Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kobiet :

Czy miałyście tak, ze po braniu lekow z grupy ssri Cital (Citaxin) zatrzymał wam sie okres ?????

Ja juz nie mam 18 dni, zrobiłam test ciazowy i wynik jest pozytywny , jedna kreska jest czerwona , a druga blado czerwona 

Tylko nie wiem czy to ciąza ... Czy to przez ten lek Citaxin 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Duża Mi

Czy ktoś z Was przyjmuje Cital dwa razy na dobę? Jak efekty?

Skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu, ewentualnie zasugerowaniu psychiatrze, że potrzebuje czegoś przeciwlekowego bez działania nasennego. Aktualnie od 1,5 miesiąca zazywam na noc Trittico (1/3 tabl), które dobrze uspokaja i tłumi lęk wolnoplynacy, ale działa na mnie jak narkoza. Nie miałam nigdy większych problemów ze snem, za to od ok. 2 tygodni, gdy leki zaczęły mnie w pełni stabilizować, śpię po trittico jak kamień i nie jestem w stanie się obudzić o normalnej porze - a muszę jakoś wstawać do pracy i niedługo chce wziąć nocne dyżury, co też wyklucza branie nasennych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! 

Od miesiąca znów pojawiły się u mnie lęki, którym towarzyszyły nudności, wymioty i sile bóle brzucha. Ok 2 lat temu, lekarz przepisał mi aciprex, bez skutków ubocznych ładnie zadziałał po ok 2-3tygodniach. Dodatkowo miałam afobam w razie sytuacji bardzo panicznych. Wszystko się uspokoiło przestałam brać. 

 

Teraz inny lekarz, przepisał mi cital, miałam brać po jednej tabletce dziennie.. i po pierwszym dniu skończyło się silnym bólem brzucha,biegunka która występuje trochę czasu po zjedzeniu czego kolwiek , wymiotami, silnym uderzeniem gorąca które trwało ok 30 minut. No i nasilonymi lękami, czy ktoś spotkał się z takimi uczuciami? Skutkami ubocznymi, skoro lekarka ponoć stwierdziła ze to ten sam lek aciprex=cital, tylko cital miał mniej zamulać...

jestem dość mocno przerażona tym bardziej ze zaczynam nowa prace.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
Godzinę temu, Nowa2019 napisał:

Teraz inny lekarz, przepisał mi cital, miałam brać po jednej tabletce dziennie.. i po pierwszym dniu skończyło się silnym bólem brzucha,biegunka która występuje trochę czasu po zjedzeniu czego kolwiek , wymiotami, silnym uderzeniem gorąca które trwało ok 30 minut. No i nasilonymi lękami, czy ktoś spotkał się z takimi uczuciami? Skutkami ubocznymi, skoro lekarka ponoć stwierdziła ze to ten sam lek aciprex=cital, tylko cital miał mniej zamulać...

jestem dość mocno przerażona tym bardziej ze zaczynam nowa prace.. 

 

Ja doświaczyłam tego samego po połówce leku tyle że u mnie był to Citaxin. Ale ta sama substancja co w Citalu - citalopram. Z ciekawości wrzuciłam aciprex w google i mi wyskakuje że tam substancją czynną jest escitalopram. To to samo?

Znaczy u mnie pewnie nałożyła się też sytuacja stresowa tego samego dnia, ale mne nieźle sponiewierało - tak jak u Ciebie, tyle że bez biegunki. Plus mega silny atak paniki jakiego nie przeżywałam od dawna. Po tym przez ten tydzień do kolejnej wizyty u lekarza aby zmienić leki też mi się lęki nasiliły. Lekarz mnie ostrzegał że mogą pojawić się dolegliwości żołądkowe, ale nie sądziłam że aż takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sharon456 napisał:

 

Ja doświaczyłam tego samego po połówce leku tyle że u mnie był to Citaxin. Ale ta sama substancja co w Citalu - citalopram. Z ciekawości wrzuciłam aciprex w google i mi wyskakuje że tam substancją czynną jest escitalopram. To to samo?

Znaczy u mnie pewnie nałożyła się też sytuacja stresowa tego samego dnia, ale mne nieźle sponiewierało - tak jak u Ciebie, tyle że bez biegunki. Plus mega silny atak paniki jakiego nie przeżywałam od dawna. Po tym przez ten tydzień do kolejnej wizyty u lekarza aby zmienić leki też mi się lęki nasiliły. Lekarz mnie ostrzegał że mogą pojawić się dolegliwości żołądkowe, ale nie sądziłam że aż takie.

