Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Skonczył mi sie citalopram, co ja teraz poczne, zycie uratowalbym mi nawet gdybym mial kilka tabletek:)

Uważajcie na tego gościa. To jakiś totalny lekoman z odjazdem. Tutaj pisze i sugeruje aby ktoś mu "załatwił" citalopram, a ode mnie próbował wyłudzić Fevarin, w prywatnej wiadomości, mimo tego że nigdy go nie brałem i nie pisałem tutaj na forum że go biorę... Modernizacja forum powinna gdzieś zgłaszać takie przypadki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczył mi sie citalopram, co ja teraz poczne, zycie uratowalbym mi nawet gdybym mial kilka tabletek:)

Uważajcie na tego gościa. To jakiś totalny lekoman z odjazdem. Tutaj pisze i sugeruje aby ktoś mu "załatwił" citalopram, a ode mnie próbował wyłudzić Fevarin, w prywatnej wiadomości, mimo tego że nigdy go nie brałem i nie pisałem tutaj na forum że go biorę... Modernizacja forum powinna gdzieś zgłaszać takie przypadki ?

 

Do mnie też pisał!! A po postach widziałam, że kruszy je i wciąga :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem recepte na citronil, bralem juz paro, fluo teraz zas ssri. Sam nie wiem, watpie ze pomoze, chyba nie wykupie

 

-- 21 gru 2017, 13:52 --

 

Ale mam dobry nastrój od przedwczoraj, ale to nie przez sertralinę bo biorę tydzień dopiero ;d gorzej jak to od citalopramu który odstawiłem po miesiącu nie dawno.

Może już mi minął ten zj.ebany humorj, mam taką nadzieję bo cztery ostatnie miesiące to była masakra jeśli chodzi właśnie o nastrój więc 2 dni lepszy to jeszcze nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś przechodził z leków typu SNRI np. wenlafaksyna, duloxetyna (inaczej dulsevia, cymbalta) na citabax . Jestem teraz na dawce dulsevii 30 mg i chce zamienić ten lek na citabax. Ciężko się schodzi z SNRI ( nigdy więcej) , jak to zrobić najlepiej ?? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Teraz jestem na dawce 15 mg ( z 30 mg zeszłam w ciągu niecałych 2 tygodni ). Zgodnie z ulotką 30 mg to najmniejsza dawka. Schodząc liczę granulki, odsypuje z kapsułki odpowiednią ilość, bo nie mam wyjścia. Ciężki, wręcz paskudny lek do odstawiania czy też zamiany na inny lek (jeden karabin). Jednocześnie biorę citabax , systematycznie podwyższając dawkę tj. 2,5 mg , 5 mg, teraz 7,5 mg.

(docelowo 20 mg) . Mam nadzieje ,że jakoś to ogarnę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u psychiatry, mówiłem co jest, że myśli s od kilku miesięcy, ciągły lęk, zero pozytywnych myśli, ciężka depresja, leżenie ostrzenie w sufit, myśli natrętne, obsesyjne, ruminacje, scenariusze, życie w głowie, napięcie....

Proponowałem anafranil ale nie zareagował nawet, dał mi citalopram...

Najgorsze jest to że dziś rano już nie miałem wenlafaksyny, a to mam brać rano na zakładkę z nią i zejść... Wróciłem do domu i wziąłem ten citalopram, 20 mg, ostro może być niedobrze że 150 wenli od razu odstawię i zacznę brać citalopram? Mam też zmniejszyć pregabaline o połowę aż mi się skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz bardziej zaburzenia depresyjne czy nerwicowe - lękowe?
sam nie wiem, nikt mi nigdy nie powiedział w sumie dokładnie.. Wiem że od kilku miesięcy mam ostrą depresję, mocny lęk, niepokój, strach, napięcie i same czarne myśli, wręcz myślenie o chorobie, że już tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujesz się źle bo poprzedni lek nie działał już jak należy, a teraz zmieniasz lek i to przejście na pewno też ma wpływ na samopoczucie. To minie, lek się wkręci i poczujesz się lepiej. Lekarz wie co robi, zresztą w razie wątpliwości dzwoń do lekarza, ja tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co jest na przeziębienie :D z niektórymi antybiotykami może tam wchodzić w interakcje więc sobie sprawdź http://bil.aptek.pl/servlet/bil/start i tam tez z lekami na kaszel niby może powodować zespół serotoninowy w połączeniu z dekstrometorfanem ale dzieje się to bardzo rzadko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już tam sprawdzałam, wychodzi, że wszystko co ma paracetamol spokojnie można łykać. Tyle, że na mnie paracetamol nie działa, ale się wycwaniłam i wysłałam męża do apteki, zobaczymy z czym wróci. Pewnie z apapem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wszystkich antydepach łykałem ibuprom i to po 3 tabsy i nic się nie działo. Jak dla mnie ibuprofen jest 100 razy skuteczniejszy od paracetamolu i wcale się go nie czuje (skutków ubocznych).

 

A na odstawkę wenli cito też jest niezły bo ma dłuższy czas wydalania niż wenla, tyle że trzeba od razu wskakiwać na min 20mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na wszystkich psychotropach łykałem każde nlpz , lub leki opioidowe nawet będąc na 60 mg paroksetyny potrafiłem w jeden dzień zjeść ponad 900 mg tramadolu i nie miałem żadnego zespołu serotoninowego :D

 

-- 16 lut 2018, 19:07 --

 

Testowałaś ktoś może citalopram na fobie społeczną ? mam tu na myśli jego dawki nawet do 120 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, jesteś już w domu? Pisałeś kilka dni temu, że zamierzasz się wypisać, więc czy udało Ci się?
tak jestem już w domu, nadal biorę citalopram i ketrel na noc, mam alprox ale mimo że czuję się bardzo strasznie to staram się nie brać... Jeść nie mogę, wstaję i to samo, strach, że to się nie skończy, psychiatra za około półtora miesiąca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×