Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

lekarz psychiatra powiedzial ze nie wie

 

Super ten lekarz jest i pewnie nawet nie zadał sobie trudu by sprawdzić.

 

zy zazycie viagry przy braniu leku antydepresyjnego (cital) jest dozwolone?

 

Jest dozwolone ale czy to Ci naprawdę jest potrzebne? Mimo wszystko wydaje mi się, że bez tego też sobie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurex to kolejny lek jaki testuje moja glowa i moja..watroba.Poorzednio bralem afobam,neurol,xanax,zoloft,cital a takze asentre.

Jesli chodzi o moje odczucia to sa bardzo pozytywne.Po okolo miesiacu zazywania 20mg swiat wokol nieco sie uspokoil.Nie mam wprawdzie calkowitego komfortu zycia,ale jest o wiele lepiej.Nie odczuwam tez objawow ubocznych.Pozdrawiam i zycze zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cital kupuję za ok 55 zł. Cena całkiem pośrednia. Ciekaw jestem czy ktoś z was miał takie odczucie jak ja. Przez pierwsze dni leczenia miałem dziwnie napiętą szczękę :? Chyba nawet było to widoczne na twarzy. Teraz jest oki. Miałem też inne bardziej tradycyjne skutki uboczne - bardziej się pociłem, budziłem się w nocy (z burczeniem w brzuchu - a w dzień jadłem mniej niż zwykle, dziwne to) i głowa mnie bolała bardziej, ale nie częśćiej niż zwykle. Teraz wszystko minęło i lek chyba działa.

Pozdrowienia dla wszystkich Citalowców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu brałeś ten lek.Sam sobie odstawiłeś czy w porozumueniu z lekarzem

 

 

Brałem najpierw tydzień pól tabletki, a potem przez 3-4 dni całą, Więcej już nie mogłem go brać, bo po prostu lęki mnie zżerały i te denerwujace uderzenia gorąca. Odstawił mi go psychiatra i dał w zamian asentrę - teraz jest w miare OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu trafiłam na lek, który mi odpowiada..jest to rexetin...czuje sie po nim swietnie..pozdrawiam:)

 

[ Dodano: Nie Sty 21, 2007 10:22 pm ]

Zyta przeczytaj dokładnie ulotke, a przede wszystkim skutki uboczne. Buc może jest to przyczyna zazywania tego leku...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trzecim miesiącu ciąży dostałam depresję. Obecnie jestem w piątym miesiącu ciąży i ponieważ depresja się pogłębia lekarz postanowił wprowadzić lek przeciwdepresyjny o nazwie AUREX. Stwierdził, że skutki uboczne leku są mniejsze niż nic nie robienie z depresją, gdyz ona również źle wpływa na dziecko. Ja jednak mam ciągłe obawy co do rozpoczęcia leczenia. Proszę o kontakt mam, które w ciąży brały leki przeciwdepresyjne bądź w jakiś sposób poradziły sobie bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zażywam cital od tygodnia, na razie żadnych pozytywnych zmian nie ma, na początku (3 dni) miałam zawroty głoty straszne, ale przeszły, senność też odczuwam ale nie bardzo uciążliwą, mam nadzieje że mi pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez pierwsze kilka dni ziewałam non-stop, ale nie byłam przy tym śpiąca :lol: no i miałam ciekawe koszmary przez pewien czas :shock:

teraz po 1,5miesiąca czuję się dobrze, minęły mi natrętne myśli i nie lękam się juz zwykłych rzeczy ;) widzę świat dużo wyraźniej i mniej problematycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Cilon od tygodnia i nie mogę wyjść z domu, bo tak się panicznie boję, wiem, że to za krótki czas na rezultaty, ale czytając powyższe opinie muszę stwierdzić, że już mi chyba nie pomoże. Wcześniej brałam Doxepin i lęki znikały natychmiast, co prawda czułam się senna, ale mogłam chociaż wychodzić z domu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu Doxepin działa natychmiast, a jego działanie jest krótkie...3-4 godzin, natomiast Cilon, jest lekiem antydepresyjnym, którego działanie poczujesz po 3-4 tygodniach. Musisz uzbroić się w cierpliwośc, choc wiem, że to bardzo trudne...pozdrawiam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty Światełko brałaś ten lek? Wiesz może jak on działa? Jeśli tak to byłabym wdzięczna jakbyś mi opisała jego działanie po tych 3-4 tygodniach, bo na razie to już tracę cierpliwość, nigdy tak długo nie siedziałam w domu mam ochotę już wyjść, a nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZACHOROWALAM majac 20 lat, przez trzy lata dobieralam leki, dopiero seroxat i clonazepam postawil mnie na nogi. wyzdrowialam z ciezkiej depresji nerwicy lekowej-2 lata nie wychodzilam z domu. zylam normalnie, jednak caly czas przyjmowalam leki. dopiero po 10 latach nastapil nawrot-sam z siebie, seroxat nie pomaga, nawet 40 mg nie eliminuja leku. ciekawe dlaczego? teraz biore cypramil 20 mg, ale boje sie ze cos mi sie po nim stanie,nie wiem czy cypramil pomoze wyrwac mi sie z choroby- mam zawroty glowy, ciagle omdlenia, drzenia.znowu to wrocilo. czuje sie bezsilna. napiszcie jak dziala na was cypramil? wyleczyl was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie byl najlepszy seroxat, ale nie wiem dlaczego choroba znowu sie ujawnila, bralam regularnie, nie mam stresow. poprostu sama z siebie sie znowu ujawnila. wiem ze mamy za malo serotoiny w mozgu. dlatego jestesmy na to skazani.nie wiem czy ten cypramil mi pomoze.boje sie choroby. to nieuleczalna dolegliwosc, ktora nie pozwala normalnie zyc. wychodze do sklepu i mdleje. ciagle lek, lek i niepojoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Cilon jakies 3 miesiące, ale nie było u mnie widocznej poprawy, dlatego mój lekarz prowadzący odstawił mi Cilon i włączył Rexetin. Jest to lek nie tylko antydepresyjny, ale przede wszystkim antylekowy. Czuje sie juz bardzo dobrze, choc na poczatku, tak jak jest napisane w ulotce byłam jakos "dziwnie nakręcona". Te objawy szybko minęły i teraz moge w końcu normalnie funkcjonować..nie tylko spokojnie wychodzę z domu, ale jeżdze na uczelnie i nie odczuwam żadnych leków. Do Rexetinu lekarz dołaczył mi jeszcze Spamilan. Jest to lek typowo antylekowy i równiez jego działanie odczuwalne jest po 3-4 tyg., a co najwazniejsze, jest to lek nieuzalezniający. Aniu porozmawiaj ze swoim terapeutą - pozdrawiam buziaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×