Wiesz co.. mnie tak powiedział lekarz ze to jest to samo, wiec bez zastanowienia wzięłam i się zdziwiłam.. nie wiem za bardzo co teraz robić bo ogólna opinia o citalu jest dobra..a Ty zmieniłaś ten lek czy ciagle na nim jestes?

Edytowane przez Nowa2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nowa2019 napisał:

Wiesz co.. mnie tak powiedział lekarz ze to jest to samo, wiec bez zastanowienia wzięłam i się zdziwiłam.. nie wiem za bardzo co teraz robić bo ogólna opinia o citalu jest dobra..a Ty zmieniłaś ten lek czy ciagle na nim jestes?

 

Tak jak o citaxinie, ale jak widac wyjątki się trafiają. Ja przestałam brać po tej półówce, dzwoniłam do lekarza i zadecydował że nie ma sensu się męczyć. Tym bardziej że nie mogłam sobie pozwolić na odwoływanie zajęć z powodu "zatrucia". Dostałam Coaxil, zero skutków ubocznych oprócz senności. Ale chyba niezbyt działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sharon456 napisał:

 

Tak jak o citaxinie, ale jak widac wyjątki się trafiają. Ja przestałam brać po tej półówce, dzwoniłam do lekarza i zadecydował że nie ma sensu się męczyć. Tym bardziej że nie mogłam sobie pozwolić na odwoływanie zajęć z powodu "zatrucia". Dostałam Coaxil, zero skutków ubocznych oprócz senności. Ale chyba niezbyt działa.

No to świetnie ze zmienił, na działanie trzeba poczekać do miesiąca chyba, ja napisałam jednego maila do lekarza, bo powiedziała ze jak się nie dodzwonię to mam pisać, wiec dostałam odpowiedz ze to to samo co Aciprex i dla złagodzenia skutków ubocznych żebym brała afobam.. potem pisałam z objawiali które postępowały dalej i cisza.. ani słowa odzewu..

Edytowane przez Nowa2019

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nowa2019 napisał:

No to świetnie ze zmienił, na działanie trzeba poczekać do miesiąca chyba, ja napisałam jednego maila do lekarza, bo powiedziała ze jak się nie dodzwonię to mam pisać, wiec dostałam odpowiedz ze to to samo co Aciprex i dla złagodzenia skutków ubocznych żebym brała afobam.. potem pisałam z objawiali które postępowały dalej i cisza.. ani słowa odzewu..

 

U mnie 4 miesiąc w sumie już brania Coaxilu, więc nie wiem czy jest sens czekać dłużej. Pogadam z lekarzem bo za 2 tygodnie mam wizytę. Trzymam kciuki aby u Ciebie się te objawy zmniejszyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, yahoo35 napisał:

Spokojnie hydroksyzynka to takie prawie placebo. Na początku trochę wycisza i usypia ale do 3 dni max potem to jak cukierki.

Przepisują to często do SSRI i SNRI ale to działa może 3 dni góra 5.

No wiem właśnie ,ale w ulotkach coś pisze żeby niby nie łączyć z citalopramem czy escitalopramem ,ale nie było nic o innych ssri . Chociaż wiem ,ze lekarze hydroksyzyne przepisują do niemal wszystkiego . 

Dlatego tak pytam czy ktoś z Was brał citalopram razem z tym i może się wypowiedzieć 🙂 

mnożę ktoś jeszcze się zgłosi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 7 miesiącach brania 20mg citalo, wspólnie z lekarzem zdecydowaliśmy o zejściu na 10 mg żeby już tylko podtrzymać aktualny stan, który jest dobry i stabilny. Chce poznać wasze odczucia na takiej minimalnej dawce, która rzekomo jest poniżej progu terapeutycznej. Czy jest w ogóle sens przyjmować 10tke czy lepiej albo 20, albo wcale? Według lekarza będzie okej, ale lubię mieć kilka punktów odniesienia.

