Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

To raczej chyba nie przez pregabaline ponieważ zmniejszenie tej dawki było że dwa miesiące temu i jest taką do dzisiaj. Martwi mnie tylko dlaczego poczułem się od razu lepiej jak przestałem brać cital. Dzisiaj 3 dzień jak go nie biorę. Czuje się cały czas prawie że dobrze. Też dużo dobrego słyszałem o tym citalu dlatego się zastanawiam. U mnie powodem pójścia do lekarza psychiatry były różne dolegliwości bólowe chyba z powodu nerwicy tak sobie myślę. Nakrrcalem się w codziennych czynnościach przezywalem błahe sprawy a potem cierpiałem.  Dokuczaly mi takie leki. Ze coś się stanie jak czegoś tam nie zrobię. Przy tym wszystkim towarzyszyło mi słabe samopoczucie i na to lekarz przepisał mi właśnie Cital. Dzisiaj jestem trochę spokojniejszy. Lepiej mi się ogólnie żyje tylko ten stan zakrecenie który mnie ostatnio złapał o którym pisałem mnie zastanawia. Mam 1 tabletke dziennie brać cital. Pierw brałem po 1/2 rano i wieczorem a ostatniego czasu brałem 1 rano tylko wieczorem już nie. Chyba to nie był by powód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrku.

Coz moge Ci poradzic. Ja "lecze" sie juz 8 rok. Bralem fluoksetyne sertraline i citalopram. Zaden lek mi nie pomogl. Ja mam bardzo silna depresje. W sumie byc moze teraz po 8 latach troche juz mniej ciezka ale co to za zycie w porownaniu z tym co bylo przed choroba. Po ssri mialem tak jak ty. W czasie brania czulem sie srednio. Ale jak np zapomnialem wziac lek bo wracalem w rodzinne strony inpo prostu zapomnialem to tak samo jak i u ciebie pojawial sie dobry nastroj. To jest bardzo dziwna akcja ale czesto spotykana. Czytalem wypowiedzi mnostwa ludzi o ssri i duzo osob taki efekt doswiadczylo. Jest conajmniej dziwny ale co zrobic. Takie polepszenie samopoczucia potrwa u ciebie maks tydzien czasu wiec nie ciesz sie przypadkiem ze wyzdrowiales  🙂 ale z tego co widze nie jedt chyba z toba tak zle. Jesli nie masz problemu z libido to na twoim miejscu wzialbym urlop w pracy albo sie po prostu zwolnil wypoczal i odstresowal. Jakies witaminki do tego kawka i nie bralbym lekow. Natomiast jesli masz zanik libido , kawa na cb zle dziala no to niestety witam cie w klubie depresji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mi leki nie podpasowaly mam nadzieje ze inaczej bedzie z toba, ale moim zdaniem leki ssri do niczego sie nie nadaja. Ani do lękow ani tymbardziej depresji. A sytuacja w ktorej po odstawieniu leku chory czuje sie przez tydzien lepiej aby pozniej wrocic do depresyjnego stanu to juz moze predzej samobojstwo spowodowac a nie poprawe. Leki ssri maja jeden jedyny mechanizm dzialania na serotonine. A oprocz serotoniny mamy jesscze gaba dopamine uklad opioidowy z endorfinami na czele, glutaminian . Wszystko musi dzialac zeby uklad nagrody dzialal w porzadku i nie bylo smutku ani lęku. Dziwi mnie ze mimo wszystko znajdujd sie duzo ludzi na forach ktorzy chwala ssri. Choc jak poczytac do konca to np ktos tam zaczyna chwalic lek ze niby mu pomogl a za pol roku pisze ze potrzebuje pomocy bo lek niby juz nie dziala i szuka innego. Po mojemu zadzialal po prostu jak placebo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej u siebie obserwuje jak by objawy nerwicowe. Mam problemy ze spokojnym snem. Przeżywam wiele spraw zbyt mocno. Pracuje chyba ponad normę niekiedy z nerwowka że czegoś tam nie zdążę. I może od tego źle się tak czuję. Ale nie jestem lekarzem. Nie wiem. Może to stąd ten efekt smutku. Bo z czego się cieszyć jak człowiekowi źle. Trudno o dobrego lekarza. Chodzi się prywatnie. Kupę kasy płaci a efektu brak. Nie raz mam wrażenie że lekarze testują co zadziała na danego pacjenta niż konkretnie wiedzą. Najważniejszy wydaje mi się wywiad i kolejne rozmowy na każdej wizycie a nie tak szybko myk i następny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanie , jestem jakoś pod w połowie drugiego miesiąca citaxinu dawka 20 mg , tydzien temu odstawiłam hydroksyzyne zgodnie z zaleceniem lekarza tabletkę dziennie miałam brać przez miesiąc potem tylko doraźnie  . 
Teraz sam citaxin i jakoś zle się czuje dwa dni temu totalna słabość przygnębienie , dziś straszne pobudzenie ale aż tak jakbym kilka kaw naraz wypiła i tak cały dzień :( 

