esci , która pod tym względem pomaga , a jednak prega osłabia ją w kwesti niwelacji natręctw . Ot co człowiek to inna historia . Oczywiście Prega to dobry antylekowiec , ale dla każdego w inne, sciśle dobranej dawce i w zależności co komu dolega oprócz lęków , natręctw , czy depresji . Niby jeden lek , a takie to zawiłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwanag, ja biorąc pregę w tej dawce i podobny antydepresant mogłam wypić i nie było specjalnej sensacji. Generalnie na lekach piję mało - dwa piwka max czy trochę wina, nie upijam się, bo i tak alkohol mi szybciej do głowy wchodzi.

 

 

 

Czy po odstawieniu pregabaliny, które nie biorę od tygodnia, ale byłam tylko na 75 mg można być mocno chwiejnym, skłonnym do depresji? Zastanawia mnie czy mój stan to od tego, skoro poza tym nie widzę innych objawów, czy bardziej sytuacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy pregabalina nie nasila wam nerwicy natręctw i czy nie wchodzi w interakcję z relanium bo mam wrażenie że tak? Czy mozarin może być kontra do tych natręctw czy lepiej zoloft?

 

nie nasila natrectw, ten lek dziala bardziej sedatywnie, pregabalina moze nasilać działanie relanium/diazepamu, mozarin/escitalopram dziala w tym kierunku lepiej, zoloft/sertralina moze poczatkowo pobudzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SebaNN
Pytanie czy pregabalina nie nasila wam nerwicy natręctw i czy nie wchodzi w interakcję z relanium bo mam wrażenie że tak? Czy mozarin może być kontra do tych natręctw czy lepiej zoloft?

 

nie nasila natrectw, ten lek dziala bardziej sedatywnie, pregabalina moze nasilać działanie relanium/diazepamu, mozarin/escitalopram dziala w tym kierunku lepiej, zoloft/sertralina moze poczatkowo pobudzac.

 

u mnie wlasnie pobudza i natręctwa troche nasila.. co do pregi..to Ci powiem , że u mnie nawet zmniejszyły natręctwa jak brałem do klomipraminy.. n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×