Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W telewizji była pewna historia dziewczyny, która zawsze brała normalnie paracetamol, ale za którymś razem zlazła jej skóra z całego ciała. Nekrolizy dostała czy czegoś innego nie pamiętam już. Czy to znaczy, że paracetamolu należy się wystrzegać?

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia po paracetamolu tak ciężkich skutków ubocznych jest niezwykle małe ale po pregabalinie to prawdopodobieństwo jest już dużo większe. Życzę jednak - aby nic złego się Tobie nie przytrafiło :) Dużo zdrowia :):)

 

-- 20 mar 2018, 22:49 --

 

o cholerka, czytam tutaj takie rzeczy o tym leku, że aż strach brać... z tym że na mnie dobrze działa, no może trochę daje po pamieci, ale mogło być gorzej.

I tak lepsze dla mnie to niż samobójstwo gdybym nie brała leków i nie była w stanie znieść tego co się ze mną dzieje. A gdyby nie leki, już raczej by mnie tu parę lat nie było.

 

Jeżeli alternatywą jest samobójstwo - to oczywiście każdy lek który może temu zapobiec jest bezcenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizji była pewna historia dziewczyny, która zawsze brała normalnie paracetamol, ale za którymś razem zlazła jej skóra z całego ciała. Nekrolizy dostała czy czegoś innego nie pamiętam już. Czy to znaczy, że paracetamolu należy się wystrzegać?

 

 

Tak, bezpieczniejszy jest Ibuprofen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni nerwicowcy, lękowcy, depresyjni!

 

Biorę pregabalinę od jakichś 2 tygodni, odżyłem po 2 latach wegetacji, tylko.. Tolerancja rosnie błyskawicznie 4-5 dni i trzeba więcej, teraz jestem na 175 mg, ale juz mi za mało, ja tak nie chce, macie jakies rady? Robić odstępy czy coś? Bo naprawde przerobilem chyba całą tablicę mendelejewa, i tylko ten lek dziala na mnie tak że jestem starym sobą, sprzed choroby. Ale nie chcę dojść do sytuacji, gdzie będę jadł paczkę dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe

 

Neurontin i Lyrica są karą śmierci dla nowych synapsów mózgu: szokujące badania

http://urhealthguide.com/neurontin-lyrica-death-sentence-new-brain-synapses-shocking-study/

 

Już dawno pisałem że PREGABALINA jest złym i niebezpiecznym lekiem. Pozorne efekty terapeutyczne są kosztem ogromnego spustoszenia w mózgu. Czytałem podobne opracowanie ale link już wygasł.

 

-- 29 mar 2018, 11:22 --

 

No nieźle... a ja to biorę.

Ale generalnie dałoby się znaleźć pewnie wiele podobnych opinii czy badań znalazłoby się na temat każdego psychotropa. I podsumować, że ogólnie psychotropy to samo zło.

 

Niestety psychotropy to samo zło. Nie leczą choroby tylko delikatnie łagodzą objawy dając przy tym mnóstwo działań ubocznych. Rujnują zdrowie i psychikę. Ale wobec np. możliwego samobójstwa - lekarze walą prochy - ponieważ w zasadzie nie mają innego wyjścia. I nic na to nie można poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale gdzie tam jest link do badań na temat szkodliwego wpływu pregabaliny, oprócz przekopiowania treści z innego serwisu o suplementach diety i zdrowej żywności? Napisać brukowy artykuł bez podania źródła do wyników badań to każdy sobie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale gdzie tam jest link do badań na temat szkodliwego wpływu pregabaliny, oprócz przekopiowania treści z innego serwisu o suplementach diety i zdrowej żywności? Napisać brukowy artykuł bez podania źródła do wyników badań to każdy sobie może.

 

dokładnie i tylko lekowcy tu wchodza czytaja to i jest niepotrzebna panika

co do psychotropów zgadzam sie jest to zło, ale zło konieczne i sa ludzie którym pozwoliły wyjść z bagna, i żyja i funkcjonują normalnie dzięki tym pigułkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Pregabaline 75 do Wenlafaksyny 75. Biore ja drugi dzien i mam straszne skutki uboczne: uczucie jakbym miala za chwile zemdlec, zawroty glowy i zwymiotowac. Czy jestescie mi w stanie powiedziec jak dlugo to sie bedzie utrzymywac? czekać czy odstawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale gdzie tam jest link do badań na temat szkodliwego wpływu pregabaliny, oprócz przekopiowania treści z innego serwisu o suplementach diety i zdrowej żywności? Napisać brukowy artykuł bez podania źródła do wyników badań to każdy sobie może.

