Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Dla mnie lęk to jedno, ale jeszcze odczuwam czasami takie niesamowite napięcie. Takie że mam ochotę się tylko, nie wiem, pociąć albo zrobić coś niebezpiecznego. Odreagować jakoś. 

No ja mam też coś podobnego, takie napięcie jakby wypełniało od środka, trudne do wytrzymania. Ale ja to napięcie zawsze kojarzyłem z lękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luxor napisał:

Nie no co Ty. Może pomyliłaś interakcję alkoholu z benzo. To fakt, jest niebezpieczne i może się skończyć tragiczne. Ale alkohol i SSRI nie mają żadnych interakcji oprócz tego, że można popsuć sobie efekt terapeutyczny. Kiedyś przy SSRI zdarzały mi się mocne imprezy i nic złego się nie działo. Oczywiście nie namawiam 🙂 Ale w granicach rozsądku można sobie na małego drinka pozwolić.

Ja jestem królową dramatu i w dodatku hipochondryczką, więc pewnie wzięłabym łyka piwa i już wzywała pogotowie. Może się za dwa miesiące pokuszę na lampkę wina 😜 bo wino bezalkoholowe jest obrzydliwe, a bardzo lubię smak wytrawnego wina. Na razie chcę zachować abstynencję. Nie mam problemów z alkoholem, ale przed wizytą u psychiatry zauważyłam, że rozluźniam się jedynie po piwie czy dwóch lampkach wina, a nie chciałabym, żeby alkohol był dla mnie remedium i środkiem na uspokojenie, bo mam wystarczająco dużo alkoholików w rodzinie. 

A dzikie imprezy to mi nie w głowie 😜 mam bardzo duże lęki na kacu, wtedy po prostu nie jestem w stanie funkcjonować, tak się bardzo boję. 

1 godzinę temu, Luxor napisał:

No ja mam też coś podobnego, takie napięcie jakby wypełniało od środka, trudne do wytrzymania. Ale ja to napięcie zawsze kojarzyłem z lękiem.

Dla mnie to chyba napięcie to wynik tłamszenia własnych emocji, natomiast lęk to efekt napięcia. Ale mogę gadać bzdury. 

W sumie miałam iść w czwartek do psychologa, ale odwołałam. Nie mam w ogóle ochoty na żadną terapię, ale wiem, że na to muszę się też zdecydować niestety :|. Jednak w tym momencie nie czuję się gotowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Czarna mamba napisał:

Hej, czy to mozliwe za pierwsze dawki leku Cital ja biore zamiennik Citaxin nasilaja lęki ?

Cos strasznego to jest ;(

Oczywiście, to kompletnie normalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Czarna mamba napisał:

a przez jakis czas beda sie jeszcze nasilac ? 

bo ja juz boje sie brac kolejnych dawek ;(

Ciężko powiedzieć, może to być ostatni raz, może przez pierwsze 2 tyg. Jak będzie źle zawsze możesz poprosić lekarza o benzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Czarna mamba napisał:

Ja to mam po tym slaba widocznosc, i mam nadpobudliwe ruchy ciala, nie moge w miejscu wysiedziec, a jak wstane to nogi mi sie uginaja  : ( 

i boje sie glosnych dzwiekow ;(

Mam wrażenie słabych nóg., mam wtedy odruch ,żeby się czegoś złapać i przytrzymać albo szybko usiąść :((

Czy ktos z was mial takie objawy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2019 o 15:43, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Psychoterapia to nie jest jedyna droga do remisji, wręcz często farmakoterapia jest wystarczająca 

Ale ja nie chcę brać leków całe życie, a moje problemy z psychiką wynikają z różnych wydarzeń w moim życiu i tego, że nie radzę sobie ze swoimi emocjami.  

23 godziny temu, Czarna mamba napisał:

Ja to mam po tym slaba widocznosc, i mam nadpobudliwe ruchy ciala, nie moge w miejscu wysiedziec, a jak wstane to nogi mi sie uginaja  : ( 

i boje sie glosnych dzwiekow ;(

Ja biorę chyba 3 tydzień - straciłam rachubę - i czuję się już lepiej. Nie mam lęków. A przynajmniej w porównaniu z tym, co było, jest o niebo lepiej. Codziennie się czułam, jakbym miała umrzeć. Słaba widoczność? No mam mroczki przed oczami czasami, ale dużo pracuję przy kompie. 

