Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.11.2022 o 15:38, EwaC napisał:

Dziwne. Dali mi to w szpitalu wiedzac,ze escitalipram na mnie nie dzialal. 

Widać jest to jednak inny lek,  czytałam że nieraz ludzie  przechodzą z citalu na esci i odwrotnie z esci na cital. 

A jakie  dawkowanie, i jaka dawka docelowa? I jakie samopoczucie na tym leku? 

Sertralina też jest niezłym lekiem. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 23:50, ProstyUser napisał:
15 minut temu, Kerstina napisał:

Widać jest to jednak inny lek,  czytałam że nieraz ludzie  przechodzą z citalu na esci i odwrotnie z esci na cital. 

A jakie  dawkowanie, i jaka dawka docelowa? I jakie samopoczucie na tym leku? 

Sertralina też jest niezłym lekiem. Pozdrawiam serdecznie.

Hej. Jak mam byc szczera to cital to moja ostatnia nie tuczaca deska ratunku. Wszelkie sertraliny, duoloksetyny, paroksetyny nie zadzialaly. Chca mi wejsc na 20stke. Teraz na 10 mega lęk, bol glowy i ogolnie sennosc i nijakosc. Mam taka nadzieje,ze przyjmie mi sie ten lek. Wczoraj rozmawialam z lekarka. Esci i citalopram to 2 rozne leki tylko o podobnej nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2022 o 18:14, Kerstina napisał:

Hej, jak tam terapia citalopramem, widzisz już może jakieś pozytywne efekty?

Chciałam się zapytać w kwestii branej przez Ciebie wcześniej sertraliny, czy nie zadziałała u Ciebie należycie? W jakiej dawce brałaś? 

Hej. Na citoplalopranie raz jest lepiej raz gorzej. Niestety nie działa (jeszcze?) tak jakbym tego sobie życzyła na lęki. One nadal są. Nawet jedna noc miałam okropne nasilenie lękowe,myślalam ze umieram. Benzo nie pomagało bo lęk mnie wybudzał. Biorę ten lek 9tą dobe. Lekarka twierdzi,ze to jeszcze krótko. Co do sertraliny- nie zadzialala mi na lęki. Nie mialam nic poza ubocznymi. Podobnie jak escitalopram, paroksetyna, duoloksetyna i kilka innych. Czy faktycznie jest jeszcze czas na przeciwlękowe działanie citalopramu? I czy komus tez na poczatku kuracji tak nasilił się lęk? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EwaC napisał:

Hej. Na citoplalopranie raz jest lepiej raz gorzej. Niestety nie działa (jeszcze?) tak jakbym tego sobie życzyła na lęki. One nadal są. Nawet jedna noc miałam okropne nasilenie lękowe,myślalam ze umieram. Benzo nie pomagało bo lęk mnie wybudzał. Biorę ten lek 9tą dobe. Lekarka twierdzi,ze to jeszcze krótko. Co do sertraliny- nie zadzialala mi na lęki. Nie mialam nic poza ubocznymi. Podobnie jak escitalopram, paroksetyna, duoloksetyna i kilka innych. Czy faktycznie jest jeszcze czas na przeciwlękowe działanie citalopramu? I czy komus tez na poczatku kuracji tak nasilił się lęk? 

9ta doba to rzeczywiście jeszcze krótko na efekty, trzeba trochę nasycić organizm tym lekiem żeby zaczął w pełni działać. Na pewno przejdziesz wkrótce na większą dawkę , 20 mg. 

Lęki mogą być na początku terapii tym lekiem, zgodnie zresztą z ulotką.

A ile brałaś sertraliny i jak długo? Może organizm jeszcze się nią nie nasycił, i dlatego nie było efektów. .

Edytowane przez Kerstina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2022 o 19:19, EwaC napisał:

Hej. Na citoplalopranie raz jest lepiej raz gorzej. Niestety nie działa (jeszcze?) tak jakbym tego sobie życzyła na lęki. One nadal są. Nawet jedna noc miałam okropne nasilenie lękowe,myślalam ze umieram. Benzo nie pomagało bo lęk mnie wybudzał. Biorę ten lek 9tą dobe. Lekarka twierdzi,ze to jeszcze krótko. Co do sertraliny- nie zadzialala mi na lęki. Nie mialam nic poza ubocznymi. Podobnie jak escitalopram, paroksetyna, duoloksetyna i kilka innych. Czy faktycznie jest jeszcze czas na przeciwlękowe działanie citalopramu? I czy komus tez na poczatku kuracji tak nasilił się lęk? 

