Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

niara8 » wczoraj, 12:29

 

Wróciłam do citalu po złych doświadczeniach z zotralem. Jestem 2 msc na citalu jest w miarę spokojnie, jestem w stanie funkcjonnowac, ale libido spadło poniżej zera, coś za coś.:(

 

 

 

 

Jak długo i jaką dawkę zotralu brałaś , a teraz citalu. Jak przeszłaś z zotralu na cital. Czy odczuwałaś jakieś skutki uboczne citalu? Kiedy przyszła poprawa ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałabym spytać , jak długo brałaś zotral , bo widzę ,że ponowne przejście na cital się powiodło, lek zadziałał.

 

 

Zotral brałam jakieś dwa miesiące. Zaczęłam od 50 było super na początku. Byłam jak młody Bog, świetnie i trafnie formułowałam logiczne myśli, taka mała euforia, czułam się naspidowana. Potem było znacznie gorzej. Lęki, poddenerwowanie, ogólnie rzecz biorąc lekki zjazd. Zwiększyłam dawkę do 100 i po kliku dniach po nieprzespanej nocy, dostałam potwornego ataku paniki. Kto przeżył to wie. Dmuchałam do nylonowej torebki i po końskiej dawce benzo doszłam do siebie. Stopniowo schodziłam z dawki doszłam do 25 w miedzy czasie cały czas musiałam się wspomagać benzo, bo czułam ciągły niepokój, podenerwowanie. Jasność umysłu minęła. Zaczęłam brać cital 20, choć wczesniej miałam złe epizody, bo ten lek zwiększa poziom prolaktyny, libido jest tragiczne, a na setrze było w porządku!!! I jeszcze jedno u mnie zwiększenie poziomu prolaktyny powoduje wypadanie włosów:( Dlatego borę z citalem, suplement, który tez działa niestety dopaminergicznie cyclodynon i wypadanie się nieco zmniejszyło. Jestem jednak dużo spokojniejsza. Funkcjonuję normalnie. Żeby cital zaczął działac potrzebowałam jakieś 6 tygodni. Pozdrawiam Kerstina . Powielam post, bo wrzuciłam nie do tego wątku sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niara8,

 

dzięki za odpowiedź. Widzę,że cital u Ciebie dobrze zadziałał.

 

Jestem na dawce 20 mg citabaxa od ok. 3 tygodni. Zaczynałam od malutkich dawek , schodząc z asentry (jeszcze z niej nie zaszłam całkowicie) . Kiedyś już brałam citabax ( ok. 1,5 roku temu). Mam nadzieję, że zadziała mimo ,że już go wcześniej brałam. Jak sądzisz? Jak długo wcześniej brałaś cital? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore cital od 6 dni, oslabia bardzo poki co i niepokoj sie nasilil z pobudzeniem...mdlosci do tego i trzesienie.ile maks powinny trwac skutki uboczne?

 

-- 18 kwi 2018, 11:30 --

 

biore cital od 6 dni, oslabia bardzo poki co i niepokoj sie nasilil z pobudzeniem...mdlosci do tego i trzesienie.ile maks powinny trwac skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86

biore cital od 6 dni, oslabia bardzo poki co i niepokoj sie nasilil z pobudzeniem...mdlosci do tego i trzesienie.ile maks powinny trwac skutki uboczne?

 

 

 

Cital ( citabax) tak na początku ma. Jak organizm nasyci się odpowiednią dawką to wtedy lek zaskoczy i wszystkie skutki uboczne znikną. Trochę to trwa, więc musisz uzbroić się w cierpliwość . Zresztą zależy to od wysokości dawki i czy już go brałeś. Poza tym Citalopram z reguły późno zaskakuje.

 

Ja jednak zostaję na razie na asentrze 100 mg i 10 mg citabaxa. Brałam 20 mg citabaxa , chcąc zejść z asentry, ale po 4 tygodniach zaczął za mocno na mnie działać ( pewnie doszedł wpływ asentry, z której jeszcze nie zeszłam), więc lekarz postanowił, ze na razie taki zestaw j.w. będzie najlepszy.