 

No właśnie, każdy sobie może ...... napisać tak lub inaczej - na tym polega forum . Wpisy należy traktować raczej jako ciekawostkę niż źródło wiedzy medycznej więc luz..... :) Jeśli Pregabalina Ci pomaga - to bardzo dobrze. Bierz i ciesz się że działa bo nie wszyscy mają tyle szczęścia :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisy należy traktować raczej jako ciekawostkę niż źródło wiedzy medycznej więc luz..... :)

 

No właśnie :) Dlatego trzeba być dociekliwym i sprawdzać czy artykuł ma jakąkolwiek wartość naukową, czy jest zwykłą tanią sensacją (za którą też stoją różne grupy interesu). Takie artykuły mogą zniechęcić ludzi którym lek może pomóc.

 

Mnie pregabalina wyciągnęła z niezłego lękowego dołka w którym sam escitalopram nie dawał rady, ale nikogo nie namawiam do brania poza wskazaniem. Już jakiś czas temu zmniejszyłem dawkę i niedługo będę gotowy ją odstawić. Spełniła swoją funkcję i na pewno nie mogę powiedzieć że wyrządziła mi jakiekolwiek szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luxor :)

 

Doszukiwanie się jakichkolwiek wartości naukowych na forum poświęconym nerwicy jest raczej niezbyt poważne . Artykuły mogą zniechęcać ludzi - chociaż lek mógł im pomóc - to prawda. Ale równie dobrze mógł im zaszkodzić, poczytali na forum i nie wzięli. Trudno ocenić kto ma rację. :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Pregabaline 75 do Wenlafaksyny 75. Biore ja drugi dzien i mam straszne skutki uboczne: uczucie jakbym miala za chwile zemdlec, zawroty glowy i zwymiotowac. Czy jestescie mi w stanie powiedziec jak dlugo to sie bedzie utrzymywac? czekać czy odstawić?

czekac, u mnie to tydzien trwalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Biore Pregabaline Sandoz 450 mg na dobę - 150 mg o 8 rano i 300 mg o 22 razem z Trittico

Czy moge brac o tych godzinach?? bo odstep czasu miedzy jedna dawka a druga to 14h czy lepiej brac sama Prege o 20 a o 22 Trittico.

A moze te 2h nie maja znaczenia? ja biore tak bo wygodniej mi jest polykac o 22 razem z trittico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Biore Pregabaline Sandoz 450 mg na dobę - 150 mg o 8 rano i 300 mg o 22 razem z Trittico

Czy moge brac o tych godzinach?? bo odstep czasu miedzy jedna dawka a druga to 14h czy lepiej brac sama Prege o 20 a o 22 Trittico.

A moze te 2h nie maja znaczenia? ja biore tak bo wygodniej mi jest polykac o 22 razem z trittico.

 

Te dwie godziny są bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale gdzie tam jest link do badań na temat szkodliwego wpływu pregabaliny, oprócz przekopiowania treści z innego serwisu o suplementach diety i zdrowej żywności? Napisać brukowy artykuł bez podania źródła do wyników badań to każdy sobie może.

 

No właśnie, każdy sobie może ...... napisać tak lub inaczej - na tym polega forum . Wpisy należy traktować raczej jako ciekawostkę niż źródło wiedzy medycznej więc luz..... :) Jeśli Pregabalina Ci pomaga - to bardzo dobrze. Bierz i ciesz się że działa bo nie wszyscy mają tyle szczęścia :):)

 

 

Wy zawsze biorący psychotropy będziecie bronić że tak nie jest. Jest grupa na fejsbuku ludzi uszkodzonych a o tym informacji multum nie tylko na tej stronie ale na stronach naukowych. FDA w USA nie dopuściło pregabaliny do leczenie lęku uogólnionego a Unia Europejska dziwnym trafem tak . I jeszcze jedno ze ten lek zbiegiem czasu osłabia się działanie i uzależnia . Mogę dać dużo naukowych linków. Pfizer dużo zapłacił kary w USA.

 

-- 31 mar 2018, 00:33 --

 

Sorry, ale gdzie tam jest link do badań na temat szkodliwego wpływu pregabaliny, oprócz przekopiowania treści z innego serwisu o suplementach diety i zdrowej żywności? Napisać brukowy artykuł bez podania źródła do wyników badań to każdy sobie może.

 

No właśnie, każdy sobie może ...... napisać tak lub inaczej - na tym polega forum . Wpisy należy traktować raczej jako ciekawostkę niż źródło wiedzy medycznej więc luz..... :) Jeśli Pregabalina Ci pomaga - to bardzo dobrze. Bierz i ciesz się że działa bo nie wszyscy mają tyle szczęścia :):)

 

 

Wy zawsze biorący psychotropy będziecie bronić że tak nie jest. Jest grupa na fejsbuku ludzi uszkodzonych a o tym informacji multum nie tylko na tej stronie ale na stronach naukowych. FDA w USA nie dopuściło pregabaliny do leczenie lęku uogólnionego a Unia Europejska dziwnym trafem tak . I jeszcze jedno ze ten lek zbiegiem czasu osłabia się działanie i uzależnia . Mogę dać dużo naukowych linków. Pfizer dużo zapłacił kary w USA.

 

-- 31 mar 2018, 00:41 --

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2791798/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×