Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

pregabalina nie powinna powodować skutków przy odstawieniu przy braniu jej takich małych dawek

Niestety jak probowalam odstawic ja miesiac temu to bylo naprawde zle wrocila depresja nerwica bardzo nieprzyjemne mysli... dlatego spytalam czy macie na to jakos sprawdzony sposob ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak probowalam odstawic ja miesiac temu to bylo naprawde zle wrocila depresja nerwica bardzo nieprzyjemne mysli... dlatego spytalam czy macie na to jakos sprawdzony sposob ?

Najprostsza rada: spróbuj odstawiać wolniej. Jak szybko zeszłaś z dawki (miesiąc temu)?

 

Przy okazji pytanie do znawców, czy branie dwa razy (bądź trzy) w ciągu dnia, jest koniecznością, by lek działał prawidłowo? Bo chciałbym zmienić 1-0-1 na 2-0-0, tylko boję się, że tym samym upośledzę nieco efekt terapeutyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji pytanie do znawców, czy branie dwa razy (bądź trzy) w ciągu dnia, jest koniecznością, by lek działał prawidłowo? Bo chciałbym zmienić 1-0-1 na 2-0-0, tylko boję się, że tym samym upośledzę nieco efekt terapeutyczny.

 

Raczej tak, prega ma z tego co pamiętam ponad 6h czas półtrwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex1988 ja to widzę inaczej to nie są skutki odstawienia leku ,a nawrot objawów chorobowych na które ten lek działał co jak widać nie leczył.

Ale skad mdlosci nrak snu cala sie trzese bede redukowala bardzo powoli ...dzieki wielkie za odpowiedz

 

-- 08 sty 2018, 10:01 --

 

Alex1988 ja to widzę inaczej to nie są skutki odstawienia leku ,a nawrot objawów chorobowych na które ten lek działał co jak widać nie leczył.

Ale skad mdlosci nrak snu cala sie trzese bede redukowala bardzo powoli ...dzieki wielkie za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 dzień pregabaliny 150mg i lęki takie, że afobamem się ratuję. Wizyta u psychiatry za trzy dni. Chyba z 600mg potrzebuję xD

 

-- 10 sty 2018, 20:29 --

 

18 dzień pregabaliny 150mg i lęki takie, że afobamem się ratuję. Wizyta u psychiatry za trzy dni. Chyba z 600mg potrzebuję xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

przychodzę z prośbą o poradę, specjalnie na tą potrzebę założyłam konto, bo nigdzie nie mogłam znaleźć gotowej odpowiedzi na mój przypadek.

 

schodzę właśnie z pregabaliny i coaxilu, przy czym ten pierwszy lek biorę od pół roku, a drugi od paru miesięcy (ze 3 może). przyznaję, że sama postanowiłam porzucić te leki ale to już dłuższa historia czemu sama :P (głównym powodem był fakt, że dawki przestały działać a męczyło mnie strasznie branie już 6 tabletek dziennie które wcale tanie nie były jak na moją kieszeń) przed zmniejszaniem dawki brałam dłuższy czas x3 coaxil po 12,5mg i pregabalinę 150mg rano i 300mg wieczorem.

tydzień temu zmniejszyłam sobie na 12,5mg coaxil rano i wieczorem i 150mg pregabaliny rano i wieczorem. od wczoraj znów zmniejszyłam tym razem zmniejszając dawkę o połowę w zachowanej częstotliwości (co daje w przybliżeniu 6mg coaxilu rano/wieczór i 75mg pregabaliny rano/wieczór)

 

mój problem polega na skutkach odstawiania mimo stopniowego i powolnego procesu (zwykle wcześniejsze leki o wiele lżej znosiłam nawet po natychmiastowym zaprzestaniu brania). na początku zaczęło się następnego dnia od silnych bólów głowy (uciskowy, myślałam pierwotnie że przesadziłam z kofeiną) i mdłości, "odrętwieniem mózgu". z każdym dniem przez tydzień objawy były coraz słabsze ale wciąż na tyle, że leki przeciwbólowe średnio pomagały. wczoraj znów zmniejszyłam jak wspomniałam wyżej i ból się nasilił, wróciły mdłości. zamierzam pozostać przy zmniejszonej dawce przez następny tydzień po czym przestać brać.

jest jakiś sposób na złagodzenie objawów konkretnie tego typu przy odstawianiu? od tygodnia jestem na paracetamolu i ibuprofenie w max dawkach i wolałabym nie przesadzać jednak objawy mi nie pozwalają.

 

kolejny problem dotyczy alkoholu. jaki jest bezpieczny okres do spożycia większej ilości alkoholu po odstawieniu wspomnianych leków? 19 stycznia planuję poimprezować z przyjaciółką i wolę się upewnić czy dam radę zejść całkowicie do terminu :) łącznie na odstawienie 37,5mg coaxilu i 450mg pregabaliny poświęcam 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile bierzesz już tę pregę?

 

Ja mam ochotę na alkohol, bo jednak po pewnym czasie brania ok. miesiąc, dawki 600mg średnio działają. Większe dawki zadziałały, dzisiaj jakoś nie zaskoczyło za bardzo - w markecie już się stresowałem - nawet nie patrzyłem w oczy nikomu. Kilka dni temu wziąłem z 750mg albo 900mg i na stresową sytuację było ok - klarowne myślenie było mi potrzebne - po alprazolamie bym nie miał go. Raczej na mojej osobie nie sugerujcie się - ja redukowałem alprazolam i SSRI - może na kogoś działa długo - a u mnie po prostu są to objawy odstawienne - chociaż wydaje mi się, że wróciłem do punktu wyjścia - czyli tak jak przed braniem leków mam lęki społeczne (na pewno mniejsze). Kiedyś byłem przeciwny psychoterapii - teraz myślę, że coś by pomogła, chociaż zmieniłaby myślenie i nastawienie.