 

Czy może brał ktoś 2 SSRI i jak to działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86

 

niedawno przeszedlem z polowki na cala tabletkę i nadal jestem otumaniony ......................

 

 

 

Bierzesz 10 mg czy 20 mg citalu? Nigdy nie brałeś citalopramu? Jakie bierzesz uspokajacze do citalu?

 

Ja już kiedyś brałam citabax i bardzo mi pomógł. Trzeba jednak trochę poczekać na dobre działanie. Najpierw jest gorzej niż przed braniem leku, wydaje się ,że ten stan będzie trwał i trwał. Ale to się zmieni, trzeba trochę cierpliwości i brać systematycznie lek a "nagroda" w końcu przyjdzie. Chyba ,że lek jest nie do zniesienia, trzeba wszystko uzgadniać z lekarzem. Trochę uspokajaczy na początku na pewno się przyda, byle nie za dużo benzo. Te najlepiej wg, wskazówek lekarza. Lepiej wsiąść hydroxyzyne; wiem że zamula ale przynajmniej nie uzależnia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86 napisał

 

20 mg biore a dodatkowo czasem dobroson lub diphergan. no marze o uspokojeniu sie chociaz na pol godziny zeby tak jakby naladowac akumulator bo ja mam od lat problem z wypoczywaniem.

 

 

 

A brałeś już kiedykolwiek ten lek?

 

Wiem, początki terapii nie są lekkie, bo trzeba czekać aż organizm nasyci się lekiem, ale jak już tyle wytrzymałeś, to wytrzymasz jeszcze trochę. Czasami dawka 20 mg jest za mała lub lek nieodpowiedni, ale o tym decyduje lekarz, mając na uwadze reakcję pacjenta na lek. Mnie się też wydawało ,że citabax nie jest dla mnie, ale potem jakoś zaskakiwał i było nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz w zyciu go biore. kiedys bralem podobny lek o nazwie escitalopram i mialem na nim przeblysk normalnosci calkowitej jednego dnia.ale ogolnie nie pomogl wtedy.dziekuje za otuchę, postaram sie wytrzymac jeszcze

 

-- 28 kwi 2018, 18:35 --

 

pobudzenie psychoruchowe nie daje mi spokoju...ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86 napisał

 

pobudzenie psychoruchowe nie daje mi spokoju...ehhh

 

 

 

To minie, jak citabax w pełni zadziała. Na razie działa na wszystkie receptory, w tym niestety na te odpowiedzialne za pobudzenie, lęk, niepokój. W najgorszym okresie, tj. w okresie nasycania się organizmu lekiem, pomocne jest benzo, oczywiście zgodnie ze wskazówkami lekarza. Zażywane sporadycznie nie uzależnia, a daje trochę wytchnienia od tych objawów ubocznych. Poza tym mi pomaga 10 mg mianseryny ( lerivonu- lek antydepr.) . Biorę ten lek ok. 21.00 i muszę przyznać że działa na mnie jak benzo, niweluje pobudzenie i niepokoje, a także działa dobrze na sen. Nie wiem czy próbowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem bralem kiedys lerivon regularnie ,zamulal mnie. ostatnio dipherganem niwelowalem te uboczne skutki...dzieki za slowa otuchy troche mnie to uspokaja gdy piszesz ze to minie.jestem juz na dwoch tabletkach.nastroj niestety jest zobojetnienia raczej.i nie chce mi sie z nikim specjalnie rozmawiac nawet przez neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86 napisał:

owszem bralem kiedys lerivon regularnie ,zamulal mnie. ostatnio dipherganem niwelowalem te uboczne skutki...dzieki za slowa otuchy troche mnie to uspokaja gdy piszesz ze to minie.jestem juz na dwoch tabletkach.nastroj niestety jest zobojetnienia raczej.i nie chce mi sie z nikim specjalnie rozmawiac nawet przez neta.

