Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

192 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      137
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 miesiacach powolnego odstawiania udało mi się wreszcie odstawić pregabaline !

to ten lek uzależnia ?

Brałem również w dawce 75 mg( albo 150 mg , juz nie pamiętam ) i rzuciłem nawet nie wiem kiedy z dnia na dzień . Być może wyższe dawki ryją beret .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE REJESTRACJE – UE

 

LIPIEC 2015

 

W lipcu 2015 r. Komisja Europejska w ramach procedury centralnej wydała 8 decyzji o dopuszczeniu do obrotu nowych produktów leczniczych przeznaczonych do stosowania u ludzi. Dotyczą one 3 nowych substancji czynnych (ewolokumab, pembrolizumab, tasimelteon – lek sierocy) oraz 7 substancji czynnych już stosowanych w lecznictwie lub zarejestrowanych, w tym 1 substancji czynnej o nowym wskazaniu (niwolumab). Produkty omówiono w ramach klasy ATC według WHO oraz substancji czynnej preparatu z uwzględnieniem wskazań i mechanizmu działania według Charakterystyki Produktu Leczniczego, pomijając inne szczegóły, które można znaleźć w witrynie internetowej Europejskiej Agencji Produktów Leczniczych (http://www.ema.europa.eu).

 

 

(...)

 

N – UKŁAD NERWOWY

 

N03/N03A – Leki przeciwpadaczkowe; N03AX – Inne leki przeciwpadaczkowe

 

Pregabalin: Pregabalin Zentiva to 8. zarejestrowana marka pregabaliny. Do sprzedaży wprowadzono lek oryginalny Lyrica (Pfizer). Nie pojawiły się jeszcze na rynku preparaty: Pragiola (Krka), Pregabalin Mylan (Generics), Pregabalin Mylan Pharma (Generics), Pregabalin Pfizer, Pregabalin Sandoz, Pregabalin Sandoz GmbH.

 

Preparat Pregabalin Zentiva jest wskazany w leczeniu skojarzonym napadów częściowych u dorosłych, które są lub nie są wtórnie uogólnione oraz w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych (Generalised Anxiety Disorder - GAD) u osób dorosłych.

 

Pregabalina to pochodna kwasu gamma-aminomasłowego [GABA: kwas(S)-3-(aminometylo)-5-metyloheksanowy]. Pregabalina wiąże się z pomocniczą podjednostką (białko α2-δ) otwieranego poprzez zmianę napięcia błonowego kanału wapniowego w ośrodkowym układzie nerwowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rp Pregabalin Zentiva kaps. twarde 150 mg 56 kaps. Zentiva 123.38 - - - -

Rp Pregabalin Zentiva kaps. twarde 75 mg 56 kaps. Zentiva 77.11 - - - -

 

-obecnie cena jest do przelknięcia .

jak się jeszcze pojawia inne generyki to raczej będa musieli zejśc z ceny ,żeby byc konkurencyjni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metylowy Kaleb mnie wyprzedził- http://bazalekow.mp.pl/lek/89000,Pregabalin-Zentiva-kapsulki-twarde

 

Eee, co tu przełykać... to połykanie to się czkawką może odbić. Cena i tak jest za wysoka jak na lek, który wszedł w UE w 2004 r. ... W Rosji zamienniki mieli już w 2011 r. . w USA nie ma żadnych. A w UE i Kanadzie przewidują, że nowe zamienniki wejdą do 2018 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby te zamienniki były faktycznie dostępne, bo na razie np. na doz.pl nadal tylko Lyrica. Ale cena Pregabalin Zentiva faktycznie atrakcyjna w kontekście oryginału.

Wydaje się że pregabalina ze swoim działaniem przeciwlękowym może być świetnym dodatkiem do SSRI

 

-- 09 lis 2015, 21:02 --

 

Ja chcę połączyć pregabaline z gabapentyną,może uzyskam efekt podobny do benzo.Do tego jeszcze paroksetyna.To dobrze że cena spadła niech jeszcze spadnie i wejdą nowe zamienniki.Sama serotonina nie wystarczy na Fobie,potrzeba jeszcze coś na Gaba.

