Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Pregabalinę biorę już kilka miesięcy i zauważyłam, że jestem wyjątkowo ociężała i leniwa, schylać się nie mogę, bo brzuch za duży przeszkadza w schylaniu się, żeby zawiązać buty, wykąpanie się to już w ogóle nie lada wyczyn, bo ogólnie jestem za ciężka, żeby wchodzić do wanny i szybko męczę się. Wszystkiemu winne są te leki powodujące przybieranie na wadze, ale skoro lekarz każe to trzeba brać, to jest obowiązek.

 

-- 10 lut 2017, 16:31 --

 

Pregabalinę biorę już kilka miesięcy i zauważyłam, że jestem wyjątkowo ociężała i leniwa, schylać się nie mogę, bo brzuch za duży przeszkadza w schylaniu się, żeby zawiązać buty, wykąpanie się to już w ogóle nie lada wyczyn, bo ogólnie jestem za ciężka, żeby wchodzić do wanny i szybko męczę się. Wszystkiemu winne są te leki powodujące przybieranie na wadze, ale skoro lekarz każe to trzeba brać, to jest obowiązek.

 

-- 10 lut 2017, 16:31 --

 

Pregabalinę biorę już kilka miesięcy i zauważyłam, że jestem wyjątkowo ociężała i leniwa, schylać się nie mogę, bo brzuch za duży przeszkadza w schylaniu się, żeby zawiązać buty, wykąpanie się to już w ogóle nie lada wyczyn, bo ogólnie jestem za ciężka, żeby wchodzić do wanny i szybko męczę się. Wszystkiemu winne są te leki powodujące przybieranie na wadze, ale skoro lekarz każe to trzeba brać, to jest obowiązek.

 

-- 10 lut 2017, 16:31 --

 

Pregabalinę biorę już kilka miesięcy i zauważyłam, że jestem wyjątkowo ociężała i leniwa, schylać się nie mogę, bo brzuch za duży przeszkadza w schylaniu się, żeby zawiązać buty, wykąpanie się to już w ogóle nie lada wyczyn, bo ogólnie jestem za ciężka, żeby wchodzić do wanny i szybko męczę się. Wszystkiemu winne są te leki powodujące przybieranie na wadze, ale skoro lekarz każe to trzeba brać, to jest obowiązek.

 

-- 10 lut 2017, 16:32 --

 

Pregabalinę biorę już kilka miesięcy i zauważyłam, że jestem wyjątkowo ociężała, spowolniona i leniwa, schylać się nie mogę, bo brzuch za duży przeszkadza w schylaniu się, żeby zawiązać buty, wykąpanie się to już w ogóle nie lada wyczyn, bo ogólnie jestem za ciężka, żeby wchodzić do wanny i szybko męczę się. Wszystkiemu winne są te leki powodujące przybieranie na wadze, ale skoro lekarz każe to trzeba brać, to jest obowiązek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytyć można po predze,mirtazapinie,mianserynie.

 

-- 11 lut 2017, 17:22 --

 

Co do tycia,to moja lekarka jest dlikatnie mówiąc nierozgarnięta.Mowie jej,że prega zatrzymała mi metabolizm i tluszcz się nie spala.Ona ciągle pie..rzy swoje,że to nie możliwe i wmawia mi,że mam zwiekszony apetyt i więcej jem.Tylko,że wczesniej jadłam ok. 2500 kcal dziennie i przez 8 lat miałam stałą wagę.Po predze jedząc tyle samo w kilka miesiecy przybyło 15 kg.Jak zobaczyłam,że tyje zeszłam do 1200 kcal.A tamta gada,że dużo jem :o

Eh musze szukac nowego lekarza...a na NFZ to niemal mission imposible.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baklofen jest obojętny dla wagi.

Baklofen nie jest obojętny dla wagi ciała:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28101564

Mean fat body mass increased and mean lean body mass decreased. Mean body weight showed a non-significant increase and resting metabolic rate a non-significant decrease.

This explorative study indicates that unfavourable changes in body composition might occur after intrathecal baclofen therapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baklofen jest obojętny dla wagi.

