Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Ja biorę prege od 3 tyg w dawce 2x150 mg w zestawie ze 100 mg Asentry. Wreszcie czuje się normalnie - ani napięcia zbędnego ani uspokojenia. Jedyne co to cały czas odczuwam takie jakby zawroty głowy. Oczywiście nie są one stałe, ale są. To takie dziwne uczucie w głowie, trudno to nawet opisać (nazywam to zawrotami, ale to nie do końca tak).

Druga rzecz po przebudzeniu, dość długo dochodzę do siebie, jestem lekko nieprzytomna i taka "zakręcona".

Póki co jest normalność. Prege mam brać kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Miał ktoś z was tak po Pregabaline że nie mógł usiedzieć w miejscu ani wyleżeć, takie uczucie w brzuchu spięcia i pobudzenia ruchowego?

Ja tak mam od 4-5 dni odkąd biorę Pregabaline. Kiedy ten efekt minie. nie mogę normalnie funkcjonować chwile siądę wkurwię się, położę się wkurwię się, wstanę , siądę i tak w kółko, chodzę po przedpokoju tam i z powrotem jakbym był w szpitalu psychiatrycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina w moim przypadku w dużym stopniu zniwelowała nadmierną potliwość dłoni z którą borykam się od dzieciństwa. Jeszcze dołączenie mirtazapiny w dawce 45 mg uzupełniło ten efekt. Przerobiłem bardzo wiele leków i tylko pregabalina pomogła mi w takim stopniu na potliwość dłoni, która się szczególnie nasilała w stresujących sytuacjach. Biorę 300mg pregabaliny od około roku i ten efekt cały czas się utrzymuje. Ale muszę też zaznaczyć, że nawet jednodniowe pominięcie dawki pregabaliny powoduje powrót nadmiernej potliwości dłoni. Pregabalina również ustabilizowała mój nastrój i efekt ten bym przyrównał do tego jaki uzyskałem zażywając 100mg lamotryginy. Efektów ubocznych pregabaliny nie doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie uzależniłam sie tez od Baclo, kwetiapiny i kilku innych substancji uzależniających. Także Twoja teoria chyba nie we wszystkich przypadkach jest zasadna

Jeśli nie masz ciągot do substancji psychoaktywnych, to po co próbowałaś aż tyle leków?

Kwetiapina nie jest lekiem uzależniającym, a baklofen działa, również jak etanol, głównie antyglutamatergicznie (a więc nie GABA-ergicznie jak benzodiazepiny), tak więc jego potencjał uzależniający jest mniejszy:

 

baklofen to przedewszystkim sinlny agonista GABA-B , bardzo silny , 100 razy bardziej od fenibutu , + blokada kanałów wapniowym α2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baklofen to przedewszystkim sinlny agonista GABA-B , bardzo silny , 100 razy bardziej od fenibutu , + blokada kanałów wapniowym α2

To, że baklofen jest agonistą rec. GABA-B nie oznacza, że działa on gaba-ergicznie. Receptory GABA-B znajdują się na interneuronach glutamatergicznych, a ich pobudzenie skutkuje zmniejszeniem transmisji glutamatergicznej, a nie nasileniu gaba-ergicznej. W tym przypadku twoje mylne rozumowanie jest analogiczne do tego z pregabaliną. Musisz się sporo douczyć.

 

http://jn.physiology.org/content/jn/82/1/94.full.pdf

Stimulation of GABA-B receptors depressed Ca21 transients mediated by the synaptic release of glutamate and by postsynaptic stimulation of glutamate receptors. Additionally, the finding that GABA-B receptors are tonically activated and thus lead to a decrease in Ca 21 transients mediated by synaptic glutamate release suggests an important regulatory role for the GABA-B receptor during development.

The depression of postsynaptic glutamate responses by baclofen could be explained by the ability of the GABA-B receptor to modulate second-messenger systems.

The inhibitory effects of baclofen persisted for the duration of its presence. We did not observe recovery of glutamatergic Ca21 transients suggestive of GABA-B receptor desensitization, even during extended treatments (.10 min). However, immediately after withdrawal of baclofen, glutamatergic transients were re-initiated. This potent inhibition of glutamatergic Ca21 transients has not been previously observed.

 

http://www.baclofene.org/wp-content/uploads/2011/06/baclo-diazepan.pdf

The results of the present study add further support to the hypothesis that the GABA-B receptor is part of the neural circuitry underlying AWS. With regard to the mechanism of the action of baclofen on AWS, it has been hypothesized that baclofen-induced activation of GABA-B receptors might counterbalance AWS-associated enhanced function of glutamate excitatory neurotransmission, resulting in the observed attenuation of withdrawal symptomatology.