Z drugiej strony sama GABA też nie wystarczy, dlatego bez tych całych SSRI i serotoniny też może być lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że połączenie dużej dawki paroksetyny+pregabalina/gabapentyna to świetna kombinacja na silne lęki i fobie społeczne.

Fenelzyna jest lepszym lekiem od paroksetyny(u nas niedostępna) bo działa też na gaba,więc żeby rozwalić doszczętnie FS potrzeba dużo serotoniny+Gaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka miesięcy brałem gabapentynę 3x300mg, później i więcej. Zero efektów, a kasa w błoto, bo lek drogi. A również zmagam sie głównie z lękiem, fobiami i niestety OCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hellian, Brałeś za małą dawkę gabapentyny.Ja mówie tu o dawce 2X800mg i to połączonej z dawką 300-600mg pregabaliny.Wtedy ta kombinacja wali mocno po gaba i mozna uzyskac efekt podobny do benzo.Dobrze że juz są jakieś zamienniki,oby cena jeszcze bardzej spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę najmniejszego sensu łączenia gabapentyny z pregabaliną. Obie te substancje są gabapentoidami i wykazują ten sam mechanizm działania- tj. są blokerami napięcio-zależnych kanałów wapniowych na podjednostkach a2δ-1 i a2δ-2. Nie wpływają bezpośrednio na receptory GABA-A/B. Pregabalina weszła na rynek akurat wtedy, gdy wygasł patent na gabapentynę, więc można ją uznać za kolejny przykład evergreeningu , ze strony Pfizera. Do gabapentoidów , które blokują VDCC a2δ-1/2 należą także phenibut, baklofen i GABOB. Z tym, że GABOB jest także pełnym agonistą receptorów GABA-A i GABA-Arho (GABA-C), a baklofen i phenibut są agonistami receptora GABA-B (phenibut w wyższych stężeniach dodatkowo GABA-A). Te substancje nigdy nie będą substytutem dla benzo. Cały receptor GABA-A jest heteromerem, który może składać się z 5 podjednostek (z różnymi wariantami podtypów). Istnieje 7 rodzajów podjednostek z łącznie 16 podtypami dla receptorów GABA-A. Najczęstszą kombinacją są receptory GABA-A posiadające po dwie podjednostki alfa i beta, i jedną podjednostkę gamma. Leki z grupy benzodiazepin działają na te receptory GABA-A, które posiadają podjednostki alfa-1, alfa-2, alfa-3 albo alfa-5. Benzodiazepiny nie łączą się ze stroną ortosteryczną receptora (tam gdzie normalnie wiąże się GABA) tylko ze stroną allosteryczną (tzw. strona benzodiazepinowa) w interfejsie zlokalizowanym pomiędzy podjednostką alfa i gamma. Benzo pełnią rolę pozytywnych allosterycznych modulatorów dla GABA-A czyli krótko mówiąc powodują zmianę konformacji białka receptorowego i zwiększają powinowactwo endogennego GABA do receptora. Teraz w zależności, która podjednostka zostanie aktywowana będziemy mieć odmienne efekty farmakologiczne. Jeżeli aktywowana zostanie podjednostka alfa1= efekty sedatywne, nasenne, jeśli alfa2/3= efekty anskjolityczne, przeciwlękowe, jeśli alfa5= miorelaksacja, rozluźnienie mięśni szkieletowych. Dlatego obecnie poszukuje się leków, które będą selektywne jedynie wobec konkretnych podjednostek. Tak jak z-drugs (zolpidem i spółka) są relatywnie selektywne względem podjednostki alfa1 (działanie nasenne). Albo wręcz przeciwnie- takich leków jak bretazenil, który w przeciwieństwie do klasycznych benzo wiąże się z wszystkimi sześcioma podjednostkami alfa (benzo tylko z czterema). To , że lek "działa na GABA" znaczy tyle co nic. Na GABA "działa", w taki albo w inny sposób, alkohol etylowy, benzo, phenibut, baklofen, brom, barbiturany, tiagabina, hiperforyna/adhiperforyna, fenelzyna, gabapentyna, pregabalina, kwas walerianowy, kwas walerenowy, bajkalina, bajkaleina, pikamilon, kwas walproinowy/walproinian sodu (Depakine) i wiele innych , a każde z innej bajki. Jedne z drugim mają tyle wspólnego co słoń ze słoniną.