 

Pisałaś o "odrętwieniu mózgu" może to objaw odstawiania pregi, ja tak miałem przy odstawieniu clonazepamu nagle. Może po prostu odstaw najpierw jedno potem drugie, coaxil raczej jest łagodny (przynajmniej na mnie tak działał), więc można go odstawić lżej, jak już kiedyś go odstawiałaś. Ale to akurat na mnie tak działało, może u ciebie jest inaczej. 6 tabletek dziennie brałaś - czyli 3 coaxilu i 3 pregi?

 

 

Dalej jestem ciekawy czy jest osoba na którą działa ten lek cały czas na lęki, powiedzmy rok czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś o "odrętwieniu mózgu" może to objaw odstawiania pregi, ja tak miałem przy odstawieniu clonazepamu nagle. Może po prostu odstaw najpierw jedno potem drugie, coaxil raczej jest łagodny (przynajmniej na mnie tak działał), więc można go odstawić lżej, jak już kiedyś go odstawiałaś. Ale to akurat na mnie tak działało, może u ciebie jest inaczej. 6 tabletek dziennie brałaś - czyli 3 coaxilu i 3 pregi?

 

 

Dalej jestem ciekawy czy jest osoba na którą działa ten lek cały czas na lęki, powiedzmy rok czasu?

 

tak właśnie stawiałam prędzej na pregabalinę (jako że tą biorą w znacznie większej dawce niż coaxilu i dłużej) dlatego też napisałam na tym dziale . i tak, brałam 3 coaxilu i 3 pregi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile bierzesz już tę pregę?

 

Ja mam ochotę na alkohol, bo jednak po pewnym czasie brania ok. miesiąc, dawki 600mg średnio działają. Większe dawki zadziałały, dzisiaj jakoś nie zaskoczyło za bardzo - w markecie już się stresowałem - nawet nie patrzyłem w oczy nikomu. Kilka dni temu wziąłem z 750mg albo 900mg i na stresową sytuację było ok - klarowne myślenie było mi potrzebne - po alprazolamie bym nie miał go. Raczej na mojej osobie nie sugerujcie się - ja redukowałem alprazolam i SSRI - może na kogoś działa długo - a u mnie po prostu są to objawy odstawienne - chociaż wydaje mi się, że wróciłem do punktu wyjścia - czyli tak jak przed braniem leków mam lęki społeczne (na pewno mniejsze). Kiedyś byłem przeciwny psychoterapii - teraz myślę, że coś by pomogła, chociaż zmieniłaby myślenie i nastawienie.

 

Pisałaś o "odrętwieniu mózgu" może to objaw odstawiania pregi, ja tak miałem przy odstawieniu clonazepamu nagle. Może po prostu odstaw najpierw jedno potem drugie, coaxil raczej jest łagodny (przynajmniej na mnie tak działał), więc można go odstawić lżej, jak już kiedyś go odstawiałaś. Ale to akurat na mnie tak działało, może u ciebie jest inaczej. 6 tabletek dziennie brałaś - czyli 3 coaxilu i 3 pregi?

 

 

Dalej jestem ciekawy czy jest osoba na którą działa ten lek cały czas na lęki, powiedzmy rok czasu?

 

Jak będziesz żaglowac dawkami pregabaliny to nic z tego nie będzie. ..tego kategorycznie nie wolno robić! Bo wtedy można się uzależnić i wzrasta tolerancja...

 

Ja biorę regularnie jedna dawkę i mnie nie uzaleznila i żadnej tolerancji.

 

Dla mnie to super lek, dużo skuteczniejszy jak ssri i mniej ubokow. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz żaglowac dawkami pregabaliny to nic z tego nie będzie. ..tego kategorycznie nie wolno robić! Bo wtedy można się uzależnić i wzrasta tolerancja...

 

Ja biorę regularnie jedna dawkę i mnie nie uzaleznila i żadnej tolerancji.

To nie jest tak, że żonglowanie dawkami spowoduje uzależnienie i tolerancję. Ja też żongluję dawkami 150 mg - 225 mg i ani się nie uzależniłem, ani nie wystąpiła duża tolerancja. Okazuje się, że jak wezmę pregabalinę na prawie pusty żołądek to "kopie" prawie tak samo jak podczas pierwszych dni brania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,a ona w ogóle może uzależnić ?

Jak ktoś ma skłonności do nadużywania substancji psychoaktywny i skłonności do uzależnień, to może. Ja, na przykład, odstawiłem z dawki 150 - 30 mg na dobę i nie czułem żadnych objawów dyskontynuacyjnych/odstawiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odstawiałem po 3 miesiącach brania 300 mg z dnia na dzień i nic mi nie było tylko poczułem się jeszcze lepiej bo zrobiła mi się lepsza pamięć i koncentracja ,miałem miesiąc przerwy i zrealizowałem receptę na ten lek bo szkoda,żeby przepadła i na razie go nie biorę tylko sobie leży w domu i czeka , aktualnie zamiast niej biorę karbazepine w dawce 600 mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×