 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1046/j.1471-4159.1998.70041513.x/epdf

Pharmacologically, the presynaptic GABA-B receptors mediating the inhibition of 4AP-evoked Ca2+-dependent glutamate release displayed some distinct characteristics. Thus, although the(—)-baclofen response was stereospecific and had an efficacy (IC50=4.5 uM) comparable with previous electrophysiological (IC50=3.8‚uM) and biochemical (IC50=1.5 uM) studies, the antagonist sensitivity and U-protein coupling of the receptors differed from that demonstrated for postsynaptic receptors.

We therefore examined the relative contributions of these mechanisms in the observed GABA-B receptor inhibition of glutamate release by first monitoring the ionic effects elicited by(—)-baclofen. Using fura-2, we have demonstrated here that (—)-baclofen significantly inhibits voltage-dependent Ca2+ entry stimulated by 4AP. This then provides a causal link between GABA-B receptor-mediated changes in [Ca2+] previously noted in synaptosomes and the inhibition of glutamate release.

Jak wchodził zolpidem na rynek też miał być nieuzależniającym lekiem.

W związku z tym wcale nie masz problemu z jego spożywaniem...

 

Kwetiapina jeszcze jest w fazie "mody" na nieuzależniający lek. To się z czasem zmieni.

Zapomniałeś dodać sertraliny (przez ciebie znienawidzonej). :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baklofen to przedewszystkim sinlny agonista GABA-B , bardzo silny , 100 razy bardziej od fenibutu , + blokada kanałów wapniowym α2

To, że baklofen jest agonistą rec. GABA-B nie oznacza, że działa on gaba-ergicznie. Receptory GABA-B znajdują się na interneuronach glutamatergicznych, a ich pobudzenie skutkuje zmniejszeniem transmisji glutamatergicznej, a nie nasileniu gaba-ergicznej. W tym przypadku twoje mylne rozumowanie jest analogiczne do tego z pregabaliną. Musisz się sporo douczyć.

 

no i co z tego , masło maślane , siekiera nie jest narzedziem zbrodni, bo służy do rąbania drzewa .

 

To w takim razie , benzo też nie działa gaba-ergicznie , bo agonizuje gaba-a , przez co zmniejsza wydzielanie dopaminy,serotoniny i noradrenaliny ;)

 

"To, że baklofen jest agonistą rec. GABA-B nie oznacza, że działa on gaba-ergicznie" <-- rzeczywiscie fuck logik :)

 

i nie śmiec na pół strony , bo nikomu się tego nie chcę czytać

 

-- 26 sie 2017, 00:50 --

 

"To, że baklofen jest agonistą rec. GABA-B nie oznacza, że działa on gaba-ergicznie" <-- rzeczywiscie fuck logik :)

 

i nie śmiec na pół strony , bo nikomu się tego nie chcę czytać

 

ps: a uczyć się nie chcę bo wiem swoje i więcej mi nie potrzeba , w przeciwieństwie do ciebie ,czytać te linki ,analizujesz,receptory,to tamto sramto i na chu* ci to , jak i tak nie wyszedłeś z depresji , remisje miałeś a już nie masz a to psikus :) to jest właśnie to , ta nauka nie jest nikomu do niczego potrzebna i tu tkwi haczyk . Udajesz tutaj profesora i zaśmiecasz jakimiś linkami , mówiąc że sól nie jest słona , ogarnij się czlowieku . wystawiłem do ciebie ostatnio rękę ale mnie olałeś 2 razy i dla mnie jesteś już trollem , pokojowo się ciebie zapytałem to mnie ironicznie zlałeś , a ja ci pokazuje że nie masz wiedzy a chcesz uczyć tu ludzi , pewnie wtedy się dowartościowujesz ?? bo w realu jesteś malutki ? tylko że ty nic nie wiesz , jadłeś tylko swoją kochaną mirtazapine. Bóg cię nie kocha Ateisto . przezabawny blok ten naukowy,coś tam :) nieźle się uśmiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi prega w zestawie z setrą pozwoliła w końcu wrócić do pracy po 3 miechach L4. Ponieważ zawroty głowy trochę utrudniały mi życie mal zmniejszoną poranną dawkę ze 150 do 75 mg. Wczoraj był pierwszy dzień i, tak jak lekarz mówił, nie odczułam żadnej różnicy poza zmniejszeniem zawrotów i senności. To początek powolnego odstawiania pregi żeby docelowo zostać tylko na sertrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego , masło maślane , siekiera nie jest narzedziem zbrodni, bo służy do rąbania drzewa .