Ktos wie może przez co taki stan ? 
Zdarza się taka zmiana w trakcie leczenia citaxinem ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Od 2 tygodni jestem na citabax 10. Przez pierwszy tydzień pół tabletki rano. Drugi tydzień 1 całą tabletka. Po zażyciu 2 calych tabletek zacxelam odczuwać mrowienie i pieczenie w całym ciele. Konsultowalam to z lekarzem kazała wrócić do połowy tabletki. Tak też zrobiłam. Niestety mrowienie i pieczenie nie przeszło wręcz się wzmozylo. Lek przyjmuje na lek paniczny. W związku czym objawy które mam powodują większą panikę że coś mi się dzieje. Czy ktos mial podobnie ? Zastanawiam sie nad odstawieniem leku a jutro kontakt z lekarzem telefoniczny co dalej robic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lalunia93 napisał:

Czy citalopram powoduje u Was wzmożony apetyt i tycie ? 

Citalopram biorę od 8 m-cy. Wcześniej z powodu lęków schudłam i nic nie jadłam. Teraz jem normalnie, pomału wracam do swojej wagi. Ale nie zauważyłam abym się objadała, nie tyje. Podobno różnie ludzie reagują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2020 o 21:02, bialas55 napisał:

W moim mieście nie ma oryginału cipramil. Są dostępne zamienniki citaxin, cital, citabax. Który z nich polecacie wybrać? 

Ja brałam citaxin i citabax  - dla mnie bez znaczenia. Jedynie to różnica w cenie (bynajmniej u mnie w regionie). Citabax 2 razy droższy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 dni cital 10mg później 20 mg Już 10 lat walczę z GAD zaburzenia lęki uogólnionego wpierw była paroksetyna pomogła później 4 lata escitalopram zero ubocznych skutków niestety przestał coś działać mimo zwiększenia dawki z 10 mg na 15 mg wiec zmiana na sertaline brana 9 mce działała ale rozleniwienie itp więc 3 mce przerwy jakoś dało radę i tianeptyna 4 tyg nic a nic nie pomogła więc teraz cital musi pomoc widzę że na forum wielu pomaga i jak widać każdy jest inny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dzisiaj miałem wizytę u psychiatry. Przepisał zestaw citaxin 1/2 przez 8 dni później cała tab. oraz pregabalin 75mg 1x wieczorem. Chciałem zapytać czy ktoś ma doświadczenie z takim zestawem. U mnie problem mieszany depresja z nerwica hipochondria. Zaczęło się od kołatania serca i skoku cisnienia. No i skończyło się na teście wysiłkowym 4x echoserca Tk klatki piersiowej, MR brzucha, badania krwi itd. Nie ma nic do czego się można przyczepić. Najgorsze to miałem nagle momenty znużenia ospałości, ściski miedzy łopatkami, ściskające bóle głowy, to wszystko w zmiennym natężeniu. Najchętniej to siedział bym sam w pokoju z nosem w telefonie i doszukiwał się co mi jest. Życie towarzyskie przestało dla mnie mieć znaczenie, wróciłem wczoraj z urlopu jakoś trochę lepiej, ale były momenty ze nic mi się nie chciało ściski miedzy łopatkami, kołatanie serca po najmniejszym wysiłku i spacerze jakoś zaczęłam z tym walczyć, ze to tylko nerwica, a nie choroba serca to tylko przeszło to zmęczenie które było dla mnie najgorsze bo nie miałem na nic sily. Zobaczymy jak te leki sobie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zaczynam brać od poniedziałku bo sam w domu jestem boje się skutków ubocznych. Po paroksetynę kiedyś to myślałem ze zwariuje normalnie zespół serotoninowy. Najlepsze jest to ze miałem takie ciężkie objawy, ale jest coraz lepiej. Mam tylko takie coś ze odczuwam napadowe zmęczenie i takie coś w kręgosłupie szyjnym jakbym miał tam coś zblokowane nie jest to ból, tylko takie jakby ściskanie w środku potylicy gdzie kończy się Kregoslup szyjny. I wydaje mi się ze to chodzi o jakieś neuroprzekaźniki. Tam jest całe centrum mojej nerwicy depresji. Zobaczymy po lekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Singsing napisał:

Witam wszystkich dzisiaj miałem wizytę u psychiatry. Przepisał zestaw citaxin 1/2 przez 8 dni później cała tab. oraz pregabalin 75mg 1x wieczorem. Chciałem zapytać czy ktoś ma doświadczenie z takim zestawem. U mnie problem mieszany depresja z nerwica hipochondria. Zaczęło się od kołatania serca i skoku cisnienia. No i skończyło się na teście wysiłkowym 4x echoserca Tk klatki piersiowej, MR brzucha, badania krwi itd. Nie ma nic do czego się można przyczepić. Najgorsze to miałem nagle momenty znużenia ospałości, ściski miedzy łopatkami, ściskające bóle głowy, to wszystko w zmiennym natężeniu. Najchętniej to siedział bym sam w pokoju z nosem w telefonie i doszukiwał się co mi jest. Życie towarzyskie przestało dla mnie mieć znaczenie, wróciłem wczoraj z urlopu jakoś trochę lepiej, ale były momenty ze nic mi się nie chciało ściski miedzy łopatkami, kołatanie serca po najmniejszym wysiłku i spacerze jakoś zaczęłam z tym walczyć, ze to tylko nerwica, a nie choroba serca to tylko przeszło to zmęczenie które było dla mnie najgorsze bo nie miałem na nic sily. Zobaczymy jak te leki sobie poradzą.

Brałam pregabaline (Linefor 75mg) przez 3 miesiące 1x na noc. W końcu sama odstawiłam. Pierwsze dni były koszmarem. Jakbym miała zwariowac i się udusić jednocześnie. Minęło ok. 10dni i poprawa jest taka, że nie płaczę całymi dniami. Nigdy więcej pregabaliny. Jak brałam to jedynym plusem było to, że spałam jak zabita, ale poza tym... Ciężkie zawroty głowy, problemy z tętnem. Wystarczyło, że usiadłam na lozku i podskakiwalo do 120. Ja swoje stany lękowe muszę ogarnąć bez leków. Nie wiem jak, ale musze. Biorę jedynie wit b, potas i magnez. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wykupiłam Citabax. Ciekawa jestem jak będzie działał. Biore też Egzystę wieczorem. A rano i popołudniu mam brać Citabax. Mam nawrót depresji. (I nerwica lękowa)

Dam znać.

Za 10 mg zapłaciłam 12 zl.

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś drugi dzień jak rano wzięłam Citabax 10mg. Wczoraj pół dnia ziewalam a zasnęłam dopiero koło 2 w nocy. Mam nadzieję ze dziś będę lepiej spała... Do tego dość silny miał wczoraj ból głowy. 

Ale dziś już o wiele lepiej. Ziewania mniej. I ból głowy mniejszy. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zarr napisał:

Dziś drugi dzień jak rano wzięłam Citabax 10mg. Wczoraj pół dnia ziewalam a zasnęłam dopiero koło 2 w nocy. Mam nadzieję ze dziś będę lepiej spała... Do tego dość silny miałam wczoraj ból głowy. 

Ale dziś już o wiele lepiej. Ziewania mniej. I ból głowy mniejszy. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień na Citabaxie ale ból głowy nie do opisania. W ciągu dnia senna, ziewam alee spać mi sie nie chce to dobrze, bo jutro wracam do pracy.

No i momentami ten nieprzyjemny szczękościsk. 

Zastanawiam sie, czy mozna jakikolwiek antybiotyk brac przy tym leku. Czeka mnie kilkumiesięczna kuracja Citabaxem jak nie kilkuletnia a teraz jesien-zima jak czesto choruje i musze brac antybiotyk..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zarr napisał:

Kolejny dzień na Citabaxie ale ból głowy nie do opisania. W ciągu dnia senna, ziewam alee spać mi sie nie chce to dobrze, bo jutro wracam do pracy.

No i momentami ten nieprzyjemny szczękościsk. 

Zastanawiam sie, czy mozna jakikolwiek antybiotyk brac przy tym leku. Czeka mnie kilkumiesięczna kuracja Citabaxem jak nie kilkuletnia a teraz jesien-zima jak czesto choruje i musze brac antybiotyk..

 

Ogólnie można, ale są wyjątki także zawsze musisz mówić lekarzowi jaki lek przyjmujesz. 

Na pewno nie można brać leków p/grzybiczych, chociaż tu też zależy, bo jeden z leków p/grzybiczych od biedy przejdzie. Tylko, że to zawsze musi być decyzja lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×