Hej, jak terapia citalopramem? Możesz powiedzieć że już co nieco zadziałał? 

Na jakiej jesteś dawce? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kerstina napisał:

Hej, jak terapia citalopramem? Możesz powiedzieć że już co nieco zadziałał? 

Na jakiej jesteś dawce? Pozdrawiam

Odp co do sertraliny. Lekarka po 2ch tygodniach dzialan ubocznych i zerowym postępie w leczeniu zdecydowała,ze sertralina juz nie zadziała i ze zmieniamy.

 

Co do citalopramu. Biore 3ci tydzien. Nie jet idealnie, jest w kratki. Sa dni ok (nie jakiej super) a sa jak dzisiaj i takie gdy wspomagam się benzodiazepiną (10tka tranxene) bo lęk jest okropny, trzęsie mną, taki stan mnie wybudza.

Jako,ze słabo reaguje na leki to bede braka ten citalopram, nie mam za bardzo juz wyjścia bo zostały mi same trojpierscienie po których się bardzo tyje. Wszystkie inne sari, snri próbowałam ze slabym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, EwaC napisał:

Odp co do sertraliny. Lekarka po 2ch tygodniach dzialan ubocznych i zerowym postępie w leczeniu zdecydowała,ze sertralina juz nie zadziała i ze zmieniamy.

 

Co do citalopramu. Biore 3ci tydzien. Nie jet idealnie, jest w kratki. Sa dni ok (nie jakiej super) a sa jak dzisiaj i takie gdy wspomagam się benzodiazepiną (10tka tranxene) bo lęk jest okropny, trzęsie mną, taki stan mnie wybudza.

Jako,ze słabo reaguje na leki to bede braka ten citalopram, nie mam za bardzo juz wyjścia bo zostały mi same trojpierscienie po których się bardzo tyje. Wszystkie inne sari, snri próbowałam ze slabym skutkiem.

Dobrze że są już lepsze dni,  z każdym dniem powinno być lepiej, citalopram musi się  dobrze rozkręcić. Juź dawka 20 mg ? A jaka docelowa dawka?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Kerstina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 12:01, EwaC napisał:

Odp co do sertraliny. Lekarka po 2ch tygodniach dzialan ubocznych i zerowym postępie w leczeniu zdecydowała,ze sertralina juz nie zadziała i ze zmieniamy.

 

Co do citalopramu. Biore 3ci tydzien. Nie jet idealnie, jest w kratki. Sa dni ok (nie jakiej super) a sa jak dzisiaj i takie gdy wspomagam się benzodiazepiną (10tka tranxene) bo lęk jest okropny, trzęsie mną, taki stan mnie wybudza.

Jako,ze słabo reaguje na leki to bede braka ten citalopram, nie mam za bardzo juz wyjścia bo zostały mi same trojpierscienie po których się bardzo tyje. Wszystkie inne sari, snri próbowałam ze slabym skutkiem.

Hej, chciałam się zapytać jak zeszłaś z sertraliny żeby wejść na citaloparm? na zakładkę, czy musiałaś zredukować wpierw sertralinę, z jakiej dawki? Myślę spróbować sertraliny, czyli odwrotnie niż u Ciebie. Jestem na dawce 20 mg citabaxu  i 30 mg lerivonu, słabo u mnie z podnoszeniem dawki citabaxa, organizm się buntuje, zresztą lekarz nie bardzo  widzi te większe dawki.  A czuję że to jeszcze za mało dla mnie. Kiedyś, ze 4 lata temu, z dobrym skutkiem, brałam citabax i może jego moc jest teraz słabsza dla mnie. Lekarz chce żebym zeszła do 10 mg na tydzień i potem sertralina, od najmniejszej dawki, ale nie wiem jak to zniosę, stąd dylemat.

A jak u Ciebie, coś się poprawiło?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2006 o 23:28, iman napisał:

moje doswiadczenie nie jest zbyt bogate, bo biorę go od 4 miesięcy, nie przynosił szczególnych efektów, od miesiąca biorę 40 mg i niestety dalej nie widze różnicy, choc z drugiej strony nie wiem jak byłoby gdybym go nie brała. Przez jakies 2 tygodnie odczuwałam działania niepożądane- większość z ulotki :), ale nie było dramatycznie. U mnie depresja to historia przewlekła, więc jak mowi mój lekarz- na poprawę będzie trzeba poczekać, mi się jednak wydaje że cilon mi w tym nie pomoże... A jakie są Twoje wrażenia po dwóch miesiącach? pomaga?