Baklofen nie jest obojętny dla wagi ciała:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28101564

Mean fat body mass increased and mean lean body mass decreased. Mean body weight showed a non-significant increase and resting metabolic rate a non-significant decrease.

This explorative study indicates that unfavourable changes in body composition might occur after intrathecal baclofen therapy.

... ale to przy dooponowym podawaniu ...

 

-- 12 lut 2017, 12:43 --

 

Psychotropy ogólnie nie wpływaja korzystnie na wygląd, przynajmniej u mnie : ( wory pod oczami, przerzedzone włosy etc

Ja bardziej od tycia po prochach, boję sie "nabierania" wody. Nad wagą można jeszcze jakoś zapanować, nad puchnięciem już nie. Które leki zatrzymują wodę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest to tak nie istotne, że nie jest warte umieszczenia w ulotce. Dziękuję do widzenia. :) Nie mieszaj chłopakowi w głowie.

Jeszcze musisz się sporo douczyć, żeby aspirować na "forumowego" znafce:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17084127

Although excessive weight gain is not a common problem in children with cerebral origin spasticity, increased weight-gain velocity is prevalent in children receiving ITB therapy. Health care providers may anticipate a welcome weight gain in the underweight child. This consequence should be considered when managing children receiving ITB therapy, and health care providers must appropriately intervene to prevent excessive weight gain.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23023252

A significant change in pre-implantation weight (M=26.77, SD=11.29) from post-implantation weight (M=32.11, SD=12.62) was noted. No significant weight change was noted among variables.

 

Retoryka, że skoro czegoś nie ma w ulotce, to nie występuje jest po prostu śmieszna.

W ulotkach SSRI też nie jest napisane, że powodują PSSD, ale czy to oznacza, że ono w ogóle nie występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Retoryka, że skoro czegoś nie ma w ulotce, to nie występuje jest po prostu śmieszna.

W ulotkach SSRI też nie jest napisane, że powodują PSSD, ale czy to oznacza, że ono w ogóle nie występuje?

 

Eeee tam, niektórym wystarczy, że czegoś nie ma w wikipedii, to już nie może wystąpić :)

 

-- 13 lut 2017, 00:44 --

 

Dobra tam, kolejny raz wyleję swoje żale. Kiedy wspomniałem lekarce, że antydepresanty powodują u mnie myśli samobójcze i próbowałem obronić się ulotką, ona stwierdziła, że nie wierzy że leki mogą powodować myśli samobójcze, a to może się tak wydawać, bo już zdążył się zwiększyć napęd, a nastrój jeszcze się nie poprawił (tyle, że to bardziej pasuje to depresji, a nie nerwicy z fobią społeczną, gdzie napęd miałem duży a nastrój też dobry). No w sumie podobnie jest w większości ulotek tak napisane. Więc to znaczy, że nie mogą u mnie wystąpić myśli samobójcze? Mimo, że nie pamiętam, żebym je miał kiedykolwiek przed leczeniem - przygodę z lekami zacząłem w wieku 19 lat.

 

PS Chciałem edytować poprzedni post, ale już nie dało się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musisz się sporo douczyć, żeby aspirować na "forumowego" znafce:

Mnie uczy ulotka. ZNAFCO jeżeli byłoby to istotne kliniczne to znalazłoby się to w ulotce. To jest wymuszone przez MZ. A odnośnie PSSD to jest napisane, że lek może powodować zaburzenia seksualne. Myślę, że to wyczerpuje temat chwilowego czy też długotrwałego zaburzenia seksualnego.

http://www.mz.gov.pl/leki/produkty-lecznicze/ulotka-i-opakowanie/

(...)może wystąpić po dooponowego(...) - Grabarzu, nie każdy ma wlew dooponowy. Ja nie mam.

W drugim to samo...

W trzecim też.

