Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, zburzony napisał:

@Kerstinanie przestała całkiem działać ale to działanie osłabło albo chciałem spróbować innego leku, dlatego odstawiałem. Raz na kilka lat, raz około roku i powtórnie działała bardzo dobrze.

Ja kiedyś byłam na 20 mg citabaxu i potem działanie b. osłabło,  podwyższyłam do 30 mg I byłam z miesiąc na tej dawce ale jakoś to nie było takie działanie jak trzeba i zmieniłam na inny lek.

Teraz po 4 latach wróciłam do citabaxu, jestem od 3 dni na dawce 15 mg, wcześniej miesiąc na 10 mg I nie czuje się dobrze, napięcie, zdenerwowanie, pobudzenie, lękliwość. Po tyg. mam podwyższyć do 20 mg, boję się że nie zadziała i cały wysiłek, męka pójdzie na darmo. Choć łudzę się że zadziała. Może ktoś tak miał? Czy to jest jakaś reguła na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kerstina napisał:

Ja kiedyś byłam na 20 mg citabaxu i potem działanie b. osłabło,  podwyższyłam do 30 mg I byłam z miesiąc na tej dawce ale jakoś to nie było takie działanie jak trzeba i zmieniłam na inny lek.

Teraz po 4 latach wróciłam do citabaxu, jestem od 3 dni na dawce 15 mg, wcześniej miesiąc na 10 mg I nie czuje się dobrze, napięcie, zdenerwowanie, pobudzenie, lękliwość. Po tyg. mam podwyższyć do 20 mg, boję się że nie zadziała i cały wysiłek, męka pójdzie na darmo. Choć łudzę się że zadziała. Może ktoś tak miał? Czy to jest jakaś reguła na to.

 

Myślę że to nie ma znaczenia czy ktoś tak miał bo reakcje organzimu są indywidualne , czasem zaskakujące pozytywnie lub negatywnie i pacjenta i lekarza ale czasem ponowne podejście do tego samego leku może być trafione chociaż to również jest jak loteria. Bez poświęcenia na to czasu i cierpliwości odpowiedzi się nie dostanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, snilek napisał:

 

Myślę że to nie ma znaczenia czy ktoś tak miał bo reakcje organzimu są indywidualne , czasem zaskakujące pozytywnie lub negatywnie i pacjenta i lekarza ale czasem ponowne podejście do tego samego leku może być trafione chociaż to również jest jak loteria. Bez poświęcenia na to czasu i cierpliwości odpowiedzi się nie dostanie.

 

Na pewno w jakimś sensie masz rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam postępy leczenia citalopramem? 

Jakoś cichutko tutaj. 

Ja jestem tydzień na  dawce citabaxa15 mg,  wcześniej 10 mg przez 4 tygodnie. Lekarz mówił żebym 15 mg brała przez 2 tygodnie. Ciężko mi wchodzi ten lek, na razie po 15 mg same skutki uboczne typu niepokój, lęk. Kiedy to minie ? Bo przede mną  jeszcze 20 mg.

Podzielcie się swoim doświadczeniem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mg bierzecie Citalu? Ja 8 miesięcy 20mg i w sumie dzialanie takie sobie tego leku, jeżeli chodzi o uboki to jest ok i toleruje go dobrze więc się zastanawiam czy nie poprosić doktora żebyśmy spróbowali zwiększyć dawkę bo na natretne myśli to slabo dziala i chustawka straszna jakby raz działał a za chwilę nie. Nie chce kolejnego leku i od początku zaczynać wie  pytanko ile tego bierzecie mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zoom napisał:

Ile mg bierzecie Citalu? Ja 8 miesięcy 20mg i w sumie dzialanie takie sobie tego leku, jeżeli chodzi o uboki to jest ok i toleruje go dobrze więc się zastanawiam czy nie poprosić doktora żebyśmy spróbowali zwiększyć dawkę bo na natretne myśli to slabo dziala i chustawka straszna jakby raz działał a za chwilę nie. Nie chce kolejnego leku i od początku zaczynać wie  pytanko ile tego bierzecie mg?

A brałeś kiedykolwiek citaloparm? Ja brałam ze 4 lata temu i znów biorę. Od jutra 20 mg. Mam nadzieję że zaskoczy po takiej długiej przerwie. Może pogadaj z lekarzem w sprawie dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zoom napisał:

Nie brałem nigdy wcześniej, zacząłem brac 30mg teraz i nie chce zapeszać ale jakby czuje ze zaczyna działać- nie wiem czemu się tyle czasu meczylem na 20mg

O, to super że działa. I tak od razu jak wszedłeś na 30 mg? Bez uboków?