Edytowane przez BELFEGOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2019 o 08:39, BELFEGOR napisał:

Po 7 miesiącach brania 20mg citalo, wspólnie z lekarzem zdecydowaliśmy o zejściu na 10 mg żeby już tylko podtrzymać aktualny stan, który jest dobry i stabilny. Chce poznać wasze odczucia na takiej minimalnej dawce, która rzekomo jest poniżej progu terapeutycznej. Czy jest w ogóle sens przyjmować 10tke czy lepiej albo 20, albo wcale? Według lekarza będzie okej, ale lubię mieć kilka punktów odniesienia.

Ja kilka dni brałam 10, teraz 20. Kończę 1 opakowanie. Powiedzcie mi po jakim czasie czuliście zdecydowaną poprawę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 00:04, Lalunia93 napisał:

Po miesiącu tak . Warto wskoczyć na 30 mg przy depresji i pobrać tak z 2 miesiące 30 i później zejść do 20 . Mam koleżanki co po pare lat biorą nawet 40 mg citalopramu lub 60 fluoksetyny 

 

Ja biore ten lek na ZOK, teraz lekarz zwiekszył mi dawkę do 30mg. Za miesąc wizyta i pewnie znów zwiększy. Powiedział, że trzeba stopniowo zwiększać dawkę leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pauleta1987 napisał:

Byłem u psychiatry przepisał mi citabax  w dawce pierwszy tydzień 19mg a później po 20mg i abilify na aktywizację mam zaburzenia depresyjne lękowe czy to dobre leki

Sądzimy to, że masz brać, bo tak zalecił lekarz. Spamujesz w różnych wątkach tym samym, zmieniasz leki co 3 dni. Albo się leczysz, albo czytasz forum i zmieniasz leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanko jakie doświadczenia macie. Lub co mi radzicie.  Od września rozpoczelem kuracje lekami. Już nie miałem pomysłu co zrobić żeby uciec od mego co dziennego czucia się zle i poszedłem do psychiatry. Dostałem takie leki jak pregabalina w dawce 150 rano i 150 wieczór i antydepresant cital 1 tabletka 20mg dziennie (stopniowo oczywiście od połówki zaczynałem). Dolegalo mi uczucie smutku oraz lęku.  I zauważyłem że mam chyba objawy nerwicowe. Dolegaly mi też różnego typu bóle.  Na początku z powodu baraku w aptece przyjmowałem citaxin ale lekarz zapewniał że to to samo i pegtabaline tak jak napisałem oraz wspomagajaco jak było dużo gorzej altarax. Po dalszym przyjmowaniu poczułem się lepiej a raz gorzej. Cały czas taką huśtawka. Duże zmęczenie ospalosc z rana. Po kolejnej wizycie lekarz zmniejszył mi rano peglabaline na 75 a wieczór 150. I kontynuować cital który już był dostępny w aptece. Huśtawka dalej trwała. I przed wizytą na początku listopada było jakoś tak lepiej więc dostałem kolejne recepty na to samo. Na początku grudnia tragedia. Maksymalne zakrecenie. Bylem rozdrazniony okropnie. Problemy z pamięcią. Ze wzrokiem bo taką rozmazana widoczność. Problem z wyslawianoem się z powodu doboru słów. Mam nie dlugo egzaminy i przyswajanie wiedzy do bani. Jak bym się cofnął w.rozwoju.Spac okropnie mi się chciało wszędzie.   wizytę wyznaczoną mam dopiero na połowę stycznia. Nie wiedziałem co robić i od dwóch dni zaprzestalem branie antydepresantu. Poprawę zauważyłem od razu. Poczułem się rewelacyjnie już od pierwszego dnia przerwy. I nie wiem czy mogę tak sobie z dnia na dzień przerwać. I dlaczego po takim czasie zrobiło się tak źle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek89 z pregabaliny warto zrezygnować ,bo ona mogła spowodować rozdranienie . Jest lekiem trochę uzależniającym ,dlatego zmniejszenie dawki mogło spowodować zdenerwowanie itd . 
Natomiast cital czy inne nazwy firmowe :citabax ,citronil itd ,to wszystko jest to samo - substancja czynna citalopram . 
citalopram jest z grupy ssri, nie uzależnia i zwiększa poziom serotoniny stopniowo . Należy go brać przynajmniej rok .  
antydepresanty ssri ,snri itd są lekami leczącymi . Mitem jest ,ze wszystkie leki uzależniają . Antydepresanty nowej generacji naprawdę leczą neuroprzekaznictwo . Sama psychoterapia nie podniesie poziomu dobrych neuroprzekaźników.
 . Bierz dalej citalopram . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×