Żebyśmy mogli prowadzić jakąkolwiek rzetelną rozmowę potrzebne są osoby bez wlewu dooponowego. To tak jakbyś przeprowadzał badania bez grupy kontrolnej, ale to już przemilczmy. To są badania na dzieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowa , mam stwierdzoną nerwicę lękową . Lekarz przepisał mi cital 30 mg który biorę od 4 miesięcy i pregabalinę 2 razy 75mg którą biorę od 3 miesięcy z małymi przerwami na początku brania było okropnie myślałam że zejdę, później było nawet pregabalinę brałam do tej pory na noc 75mg myślałam że mi starczy taka dawka ale przez ostatnich parę dni było kiepsko nie wiem czasami co ze sobą zrobić jakąś totalna Masakra. Dzisiaj postanowiłam wziąść rano bo najbardziej mnie łapie po przebudzeniu . Rano jak wstaje to myślę tylko żeby zapalić i tak z rana potrafię wypalić z pięć papierosów co i tak nie pomaga tylko chyba pogarsza mój stan ale wieczorem od 19 czuję się normalnie spokojna jak by nigdy nic . Zastanawiam się czy cital tak na mnie działa czy może za mała dawka pregabalinę . Proszę o poradę bo już sama nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie uczy ulotka. ZNAFCO jeżeli byłoby to istotne kliniczne to znalazłoby się to w ulotce.

Jeżeli swoją wiedzę o lekach czerpiesz z ulotek, to już wiem dlaczego nią nie błyszczysz.

 

To jest wymuszone przez MZ. A odnośnie PSSD to jest napisane, że lek może powodować zaburzenia seksualne. Myślę, że to wyczerpuje temat chwilowego czy też długotrwałego zaburzenia seksualnego.

MZ opiera wskazania rejestracyjne/opisy ulotek (w tym działania nieporządane) na podstawie min. danych przedstawionych przed podmiot ubiegający się o rejestrację (firmę farmaceutyczną) trudno, żeby ona przedstawiała wszystkie możliwe działania niepożądane, z prostego względu - mogłaby nie uzyskać rejestracji.

W ulotce SSRI nie jest napisane, że po odstawieniu leku może powodować zaburzenia seksualne (a dokładnie PSSD), a jedynie, że zaburzenia seksualne mogą wystąpić w trakcie jego brania (a to nie jest PSSD) więc mylisz pojęcia, skoro dla ciebie jest to tożsame.

Polecam lekurę uzupełniającą:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25815755

 

(...)może wystąpić po dooponowego(...) - Grabarzu, nie każdy ma wlew dooponowy. Ja nie mam.

W drugim to samo...

W trzecim też.

Żebyśmy mogli prowadzić jakąkolwiek rzetelną rozmowę potrzebne są osoby bez wlewu dooponowego. To tak jakbyś przeprowadzał badania bez grupy kontrolnej, ale to już przemilczmy. To są badania na dzieciach.

Czyli jeżeli po podaniu dooponowym może nastąpić wzrost wagi u dzieci, to automatycznie oznacza, że po podaniu doustnym wzrost wagi u dorosłych po podaniu doustnymnie nastąpi? Ciekawa ekstrapolacja...

Tak jak pisałem wcześniej, jeśli przedstawisz badanie na ludziach dorosłych, którym podawano baklofen doustnie i wzrost wagi nie nastąpił, to zmienię zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to łaskotanie to nie przyjemne? :P

Jak nawkręcałaś to za mała dawka.

 

hehe no serio.

Łaskotania mnie nie bawią, generalnie nie bawią mnie w ogóle jakiekolwiek efekty uboczne:)

Stresuje mnie to dodatkowo....już widzę u siebie SM, ALS i inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc połączenie paroksetyny w dawce 40-60 mg/d oraz pregabaliny w dawce nie większej niż 450 mg/d - idealnie eliminuje zespół lęku napadowego i lęku uogólnionego. Przy tak dużych dawkach na dobrze dodać 15-30 mg chlorprothixenu przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo czy ktoś tu zagląda jeszcze?

 

-- 13 lut 2017, 20:37 --

 

Do Felix

Ja biorę cital 30mg od 4miesięcy i do tego pregabalinę dwa razy po 75mg od 3 miesięcy ale brałam jedną tabletkę na noc a od dzisiaj już dwie bo już nie wyrabiałam . Zastanawiam się czy w ogóle mi coś się poprawi i ile jeszcze czekać . Miałam nawet dobre dni ale było ich bardzo mało a i wieczory mam jak by nigdy nic może te proszki działają tylko na wieczór hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo czy ktoś tu zagląda jeszcze?