Ja drugi dzień na 20 tce i czuję uboki, m.inn.  zamotanie, napięcie, niepokoje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zoom napisał:

No jakby te 30mg to był strzał w 10. Teraz lek zaczął działać zastanawiam się dlaczego tyle czekał na 20mg to samo z Fluoksetyną zmienił na cital zamiast spróbować podwyższyć dawke

Fajnie, że podwyższenie dawki zadziałało u Ciebie jak trzeba i z tego co piszesz domniemam, że bez uboków i praktycznie od razu.  Powodzenia!!!

Ja jestem 10 dzień na 20 mg, jeszcze lek nie działał, są raczej uboki . Ale to chyba za krótko by zadziałał,  trzeba mu chyba dać szansę, ale ile mi przyjdzie na to czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zoom napisał:

No musisz się uzbroić w cierpliwość bo te leki to różnie działają, a jak nie zaskoczy to iść do piguły po inny.

Z innej beczki czy mieliście zaparcia po citalu bo jakoś tam od tygodnia się pojawiły?

Co dobrego polecacie?

Uzbrajam się w cierpliwość, ale zauważyłam że jak zaczęłam brać 20 tkę  ok. 2 tyg. temu to się lepiej czułam niż teraz. Uboki jakby większe. 

 

U ciebie kiedy zaskoczyła 20 tka jako tako i nie było już uboków?

 

Jeśli chodzi o zaparcia to ich nie mam po citalopramie, zresztą wcześniej, jak brałam, kilka lat, temu też nie miałam. Może masz od czegoś innego, a w ulotce wymieniają zaparcia? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2022 o 20:01, zoom napisał:

No musisz się uzbroić w cierpliwość bo te leki to różnie działają, a jak nie zaskoczy to iść do piguły po inny.

Z innej beczki czy mieliście zaparcia po citalu bo jakoś tam od tygodnia się pojawiły?

Co dobrego polecacie?

Jak tam u Ciebie działa 30 tka? Chyba też muszę podwyższyć do 30 tki. Na 20 tce mam niepokój, jakoś nie zadziałała, a biorę tą dawkę ponad 6 tygodni. A może za duża dawka? Na 30 tce kiedy miałeś poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jak sie dalej czujesz na swojej dawce, 30 mg?

Ja robię 3 podejście na 30 mg, stopniując  oczywiście tj. 25 mg przez kilka dni potem znów 20 mg I tak już trzy razy podchodziłam ze względu na uboki, ale chyba już się zawezmę na dobre na tą 30 tkę , chyba że zmienię  w ogóle lek.

Edytowane przez Kerstina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 16:16, Kerstina napisał:

 

I jak sie dalej czujesz na swojej dawce, 30 mg?

Ja robię 3 podejście na 30 mg, stopniując  oczywiście tj. 25 mg przez kilka dni potem znów 20 mg I tak już trzy razy podchodziłam ze względu na uboki, ale chyba już się zawezmę na dobre na tą 30 tkę , chyba że zmienię  w ogóle lek.

Ja wróciłem do 20mg ale nie ze względu na uboki etc tylko w końcu chyba lek sam zaskoczył i po 1,5 rocznych zmianach leków i eksperymentach w końcu zaskoczył ten Cital i biorę te 20mg sobie chociaż nie działa na mnie tak jak działała PARO - żaden z przyjmowanych leków nie działa jak ona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zoom napisał:

Ja wróciłem do 20mg ale nie ze względu na uboki etc tylko w końcu chyba lek sam zaskoczył i po 1,5 rocznych zmianach leków i eksperymentach w końcu zaskoczył ten Cital i biorę te 20mg sobie chociaż nie działa na mnie tak jak działała PARO - żaden z przyjmowanych leków nie działa jak ona

I słusznie zrobiłeś skoro dawka 20 mg zadziałała, bo tak naprawdę po 20 tce okupacja SERT citalopramu jest niewielka, rzędu kilku procent, podczas gdy 10 tka to 70%, 20tka to 80%, a duża dawka nie jest też obojętna dla organizmu. Lekarz mi powiedział żeby jednak nie wchodzić na 30 tkę, zostać na 20tce. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×