Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde ja tez moze kupie ten lek. Miałam zaczac brac prege bo nasiliły mi sie lęki ale po przeczytaniu ulotki spękałam. Masa uboków.

 

Spróbuj. Zawsze możesz lek odstawić, a jeśli akurat Ci pomoże, to życie bez lęku jest warte nawet takich skutków ubocznych. Ja w tej chwili odczuwam jeden-mam wrażenie spuchnięcia. Nie wiem, czy ten lek nie spowalnia metabolizmu, albo nie zatrzymuje wody w organizmie. W każdym razie z tym można sobie jakoś poradzić. Z lękiem jest o wiele trudniej, więc ja bym próbował, a potem martwił sie ewentualnymi ubokami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to znowu miałem na początku mega apetyt , potem zupełny jadłowstręt . Najgorzej było po zjedeniu czegoś ( w większości na siłę , z przyzwyczajenia bardziej niżli z apetytu) to tak mi sie rozdymał zołądek ,że rany boskie ,,, normalnie jakby całe jedzenie w żołądku tylko siedziało i ani "kroku" niżej . Takie rozdęcie ,wydęcie wzdęcie . Kłopoty ze wzrokiem , tez jak najbardziej ,,, to tyle z tego co pamiętam . Obecnie na dawce 37,5 mg prawie bez uboków . Każdy ten ;lek inaczej przechodzi , jedni łatwiej inni wręcz siermiężnie trudno z bólem . Najważniejsze ,że lek daje sobie rade z lękiem ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co u mnie jest pare dni z nasilonym lękiem, parę dni spokoju, więc trzymam prege na czarna godzine jak juz naprawdę rady nie dam. Ale zobaczę co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten lek działa tak sobie. W sumie znacznie gorzej przeciwlękowo niż klonazepam. Bez porównania.

 

 

Nie mozna porównać tego leku z klonozepamem. To zupełnie inna kategoria. Klon to benzo. Działa super, ale trzeba ostrożnie, żeby nie wpaść w kanał. Ja też biorę Lorafen, ale jedna tabletka dziennie max. Kiedyś brałem dużo więcej i wiem, jaki był problem, żeby zejść z dawki. Benzo są rewelacyjne, ale trzeba mocno uważać i nie zwiększać dawek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jestem zdania że i tak lepiej mieć coś swojego. Już lepsze własne uzależnienie od benzo niż przerzucone czyjeś na Ciebie.

 

Zgadza się. Ja jednak nie chcę zwiększać dawek Lorafenu. Jedna tabletka to też uzaleznienie, ale jeśli pomaga żyć, to mogę być uzależniony. Poza tym z jednej łatwiej zejść niż np z 3-4. A tak kiedyś miałem. Dlatego mówię, że trzeba uważać. Benzo to fajne "zabawki", ale niebezpieczne, jeśli traci się kontrolę nad nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomagam się Pregabaliną podczas przesiadki z Esci na Wenlę. Dawkowanie różnie, od 300mg do 600mg na dobę, w zależności od potrzeby.

Jedyny skutek uboczny jaki zauważyłem to wspomniane wyżej zatkanie nosa.

Lek w moim przypadku bardzo skutecznie likwiduje lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chce się przerzucić z kombinacji którą stosowałem ponad 2 miesiące z co raz słabszym skutkiem tj. Sertralina (25mg) + lamotrygina (100mg) na Paroksetyna 10mg + pregabalina 2x75mg. Aktualnie redukuje lamo i biorę już 50mg, sertralinę podmieniłem na paro z dnia na dzień (w końcu sertra taka niska dawka). Niedługo włączę pregabę po raz pierwszy, jak coś zdam relację.

U mnie zaburzenia depresyjno-lękowe w tym lęk napadowy, trochę społecznego, do tego troszkę nerwicy natręctw myślowych, problemy z bezsennością, koncentracją, niemoc intelektualna z rana ;)

Jak będę nadal ciulowo spał po tym to chce dorzucić na noc trazodon 25mg.

 

-- 06 kwi 2017, 21:24 --

 

Łatwiej powiedzieć jak zrobić ;) Wracam na mój zestaw jednak sertra+lamo z pokorą ;)

 

-- 06 kwi 2017, 21:25 --

 

Niemniej, myślę nad dorzuceniem pregaby i tak.... chociaż zastanawiam się czy można połączyć pregabę z lamo w końcu i to i to działa na glutaminian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś Pregabalina dłużej niż 3 miesiące ? Na zagranicznych forach jest napisane, że strasznie ryje głowę po dłuższym stosowaniu.

Brałem jakieś 3 miesiące, w dawkach 150-300 mg przed snem. Jedyny zauważalny skutek uboczny to czasami zatkany nos. Nie zauważyłem pogorszenia funkcji kognitywnych w trakcie i po jej stosowaniu.