 

-- 13 lut 2017, 20:37 --

 

Do Felix

Ja biorę cital 30mg od 4miesięcy i do tego pregabalinę dwa razy po 75mg od 3 miesięcy ale brałam jedną tabletkę na noc a od dzisiaj już dwie bo już nie wyrabiałam . Zastanawiam się czy w ogóle mi coś się poprawi i ile jeszcze czekać . Miałam nawet dobre dni ale było ich bardzo mało a i wieczory mam jak by nigdy nic może te proszki działają tylko na wieczór hehe

 

 

Ewcia jakiee masz rozpoznanie? Jak nie ma pożądanego efektu psychiatra może zwiększyć citalopram do 40 mg/d a pregabaline do 3x150 mg dodać buspiron ( Spamilan, Buspar) dobry efekt przeciwlękowy daje Flunaxol w dawce do 3 mg/d więcej bym nie polecał :-) . Bardzo często kombinacje i metoda prób i błędów przynosi dobre rezultaty. A co do problemów z erekcją... hmm co mają powiedzieć osoby chorujące na schizofrenie, zaburzenia, schizoafektywne, CHAD, które na stałe musza brać neuroleptyki czy stabilizatory nastroju jak kwas walproinowy po 2000 mg/d z litem ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Felix

Mam stwierdzoną nerwicę lękową ale chyba też mam problemy z magnezem i nie wiem ile czego już brać kiedy brać tą pregabalinę przed citalem czy po a rano po wstaniu cho dzodzę i miejsca sobie znaleźć nie mogę papierosów wypalam z rana jak smok jakaś Masakra dlatego nie wiem czy zwiększyć dawki tych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że dorzucając pregabalinę do paroksetyny, będę bardziej spokojny, nie będę miał akatyzji, nie będę musiał cały czas trząść kończynami... a tu kolejny chybiony strzał :( Przez większość czasu mam niepokój ruchowy. Co prawda udczuwam delkiatne wyciszenie w umyśle, ale co z tego jak cały czas muszę trząść nogami. Poza tym zacząłem się zamykać w sobie, nadmiar bodźców, stałem się bardziej "autystyczny", nie mam ochoty nigdzie wychodzić, tylko bym spał i lezał na łózku, brak motywacji, apatia, depresja. Nie myłem się tydzień, co prawda dziś ogoliłem się. Więc kombo paro + prega nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Felix

Mam stwierdzoną nerwicę lękową ale chyba też mam problemy z magnezem i nie wiem ile czego już brać kiedy brać tą pregabalinę przed citalem czy po a rano po wstaniu cho dzodzę i miejsca sobie znaleźć nie mogę papierosów wypalam z rana jak smok jakaś Masakra dlatego nie wiem czy zwiększyć dawki tych leków.

 

Pregabalinę brać rano razem z citalem, potem, wczesnym popoludniem i wczesnym wieczorem, przykładowo, o 8.00 -13.00 -18.00. Nie nalezy go traktować jako leku nasennego. Jak napisałem przy tak duzych dawkach SSRI, dobrze włączyć neuroleptyk w małej dawce na sen lub mirtrazapine 15 mg na noc ze względu na płytki sen, możliwość częstszego wybudzania się (oczywiście pregabalinę zwiększamy stopniowo)

 

Ktoś napisał tutaj o akatyzji po paroksetynie... hmm nie wiem jak to się objawia, to raczej zdarza się po neuroleptykach a często indukowane jest dokładną analizą ulotki, gdzie wiele osób wkręca sobie różne objawy. Z tego co przeczytałem tutaj pierwsze miejsce zajmuje arypiprazol. Pomimo tego, że w wielu randomizowanych badaniach, nic takiego nie zaobserwowano, a jedynie kilka procent pacjentów przerwało leczenie z powodu akatyzji czy innych skutków ubocznych ( wśród tych kilku % znajdowały się też osoby, które otrzymywały placebo). :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×