Zeszli mi w szpitalu. Na zakladke z setki. Dosyc szybko schodzili. Nie biore citalopramy 2 miesiace a troche ponad miesiac. Nie pomaga za bardzo. Codziennie wspomagam sie benzo. Ale ja nie mam depresji tylko nerwice lękowà. Nie dzialaja na mnie leki. Moze jeszcze ruszy- marze i tym. Ps. Zamieniasz na sertraline? A probowalas juz cos innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EwaC napisał:

Zeszli mi w szpitalu. Na zakladke z setki. Dosyc szybko schodzili. Nie biore citalopramy 2 miesiace a troche ponad miesiac. Nie pomaga za bardzo. Codziennie wspomagam sie benzo. Ale ja nie mam depresji tylko nerwice lękowà. Nie dzialaja na mnie leki. Moze jeszcze ruszy- marze i tym. Ps. Zamieniasz na sertraline? A probowalas juz cos innego? 

Twoja odpowiedź chyba była do mnie🙃.

Chcę zamienić na inny lek, może na sertralinę, zresztą lekarz decyduje, i mam nadzieję na lepsze zadziałanie. Jest podobno, w porównaniu do niektorych innych leków mniej "wybuchowa" na początku terapii, po których człowiek by gdzieś leciał żeby wytracić ten niepokój ruchowy, aczkolwiek każdy pewnie reaguje inaczej na leki. Te prawie wszystkie leki trzeba dosyć długo brać żeby się przekonać do działania, ja citaloparm biorę 5 mcy, w tym dawkę 20 mg  ze 3,5 mca. Może  jeszcze pobiorę trochę, i ewentualnie zamienię choć boję się tej zamiany.

Czy biorąc leki na zakładkę, czułaś już jakieś działanie tego nowego leku?

Jeszcze jesteś w szpitalu czy już w domu?

Pozdrawiam

Edytowane przez Kerstina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kerstina napisał:

Twoja odpowiedź chyba była do mnie🙃.

Chcę zamienić na inny lek, może na sertralinę, zresztą lekarz decyduje, i mam nadzieję na lepsze zadziałanie. Jest podobno, w porównaniu do niektorych innych leków mniej "wybuchowa" na początku terapii, po których człowiek by gdzieś leciał żeby wytracić ten niepokój ruchowy, aczkolwiek każdy pewnie reaguje inaczej na leki. Te prawie wszystkie leki trzeba dosyć długo brać żeby się przekonać do działania, ja citaloparm biorę 5 mcy, w tym dawkę 20 mg  ze 3,5 mca. Może  jeszcze pobiorę trochę, i ewentualnie zamienię choć boję się tej zamiany.

Czy biorąc leki na zakładkę, czułaś już jakieś działanie tego nowego leku?

Jeszcze jesteś w szpitalu czy już w domu?

Pozdrawiam

Czulam sie fatalnie i nie wiedzialam czy to zejscie czy wejscie na inny lek. Na szczescie juz w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 19:05, EwaC napisał:

Czulam sie fatalnie i nie wiedzialam czy to zejscie czy wejscie na inny lek. Na szczescie juz w domu.

Hej, mam jeszcze jedno pytanie, jeśli możesz, chciałam się dopytać czy leki na zakładkę były brane przez Ciebie w tym samym czasie, np. oba leki rano? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, EwaC napisał:

Kochani, 3 tygodnie citalopram, 25. Nie dziala na mnie, codziennie wspomagam sie benzo uzalezniajac sie 😕 Czy citalopram ma jeszcze szanse zadzialac bo trace nadzieje. Lęki mam okropne. 

3 tyg to jeszcze krótko. Mi leki wchodziły prawie trzy miesiące, a i tak jeszcze nie jest tak jak powinno być. Co prawda był to inny lek, ale potrzebował czasu a niby miało być już lepiej po dwóch tyg🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, EwaC napisał:

Kochani, 3 tygodnie citalopram, 25. Nie dziala na mnie, codziennie wspomagam sie benzo uzalezniajac sie 😕 Czy citalopram ma jeszcze szanse zadzialac bo trace nadzieje. Lęki mam okropne. 