Jestem niestety nadpobudliwa nadal, ale nie mam tego uczucia, że nogi się pode mną uginają. Głośnych dźwięków boję się całe życie i zapewne nadal by mnie przeraziło, jakby ktoś nagle krzyknął 😜 i to dosyć, sądzę, "normalna" reakcja, ale nie wiem, co masz dokładnie na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Anka12 napisał:

Co to wszyscy wyzdrowieli.  Ja dzisiaj mam ciężki dzień.  Ból głowy, zawroty ogólnie wszystko w środku mi się trzęsie.  Kiedy będzie dobrze 😡😡😡😡😡

Jeśli to o mnie, bo ja pisałam, że mi lepiej, to tak. Nie mam takich stanów lękowych jak wcześniej - gdzie np. tak się bałam, że jedyne, co mogłam, to chodzić nerwowo po mieszkaniu albo myśleć, że zaraz się przekręcę - co nie oznacza, że nic mi nie jest. Ciągle mnie piecze żołądek, mam obojętny nastrój, nadal czuję wewnętrzne pobudzenie i zniechęcenie. Jednak w porównaniu z tym, co było, jest lepiej. Co nie oznacza, że jest super. Nie jest. 

Taki przykład - wczoraj robiłam zakupy w Lidlu i nie bałam się, że zaraz zemdleję, przestanę oddychać jak zwykle. Dla mnie to jakiś sukces. Co dla innych będzie absurdem. 

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Jeśli to o mnie, bo ja pisałam, że mi lepiej, to tak. Nie mam takich stanów lękowych jak wcześniej - gdzie np. tak się bałam, że jedyne, co mogłam, to chodzić nerwowo po mieszkaniu albo myśleć, że zaraz się przekręcę - co nie oznacza, że nic mi nie jest. Ciągle mnie piecze żołądek, mam obojętny nastrój, nadal czuję wewnętrzne pobudzenie i zniechęcenie. Jednak w porównaniu z tym, co było, jest lepiej. Co nie oznacza, że jest super. Nie jest. 

Taki przykład - wczoraj robiłam zakupy w Lidlu i nie bałam się, że zaraz zemdleję, przestanę oddychać jak zwykle. Dla mnie to jakiś sukces. Co dla innych będzie absurdem. 

Ja biore Cital zamiennik Citaxin i jak czytam Twoje posty to widze porownanie identyczne do mnie chodzi mi o twoje objawy takie jak moje, ja tez zaczynalam od cwiartki tabletki teraz biore polowe tabletki , i troche mi jest obojetne wszystko a czasami tez pojawia sie rozdraznienie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeśli chodzi o napady paniki to citalopram na to zadziałał. Nie mam silnych lęków, ale jeszcze lęk uogólniony pozostał. No i pobudzenie po leku jest (nie wspominając o problemach ze snem). Co do obojętnego nastroju to póki co się przyzwyczaiłem. Chociaż cały czas jestem na połówce tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarna mamba stosowałam, jak dostawałam hiperwentylacji przy ataku gwałtownego płaczu. 

Nie wiem, czy mi to pomogło. Może trochę tak. I głębokie oddechy. 

 

Ze mną trochę gorzej. Dzisiaj się ratowałam hydroksyzyną w pracy. Znowu sobie wkręciłam chorobę. Nie mam ataku paniki w związku z tym, ale i tak natrętnie o tym myślałam. Budziłam się w nocy z 20 razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarna mamba ha, wątpię, żeby jakieś ziołowe cudo z apteki mogło pomagać na zaawansowane lęki 😜 w desperacji połknęłam 5 tabletek Persen Forte przed lotem i nie powiem, żeby mnie wyciszyły. 

Mam tabletki hydroksyzyny po 10 mg. Nie podpasowały mi, a więc nie biorę ich przed snem, ale dzisiaj wzięłam je w pracy, żeby się uspokoić, a nie żeby zasnąć. Możliwe że na noc je dzisiaj jednak łyknę, bo po prostu czuję się fatalnie. Ale to nie wina leków jak coś, po prostu znowu sobie wkręciłam chorą fazę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×