 

Reasumując- lepiej wszamać phenibut albo baklofen niż męczyć się z tymi analogami GABA, a benzo to benzo- póki co są niezastąpione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówie tu o dawce 2X800mg i to połączonej z dawką 300-600mg pregabaliny.Wtedy ta kombinacja wali mocno po gaba i mozna uzyskac efekt podobny do benzo.

juz wolałbym benzo łykać , niż truć się takimi ilościami ( nazwijmy je ) stabilizatorów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalin Zentiva kaps. 75mg * 56 = 67 zł, 150 mg x 56 = 95 zł zamiennik w aptece gold w google znalazłem, dla informacji :) wciąż nie moge sie uwolnić od clonazepamu, więc jakąś nadzieje w tym leku pokładam

 

Dark Passenger masz dużą wiedze mógłbyś doradzić? jeśli brałem clonazepam pół roku, czasami kilku dniowe przerwy, czesto co dwa dni, czasami 15 dni codziennie itp. to ile mniej więcej czasu potrzebuje by receptory gaba i mózg wrócił do równowagi? i czy wogóle wróci do równowagi to najważniejsze pytanie. Nie moge więcej niż czterech dni być bez tabletki bo odczuwam depresje, przymglenie, zero relaksu, lęk, bezsennosc, napięte miesnie. 80 mg paroksetyny nawet nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolerancja nie rośnie, ale to ślepa uliczka. Oczywiście życzę powodzenia , ale gabapentyna/pregabalina nie sprawdzi się jako substytut dla klona/alpry. Niech każdy stestuje na własnej skórze , ale do sprawy trzeba podchodzić realistycznie. Inaczej wszyscy by szamali te dwa środki zamiast benzo, a na odwykach od benzo zamiast terapii substytucyjnej diazepamem podawano by pregabalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na mnie żadne serotoninowce nie działają. Sprawdzałem paroksetynę, estitalopram, trazodon. Były tylko efekty uboczne dlatego chcę spróbować coś od strony GABA.

Jestem chory na padaczkę i dorzuciłbym to zamiast karbamazepiny której biore 200mg a nic na lęki nie działa.

Neurolodzy chętnie to wypisują czy trzeba jednak skoczyć do psychiatry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie realnie w aptekach dostępny jest odpowiednik Lyrica - za Pregabalin Zentiva 150mg 56szt zapłaciłem 89zł, więc cena korzystna w porównaniu do 312zł za oryginał. Zobaczymy jak sprawdzi sie w słusznej dawce 450mg na dobę.

 

-- 29 lis 2015, 10:55 --

 

Witam powiedzcie mi po jakim czasie pregabalina powinna zacząć działać?

 

Mi lekarz powiedział, że jeśli brak poprawy po dwóch tygodniach mam odstawić. Zgodnie z CHPL w badaniach klinicznych zmniejszenie nasilenie lęku zaobserwowany w pierwszym tygodniu leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens próbować pregabaliny po nieudanej próbie z lamotryginą????

Po lamo mam wysypkę i nie mogę brać.

Poza tym niemiłe efekty uboczne jak bóle głowy, mięśni i uczucie bycia na haju i dziwne stłumienie, co mi nie odpowiada. ;)

Czy ktoś z Was miał podobnie i próbował takiej zmiany? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lamotrygina i pregabalina mają tyle wspólnego, że oba leki są p.padaczkowe. Poza tym pregabalina ma bardzo mało skutków ubocznych w porównaniu do stabilizatorów jakim jest lamotrygina.

Próbuj a nóż Ci pomoże. :)

Ja nie wcinałem lamotryginy, ale brałem depakine która działa dosyć podobnie i jutro idę do psychiatry porozmawiać o włączeniu lyricy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×