3 tyg. to raczej krótko, teraz jesteś na 25 mg, a  jaką masz dawkę docelową, lekarz Ci ją  określił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, rozmawialam przez telefon z psychiatra. Zwiększyłam citalopram do 30. Moge aż do 40. Drugi dzień na dawce 30. W sumie biore lek juz trochę ponad miesiac. Praktycznie codziennie wspomagam się tranxenem ( benzo), ktore pewnie juz mnie uzaleznilo i powoduje depresje:(. Szczerze- czy to ma jeszcze szanse zadzialac? Bez oszukiwania się. Bo w tym momencie mam tylko okropne lęki a jak nie wezmę benzo to wręcz nie daję rady funkcjonowac. Przerobilam juz przez 2 lata tak wiele lekow, ze latwiej wymienic czego nie brałam. Cital mial byc ostatnia deska ratunku…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, EwaC napisał:

Kochani, rozmawialam przez telefon z psychiatra. Zwiększyłam citalopram do 30. Moge aż do 40. Drugi dzień na dawce 30. W sumie biore lek juz trochę ponad miesiac. Praktycznie codziennie wspomagam się tranxenem ( benzo), ktore pewnie juz mnie uzaleznilo i powoduje depresje:(. Szczerze- czy to ma jeszcze szanse zadzialac? Bez oszukiwania się. Bo w tym momencie mam tylko okropne lęki a jak nie wezmę benzo to wręcz nie daję rady funkcjonowac. Przerobilam juz przez 2 lata tak wiele lekow, ze latwiej wymienic czego nie brałam. Cital mial byc ostatnia deska ratunku…

Ja bym poczekał na twoim miejscu, 4 tygodnie na antydepresantach to nie jest bardzo długo, może poprawa przyjdzie na dniach 🙂 odnosnie tranxene to jest to łagodne benzo, może uzależniać ale jeśli będziesz się słuchać zaleceń lekarza to będzie dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szczerze, szczerze dosyc. Wyladowalam na izbie przyjęć psychiatryka. Jak sobie pomysle o pobycie w szpitalu to mam mysli rezygnacyjne, nie dam juz rady. Drugi dzien jestem na 40 citalopramu, codziennie biore tranxene 10, czasami 15 ale bywa,ze i to nie pomaga. Lęk jest tak bardzo nasilony. Nie jestem w stanie sie nawet ruszac:( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam właśnie brać citalopram, ostatni SSRI którego nigdy nie brałem jakimś cudem. Zastąpiłem nim w swoim zestawie sertralinę, chociaż uczciwie przyznam że tak naprawdę to nie było powodu żeby to robić, czułem się wystarczająco dobrze, chwilami nawet bardzo. No ale jednak ciekawość zwyciężyła i za 100 mg sertraliny wjechało 20 mg citalopramu. Biorę go kilka dni i na razie nie ma zauważalnych efektów ubocznych, może trochę częściej wybudzany się w nocy. Całe szczęście nie mam mdłości a przy tym leku to standard. Postaram się ten citalopram brać parę miesięcy zanim zdecyduję czy nie wrócić do sertraliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2022 o 11:57, EwaC napisał:

Mam szczerze, szczerze dosyc. Wyladowalam na izbie przyjęć psychiatryka. Jak sobie pomysle o pobycie w szpitalu to mam mysli rezygnacyjne, nie dam juz rady. Drugi dzien jestem na 40 citalopramu, codziennie biore tranxene 10, czasami 15 ale bywa,ze i to nie pomaga. Lęk jest tak bardzo nasilony. Nie jestem w stanie sie nawet ruszac:( 

Trzeba wyjść z tego benzo bo regularne stosowanie jest drogą do dużych problemów. 

Stosowalas wiele leków ale czasem warto zrobić drugie podejście.  U mnie tak się sprawdziło z wenlsfaksyna gdzie za pierwszym razem musiałem dostawić bo nie mogłem funkcjonować a obecnie biorę 4 miesiąc i uważam że to dobry lek który nie zmienię na inny.

 

W ogóle w każdym leku dużą rolę ogdrywa czas, nieraz potrzeba 8 tygodni a nawet dłużej żeby odczuć że lek faktycznie zaczyna zdziałać. 

Benzo z kolei jest takie że weźmiesz i można się dobrze czuć a jak przestaje już działać to jest "zjazd" , złe samopoczucie depresja itp. 

Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×