Przykro mi, że nic z tego nie rozumiesz, ale to nie twoja wina, przecież nie każdy musi być inteligentny...

 

To w takim razie , benzo też nie działa gaba-ergicznie , bo agonizuje gaba-a , przez co zmniejsza wydzielanie dopaminy,serotoniny i noradrenaliny ;)

Powalająca retoryka, godna... ciebie :lol:

 

i nie śmiec na pół strony , bo nikomu się tego nie chcę czytać

Moderatorem nie jesteś. Są tutaj osoby, które chcą czytać fakty, a nie bajki.

 

"To, że baklofen jest agonistą rec. GABA-B nie oznacza, że działa on gaba-ergicznie" <-- rzeczywiscie fuck logik :)

Po raz kolejny nie możesz przeżyć, że nie masz racji, a frustrację z powodu braku wiedzy przerzucasz na innych.

 

ps: a uczyć się nie chcę bo wiem swoje i więcej mi nie potrzeba

Typowy "argument" intelektualnego indolenta (to nie wyzwisko, tylko fakt!).

 

w przeciwieństwie do ciebie ,czytać te linki ,analizujesz,receptory,to tamto sramto i na chu* ci to , jak i tak nie wyszedłeś z depresji , remisje miałeś a już nie masz a to psikus :)

Zajmujesz się internetową oceną stanu chorobowego uzytkowników forum? Lepsza moja remisja od twojego uzależnienia od benzo (zapewne jeszcze alkoholu i innych substancji działających ośrodkowo).

 

to jest właśnie to , ta nauka nie jest nikomu do niczego potrzebna i tu tkwi haczyk .

Takim troglodytom jak ty może i nie, ale to dzięki ludzkiej ciekawości możesz wpieprzać benzodiazepiny, i gdyby nie ona, to dalej żylibyśmy w średniowieczu...

 

Udajesz tutaj profesora i zaśmiecasz jakimiś linkami , mówiąc że sól nie jest słona , ogarnij się czlowieku .

Jestem tylko prostym magistrem. Swoje życie pchnąłem mocno do przodu dużym wysiłkiem, póki co, to procentuje.

 

wystawiłem do ciebie ostatnio rękę ale mnie olałeś 2 razy

W przeszłości wielokrotnie używałeś agresji słownej, a później, jak ci fiut nie staje, to prosisz grabarza, żeby podsunął jakieś rozwiązanie tego problemu.

 

a ja ci pokazuje że nie masz wiedzy a chcesz uczyć tu ludzi

Tak się składa, że trochę większą od ciebie, czego nie możesz przeżyć.

 

, pewnie wtedy się dowartościowujesz ??

Dowartościowuję się w życiu rzeczywistym, pracując i poświęcając czas temu, co lubię.

 

bo w realu jesteś malutki ?

Mam 40 cm w bicepsie :lol:

 

tylko że ty nic nie wiesz , jadłeś tylko swoją kochaną mirtazapine.Bóg cię nie kocha Ateisto . przezabawny blok ten naukowy,coś tam :) nieźle się uśmiałem

Skoro jesteś taki ciekawy, to jadłem:

 

- paroksetynę, fluwoksaminę, trazodon, moklobemid,escytalopram, wenlafaksynę, mirtazapinę, mianserynę, doksepinę

- zaleplon, zolpidem, zopiklon

- diazepam, klorazepat, klonazepam, alprazolam

- chlorprotyksen

- pregabalinę

- propranolol

 

i nie jest to wykładnik wiedzy, tak jak sobie to wymyśliłeś, bo takim rozumowaniem Stephen Stahl nie wie nic. Nie nie porównuję się do niego, a ty nie pisz, że on brał leki, bo to tylko twoje benzodiazepinowe urojenia (białe myszy 8) ).

 

Bóg cię nie kocha Ateisto .

Nie kocha, bo go nie ma 8)

 

przezabawny blok ten naukowy,coś tam :) nieźle się uśmiałem

Ja przynajmniej coś stworzyłem, ty potrafisz tylko pasożytować, jak huba na swoich rodzicach, odurzając się czym popadnie...

 

Nie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym wcale nie masz problemu z jego spożywaniem...

 

Nie nie mam bo to lek krótko działający i nie destabilizujący tak psychiki jak kweta.

