Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

@Dragon Ball No więc nie poszedłem, bo... Postanowiłem dać więcej czasu jednak tej Fluwo. Choć z drugiej strony..nawet jeśli by przepisał benzodiazepiny to czy warto je brać? Jak one w ogóle działają? Jak "człowiek na haju" ? :D Jakos dziś wstałem to miałem dobry humor o dziwo z rana (!) A u Ciebie jak z nowym lekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Santiago20 Nie jedz benzo, z tego co można wyczytać na forum, są o nich same negatywy. Nikt nie mówi, jak jest po nich dobrze, tylko na odwrót, że się wpakował, że pogłębiają depresję, że uzależniają i ciężko wyjść z bagna potem. Po co zaczynać. A więc starczy Ci tabletek. Myślałem że będziesz musiał iść po dostawę. U mnie na razie bez zmian, chociaż czuję 100% działanie przeciwlękowe, nie wiem czy to zasługa leku, czy po prostu. Tak od 16 mi się dziś poprawiło samopoczucie, fajnie dosyć mi się nic nie robi. Z rana byłem na zajęciach, wstanie o 8 rano - masakra. Chciałbym w końcu wrócić do programowania. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Santiago20 Spoko stary, nie jesteś sam widać czarno na białym, że objaw zaburzenia, poranne lęki i niechęć do wstawania, mam dokładnie to samo.

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że gdy byłem na remisji na sercie, kładłem się padnięty wstać, a moję pierwsze przebudzenie to było od razu wyskoczenie z łóżka i super nastrojem, przeważnie 5-6 rano. Aż się dziwiłem kolegom, jak oni mogą tak długo spać, do 9. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam Wenle! Działa mocno na Noradrenalinę a w wyższych dawkach na Dopaminę! Ale jak wiesz.. każdy inaczej reaguje na leki. Ten co u kogoś działa z pełną mocą, to u drugiej osoby może wcale nie zaskoczyć. Ale póki co jak najbardziej Ci polecam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 7

No więc citalopram... czyżby okazywał pierwsze oznaki działania? Czyżby zdziałał więcej niż fluoksetyna przez prawie 3 miesiące?Wczoraj + dziś samopoczucie całkiem całkiem, jeżeli to się rozwinie, będzie ok. Kastracja zawsze kojarzy mi się z działaniem antydepresanta, a tu już następuje silna.

Zwiększone zainteresowanie jedzeniem + powolny powrót starych zainteresowań + chęć choćby minimalnego, ale jednak wysiłku umysłowego. Jakby mózk się trochę odklinował. Jeżeli tak dalej pójdzie, zarobię na listę moich prochów pomocniczych, a wtedy już powinno pójść z górki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem citalopram przez jakieś 10 lat. Pomógł mi wyjść z najgorszych stanow tj. depresji i nerwicy natrectw oraz fobii społecznych. Jedyny minus przynajmniej u mnie to strasznie rozleniwial i powodował trudności z porannym wstawaniem. Ale ogólnie na powyższe problemy jest dobry. Nie dajcie sobie wmówić że nie działa, bo ja śmiało mogę powiedzieć że zmienił moje życie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mix90 napisał:

Nie dajcie sobie wmówić że nie działa

tak naprawdę to każdy kto bierze ssri ten wie że leki to loteria, raz zadziała jeden, później drugi, później ten przestaje działać i szuka się dalej :P ale fajnie że ci pomógł :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałam od psychiatry lek Cital. Wzięłam wczoraj pierwsze pół tabletki czyli 10mg. W dzień było ok, ale wieczorem czułam się strasznie nieswojo. W pewnym momencie naszła mnie myśl, że mogłabym zrobić krzywdę mężowi. Od razu strasznie się poczułam i miałam mega wyrzuty sumienia, że mnie taka myśl naszła. Nie mogłam sobie z tym poradzić. Mega stres momentalnie i poczułam się tak zdenerwowana, że chciało mi się 'chodzić po ścianach'. Boję się, że to przez ten lek. Nigdy tak nie miałam. Nie wiem co dalej robić, bo boję się brać dalej tabletki, ale nie chce tkwić w tym g***ie. Nie wiem co dalej...Boję się że zeswiruje.

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlackAngel  ja też od kilku dni zacząłem brać Citalopram. Niestety leki te na początku nasilają lęki, też tam mam. Jest ciężko, ale jakoś trzeba to przetrwać. Lekarz nie przepisał Ci jakieś benzodiazepiny na uspokojenie? A co do myśli to nie przejmuj się nimi, to tylko natrętne myśli, nie są groźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz przepisał dawkę 1 mg na napady paniki. Gdy dostałem ataku na wieczór i wziąłem jedną tabletkę, czyli 1 mg to mnie bardzo ładnie uspokoiło. Po 30 minutach już czułem się bardzo dobrze.

Co do pramolanu to nie jest to silny lek uspokajający. Brałem go kiedyś i raczej nadaje się do leczenia lęku uogólnionego. Na napady paniki jest za słaby.

Ja swojego lekarza psychiatrę sam poprosiłem o lek na "przetrwanie". Powiedziałem mu, że zdarzają mi się napady paniki i mi to przepisał. Dodatkowo leki SSRI takie jak citalopram mogą nasilać lęki na początku.

Alpragen jest uzależniający więc nie można z nim przesadzać. Po jakiś czasie jak zadziała SSRI to nie będzie już potrzebny.

Edytowane przez Luxor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra przepisał mi citaxin i hydroksyzynę. 

Wie, że się boję łykać leków, więc tego pierwszego zalecił mi ćwierć tabletki na początek, a później połówkę. Hydroksyzynę podobnie i chyba mam ją brać doraźnie. 

Mam zaburzenia lękowe i boję się zażywać leków . 

Czy ktoś brał citaxin na podobne dolegliwości - nerwicę lękową (choć psychiatra mi nie postawił w sumie diagnozy, no ale cóż, sama sobie zdaję sprawę z pewnych rzeczy) - poczuł się lepiej, nie powodował jakichś okropnych skutków ubocznych?

Wybaczcie - za być może durne - pytanie, ale pierwszy raz biorę leki na psychikę i się bardzo boję. 

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów ja biorę właśnie citalopram na lęki. Biorę od 10 dni pół tabletki. Niestety musisz się przygotować, że początek to będzie nasilenie pobudzenia i złego samopoczucia (i u mnie bezsenność). Na lęki trochę jakby zaczął u mnie już działać bo nie mam ataków paniki. Niestety pogorszył mi samopoczucie, czuję się depresyjnie. Oczywiście u Ciebie to nie musi wystąpić bo każdy inaczej reaguje na leki. Ja póki co czuje się trochę nieogarnięty po tym leku. Na początku też miałem brak apetytu, ale minęło. Innych skutków typu mdłości czy coś to nie uświadczyłem.

Dostałaś hydroksyzynę która ma trochę łagodzić pobudzenie - choć nie jest to za silny lek uspokajający.
Nie wiem jak będzie z citalopramem, ale na innych SSRI jak brałem to najcięższe skutki uboczne mijały po 2 tygodniach, a poprawę samopoczucia gdzieś miałem 5-6 tygodniach.

Edytowane przez Luxor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luxor dzięki za odpowiedź. 

No ja wzięłam ćwiartkę, jak mi zalecał psychiatra do weekendu, i czuję się arcydziwnie. Somaty mi się nasiliły, było mi dzisiaj duszno. Nie wiem, czy to możliwe po takiej ilości, czy może się nakręcam - bo też mam do tego skłonność - ale mam nadzieję, że będzie lepiej, bo teraz w sumie czuję się gorzej niż np. wczoraj. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×