Nie mniej jednak pregabalina może (ale nie musi) powodować pogorszenie f. kognitywnych:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20194915

At conventional doses and titration, pregabalin induced mild negative cognitive effects and neurotoxicity complaints in healthy volunteers. These effects are one factor to be considered in the selection and monitoring of chronic AED therapy. Class of Evidence: This study provides Class I evidence that pregabalin 300 mg BID negatively impacts cognition on some tasks in healthy volunteers.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16205916

Pregabalin did not differ on most assessments from placebo, producing only minor, transient impairment on some objective cognitive and psychomotor measures, suggesting a relatively benign CNS side-effect profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś Pregabalina dłużej niż 3 miesiące ? Na zagranicznych forach jest napisane, że strasznie ryje głowę po dłuższym stosowaniu.

Brałem jakieś 3 miesiące, w dawkach 150-300 mg przed snem. Jedyny zauważalny skutek uboczny to czasami zatkany nos. Nie zauważyłem pogorszenia funkcji kognitywnych w trakcie i po jej stosowaniu.

Nie mniej jednak pregabalina może (ale nie musi) powodować pogorszenie f. kognitywnych:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20194915

At conventional doses and titration, pregabalin induced mild negative cognitive effects and neurotoxicity complaints in healthy volunteers. These effects are one factor to be considered in the selection and monitoring of chronic AED therapy. Class of Evidence: This study provides Class I evidence that pregabalin 300 mg BID negatively impacts cognition on some tasks in healthy volunteers.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16205916

Pregabalin did not differ on most assessments from placebo, producing only minor, transient impairment on some objective cognitive and psychomotor measures, suggesting a relatively benign CNS side-effect profile.

 

Biorę 8 miesięcy w dużych dawkach i nic mi się nie stało...

 

OK, dzięki. Ja nie moge sobie pozwolić na zwarzywienie, musze ogarniać codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pregabalinę można brać doraźnie jak benzo? Np. jednorazowo 150mg zamiast np. 0,5-1mg alpry? Wziąłem dzisiaj 75mg i poczułem lekkie uspokojenie trochę jak bardzo niska dawka cloranxenu np. 5mg. Ma sens brać doraźnie? Np. dwa razy w tygodniu? Lub robić cykle... kilka dni włączyć potem kilka dni wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pregabalinę można brać doraźnie jak benzo? Np. jednorazowo 150mg zamiast np. 0,5-1mg alpry? Wziąłem dzisiaj 75mg i poczułem lekkie uspokojenie trochę jak bardzo niska dawka cloranxenu np. 5mg. Ma sens brać doraźnie? Np. dwa razy w tygodniu? Lub robić cykle... kilka dni włączyć potem kilka dni wyłączyć?

 

Ja zamierzam brać pregę ze trzy miesiące, a później przerwa. Długość przerwy zależy od tego, co będzie dalej z objawami. Jak tylko powrócą, to zaczynam znowu. Co do łykania pregi jak benzo u mnie średnio się sprawdza. Najlepsze działanie jest po około 2 dniach brania. Ale pewnie każdy inaczej reaguje, więc trudno stwerdzić jednoznacznie. Dodam, że prega eliminuje u mnię lęki o jakieś 50 proc, co pozwala na próby w miarę normalnego życia. Zwiększenie dawki powoduje u mnie zwiększenie depresji i anhedonię. Dawka 2 x 75 mg dla mnie jest optymalna. Większa pociąga mnie mocno w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem pod tym kątem, to trochę chyba jak branie dwóch różnych SSRI albo SSRI z TCA (chociaż może niekoniecznie to trafne porównanie). Ciężko ogólnie znaleźć osoby co biorą i pregę i lamo z tego powodu, poza opiniami ludzi z neta gdzieś ze Stanów co biorą to na padaczkę. Powiem szczerze, że mimo tego, że oba działają na glutaminian to zupełnie inaczej je "odczuwam". Prega zadziałała na mnie (w pojedynczej dawce 75mg) jak mała dawka łagodnego benzo np. 5mg cloranxenu, trochę jedynie uczucie derealizacji mi się pogłębiło, nie lubię tego, ale poza tym czułem spokój. Lamo "czuję" zupełnie inaczej. Co ciekawe prega na mnie działała bardzo długo.. wzięta o 10 rano trzymała spokojnie aż do wieczora, praktycznie cały dzień czułem to wyluzowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię kopiuj wklej z tematu o lamotryginie:

"Mnie lamo trochę pobudza, trochę hamuje natręctwa myślowe, nawet lekko przeciwlękowo działa, teoretycznie ma pomagać w derealizacji i depersonalizacji na którą cierpię od paru lat, ciężko powiedzieć czy widzę różnicę. Jak biorę lamo to jest trochę stabilniej emocjonalnie, spokojniej, czuje się bardziej zrównoważony, ale to działanie jest dosyć subtelne, nie jakieś mocno wyraźne."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×