 

Zapomniałeś dodać sertraliny (przez ciebie znienawidzonej). :lol:

 

Nie zapomniałem, sertra jak dla mnie ma nieokreślone działania. Nie widzę sensu w braniu tego leku przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka Panowie,

slow down trochę, bo serwery wywali w kosmos i zapcha node'y i admin znowu będzie musiał wykonać komendę "shutdown -r now" ;P. Zastanawiam się czy z tej kłótni można wyciągnąć jakąś esencję opiniotwórczą na temat właśnie Pregabaliny, czy ktoś może mi powiedzieć czy nada się jako dodatek do "California Rocket Fuel" Wenlafaksyna 300mg, Mianseryna 40mg , Metylofenidat 60mg ( 2x CR 40 mg, 2x 10mg) jako znośnik nadmiernej aktywności katecholamin?

Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej biore to od 2 tygodni i zauważyłem że puram, pierdze jakbym był członkiem orkiestry trebaczy haha. czy u was też takie pierdzenie wzmożone wystapiło, jak tak to czy to przechodzi, jak z tym sobie poradzić?

Nie chciałbym rezygnować z niej bo daje dobry efekt przeciwlekowy i odwage np. dzisiaj umowilem sie z dziewczyna ktorej nie znalem i na przywitanie chwycilem ja za tylek i pocałowalem w usta po czym ona dala mi plaskacza a ja przeprosilem pomyslala chwile i poszlismy na spacer a potem lizalismy sie cala randke hahahaha dobry efekt leku zero stresu. zamierzam sie z nia spotkac i przejsc do konkretow wiadomo 6/9 :D no ale nie chce w nieodpowiednim momencie pierdnąć jak z puzona :D haha i zajebac jej śmierdziela w ryj. hahahahahaha. Poradzcie co i jak. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ktoś się orientuje czy pregabaline (150mg wieczorem) można łączyć z neuroleptykami (fluanxol, dawka 1-2mg doba)? :)

Fluanxol rano i w południe.

Nawet dawka 150mg wieczorem nie powoduje zmniejszenia chęci brania benzodiazepin. Niby pomaga na zejście i jest kluczową substancją przy schodzeniu z benzo (średnia dawka to 1mg afobamu na dobę), ale długi ciąg, z przerwami :(. Dziękuję za rady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej biore to od 2 tygodni i zauważyłem że puram, pierdze jakbym był członkiem orkiestry trebaczy haha. czy u was też takie pierdzenie wzmożone wystapiło, jak tak to czy to przechodzi, jak z tym sobie poradzić?

Nie chciałbym rezygnować z niej bo daje dobry efekt przeciwlekowy i odwage np. dzisiaj umowilem sie z dziewczyna ktorej nie znalem i na przywitanie chwycilem ja za tylek i pocałowalem w usta po czym ona dala mi plaskacza a ja przeprosilem pomyslala chwile i poszlismy na spacer a potem lizalismy sie cala randke hahahaha dobry efekt leku zero stresu. zamierzam sie z nia spotkac i przejsc do konkretow wiadomo 6/9 :D no ale nie chce w nieodpowiednim momencie pierdnąć jak z puzona :D haha i zajebac jej śmierdziela w ryj. hahahahahaha. Poradzcie co i jak. Dzieki

:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ktoś się orientuje czy pregabaline (150mg wieczorem) można łączyć z neuroleptykami (fluanxol, dawka 1-2mg doba)? :)

Fluanxol rano i w południe.

Nawet dawka 150mg wieczorem nie powoduje zmniejszenia chęci brania benzodiazepin. Niby pomaga na zejście i jest kluczową substancją przy schodzeniu z benzo (średnia dawka to 1mg afobamu na dobę), ale długi ciąg, z przerwami :(. Dziękuję za rady. Pozdrawiam

 

Miałam łączoną z Ketrelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym rezygnować z niej bo daje dobry efekt przeciwlekowy i odwage np. dzisiaj umowilem sie z dziewczyna ktorej nie znalem i na przywitanie chwycilem ja za tylek i pocałowalem w usta po czym ona dala mi plaskacza a ja przeprosilem pomyslala chwile i poszlismy na spacer a potem lizalismy sie cala randke hahahaha dobry efekt leku zero stresu. zamierzam sie z nia spotkac i przejsc do konkretow wiadomo 6/9 no ale nie chce w nieodpowiednim momencie pierdnąć jak z puzona haha i zajebac jej śmierdziela w ryj. hahahahahaha. Poradzcie co i jak. Dzieki

 

 

 

--- dobre :lol:

to by dopiero były nieśmieszne jajca jakbyś ją otruł podczas uprawiania miłości francuskiej ;) . Na pierdzenie polecam loperamid ( ten od biegunek ).

Uważaj , bo równie dobrze dziewczyna może Cię trafić z puzona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps: a uczyć się nie chcę bo wiem swoje i więcej mi nie potrzeba , w przeciwieństwie do ciebie ,czytać te linki ,analizujesz,receptory,to tamto sramto i na chu* ci to , jak i tak nie wyszedłeś z depresji , remisje miałeś a już nie masz a to psikus :) to jest właśnie to , ta nauka nie jest nikomu do niczego potrzebna i tu tkwi haczyk . Udajesz tutaj profesora i zaśmiecasz jakimiś linkami , mówiąc że sól nie jest słona , ogarnij się czlowieku . wystawiłem do ciebie ostatnio rękę ale mnie olałeś 2 razy i dla mnie jesteś już trollem , pokojowo się ciebie zapytałem to mnie ironicznie zlałeś , a ja ci pokazuje że nie masz wiedzy a chcesz uczyć tu ludzi , pewnie wtedy się dowartościowujesz ?? bo w realu jesteś malutki ? tylko że ty nic nie wiesz , jadłeś tylko swoją kochaną mirtazapine. Bóg cię nie kocha Ateisto . przezabawny blok ten naukowy,coś tam :) nieźle się uśmiałem

 

dawno się tak nie uśmiałem jak z waszych komentarzy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając identyczne zdanie co benzowiec84, odnosnie popisów wiadomej postaci,mam smutną wiadomość.

Narcystyczne zaburzenia osobowości są nieuleczalne.Ten typ tak ma.Można psychoterapii i stania na jajach ale to nic nie da.Zresztą musi chcieć.Moim zdaniem ,jak jeszcze czytałem to forum jako "niezrzeszony", to sporo mądrych ludzi już się na forum "leki" nie udziela.

Co do pregabaliny.Gdzieś koło 2008roku ,przeczytałem w czymś po angielsku,że na pregabalinie łatwo odstawić benzo.Uruchomiłem import indywidualny - koszty pomijam-i stałem się właścicelek kilku pudełek Lyricy.Nie odstawiłem całkowicie benzo/benzo to jednak jest siła/ ale rzeczywiście trochę zszedłem.Ale pudełka się skończyły i dupa-czegoś brakuje.Była już w aptekach w Polsce gabapentyna,też pfizera .

I to"czegoś brakuje",udało się zastąpić.Potem generyczna gabapentyna,coraz więcej -bez rezultatów medycznych ale z aprobatą psychiatry/niby stabilizator nastroju he,he/.I tak w roku bodaj 2015 roku,stał się cud ,że w Polsce pojawiła się generyczna pregabalina.I tyle mówi historia.

Fakty są takie/mówię o sobie/.Pregabalina w terapii lęku niewiele się rózni od gabapentyny.Pregabalina działa skutecznie i spektakularnie bardzo krótko.Szybko rośnie tolerancja i równie szybko efekt przeciwlękowy maleje.Rok może dwa.Obecnie jestem na 600 mg dziennie i na szczęście organizm nie domaga się więcej.Próby odstawienia czy zmniejszenia dawki-zerowe.Niestety pregabalina uzależnia.W sumie pregabalina/gabapentyna prawie lat 20.Raczej bym tego nie polecał.Niestety,nie działa doraźnie jak benzo.

W Stanach,gdzie okres patentowy jest dłuższy niż w UE-bodaj 20 lat, nadal dostępna jest tylko Lyrica.Wykreślono w ulotce wskazanie-leczenie lęku uogólnionego.Tylko padaczka i ból neuropatyczny.

W Polsce jest taki paradoks,że generyczna pregabalina takie wskazanie ma a Lyricę można kupić z refundacją,a generyku nie.Dziwne jak Konstanty.

Generalnie odradzam.Może krótko m-c, dwa.

Wynalazca pregabaliny prof.Andruszkiewicz z Torunia, doktorant ówcześnie u niejakigo prof.Silvermana,

jest na Polskiej emeryturze/tak w jakimś pudelku czytałem/ i nic z tego wynalazku nie ma.A może chowa gdzieś amerykańskie dolary w tapczanie?W kazdym razie nic o nim nie słychać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając identyczne zdanie co benzowiec84, odnosnie popisów wiadomej postaci,mam smutną wiadomość.

Narcystyczne zaburzenia osobowości są nieuleczalne.Ten typ tak ma.Można psychoterapii i stania na jajach ale to nic nie da.Zresztą musi chcieć.Moim zdaniem ,jak jeszcze czytałem to forum jako "niezrzeszony", to sporo mądrych ludzi już się na forum "leki" nie udziela.

Raz na jakiś czas (periodycznie) pojawiają się tutaj, na forum, internetowi "prorocy" głoszący jedynie prawdziwą psychofarmakologię. Swoją aktywnością próbują oświecić ciemny lud trujący się lekami, że one nie działają, na domiar złego nieodwracalnie szkodzą. Swą nieomylność w niuansach zaburzeń psychicznych i ich leczenia czerpią wyłącznie z własnych odczuć, ewentualnie, zagranicznych forów internetowych. W dyskusjach najczęściej używają argumentów typu: ja wiem swoje, jestem starszy, zjadłem więcej leków. Używając w dyskusji z nimi argumentów w postaci badań, nie będących pod drodze z głoszonym przez nich nurtem, odbierają jako atak ad personam i zazwyczaj reagują agresją słowną lub stawianiem kontrdyskutantom epikryz typu: OCD, zaburzenia narcystyczne, sponsoring big pharmy etc. Co ciekawe większość z tych "proroków" to osoby uzależnione od benzodiazepin, całkowicie bezkrytycznie wypowiadają się o tych lekach, a ich skutki uboczne przypisują lekom z grupy SSRI, które chwilowo stosowali i które na każdego muszą działać identycznie jak na nich. Frustracje i poczucie winy związane z życiowymi niepowodzeniami wylewają w internecie, tam, gdzie czują się bezpiecznie i bezkarnie mając świadomość tego, że nie będą one miały takich konsekwencji, jakie mogłyby mieć w świecie rzeczywistym - wirtualna odwaga.

 

W zasadzie nie dziwię się dlaczego takie osobniki jak: benzowiec, ernest, picziklaki, dubito (mam wrażenie, że ci trzej ostatni to ten sam troll) itp. zachowują się tak, jak zachowują. Długotrwałe stosowanie benzodiazepin powoduje nieodwracalną neurodegenerację, co przejawia się zachowaniami agresywnymi, zaburzeniami funkcji poznawczych oraz zaburzonego postrzegania rzeczywistości.

 

Off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, było na tym forum parę osób rozsądnych ,którzy mieli coś do powiedzenia od siebie,

elementarną kulturę i praktyczną wiedzę.To Ty jesteś tym prorokiem mający misję i pitolący coś o benzodiazepinach.Gdzie coś ktoś napisze,już Grabarz wie lepiej.O lekach,depresji,lęku i innych nie pomnę.Wie wszystko.Geniusz, niosący kaganek oświaty w postaci wykresu gila w funkcji gluta.Ci ludzie co odeszli z tego forum to przez ciebie.Szkoda ,bo to było fajne forum.Byłem tu jakieś 5 lat temu.A teraz nie ma forum, jest jeden nieomylny Sziwa i Ajurweda.Póki ci malutcy cię słuchają, głoś swoją prawdę i posłannictwo, bo masz już pewnie grono wyznawców, z córką grabarza włącznie. Wszystko ma swój początek i koniec.Twoje nauki również.

Poprawianie świata zacznij od siebie.Pierwszy raz rozmawiam z człowiekiem nie mającym żadnej refleksji nad swoją osobowością i nieświadomym swych wad.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od lekarza to dziś... to uzależnia??? dziwne bo o lorafenie nie chciał słyszeć...a jako główny lek obok Coaxilu zapisał mi EGZYSTĘ do stałego brania...

 

To prawda ze szybko traci efekty ten lek? czy na kogoś działa cały czas i bierze go regularnie??

 

-- 30 wrz 2017, 00:19 --

 

Co mogłabym brać zamiast pregabaliny na lęk? Biorę ja prawie rok, i dziala ok. tylko zniszczyła mi przemianę materii i sporo przytyłam.Oprócz tego biorę wenlafaksyne.Niedługo idę do lekarza, chce zostawić wenle i dorzucić coś do tego na lęk, tylko co?

Wczesniej bralam już asentre, mianseryne, mirtazapine,paroksetyne,fluwoksamine,opipramol( to wszystko solo, tylko asentre z wenlą) nie przyniosło to efektów.

 

Spradz lepiej czy nie czasami po wenlafaksynie przytylas...ja przytylem duzo po efectinie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×