 

 

 

Czasami właśnie podwyższenie dawki powoduje ,że skutki uboczne leku są jakby mniejsze i daje oczekiwaną poprawę., Może nie od razu ale może szybciej. Zobaczysz będzie dobrze, kontaktuj się z lekarzem w razie wątpliwości. Ja dzwonię kiedy mam taka potrzebę, nawet mi przez myśl nie przejdzie,że miałabym się krępować , nie w tych sprawach. Taka rozmowa podnosi jakoś człowieka na duchu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w zdrowieniu i napisz czasami jak się czujesz, mam nadzieję ,że niedługo będą to tylko dobre wiadomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86 » wczoraj, 14:13

 

mdlosci nadal mam ,najczesciej rano. i niestety bardzo mi sie trzesa rece...magnez ,wapn i wit d3 biore ale bez efektu

 

 

 

 

Ja Cię rozumiem bardzo dobrze. Cital jest lekiem , który późno zaskakuje , w związku z tym efekty uboczne dłużnej się utrzymują . Stosunkowo szybko przeszedłeś na maksymalną dawkę, choć lek może wcześniej zaskoczy. A oprócz tych wymienionych objawów masz jeszcze jakieś inne , typu niepokój, lęk, pobudzenie? Na pewno z tymi lekami trzeba być cierpliwym, ale to już zapewne wiesz. Po tych wszystkich "bólach" powinna przyjść za jakiś czas "nagroda" w postaci dobrego samopoczucia. Bierzesz jakieś uspokajacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86 » wczoraj, 14:13

 

mdlosci nadal mam ,najczesciej rano. i niestety bardzo mi sie trzesa rece...magnez ,wapn i wit d3 biore ale bez efektu

 

 

 

 

Ja Cię rozumiem bardzo dobrze. Cital jest lekiem , który późno zaskakuje , w związku z tym efekty uboczne dłużnej się utrzymują . Stosunkowo szybko przeszedłeś na maksymalną dawkę, choć lek może wcześniej zaskoczy. A oprócz tych wymienionych objawów masz jeszcze jakieś inne , typu niepokój, lęk, pobudzenie? Na pewno z tymi lekami trzeba być cierpliwym, ale to już zapewne wiesz. Po tych wszystkich "bólach" powinna przyjść za jakiś czas "nagroda" w postaci dobrego samopoczucia. Bierzesz jakieś uspokajacze?

 

biore znow jedna tabletke.bo mdlosci nie chcialy przejsc.dopiero dzis nie czuje ich pierwszy raz od dawna. mam niestety przewlekły niepokoj i pobudzenie. doraznie biore dobroson i baldivian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pełną dawkę od lutego, do tej pory zdarzają mi się mdłości, trzęsawki wszelakie lęki, jednak wszystko w mniejszym nasileniu niż przed braniem leków. Lekarz stwierdziła że trzeba zwiększyć dawkę, jeszcze tego nie zrobiłam, ale chyba będę musiała. Także nie panikuj, te leki tak mają.

 

-- 14 maja 2018, 15:28 --

 

Biorę pełną dawkę od lutego, do tej pory zdarzają mi się mdłości, trzęsawki wszelakie lęki, jednak wszystko w mniejszym nasileniu niż przed braniem leków. Lekarz stwierdziła że trzeba zwiększyć dawkę, jeszcze tego nie zrobiłam, ale chyba będę musiała. Także nie panikuj, te leki tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian napisał:

 

biore znow jedna tabletke.bo mdlosci nie chcialy przejsc.dopiero dzis nie czuje ich pierwszy raz od dawna. mam niestety przewlekły niepokoj i pobudzenie. doraznie biore dobroson i baldivian

 

 

Pobierzesz jakiś czas dawkę 20 mg i ocenisz jej działanie. Organizm bardziej się przyzwyczai do leku i jeśli będzie taka potrzeba to zwiększysz dawkę. Konsultujesz to z lekarzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86 » dzisiaj, 16:14

 

.......................... ranki wciąz sa takie ciezkie...czuje niepokoj w brzuchu i nadgarstkach

 

 

Trzymaj się , to w końcu minie. Ja złe samopoczucie tłumaczę sobie skutkami ubocznymi leku, które w końcu przecież miną. Pewnego ranka poczujesz ,że jest jakoś fajnie, tak błogo jeszcze trochę podrzemać. Po prostu lek zaskoczy i będzie spokojny czas na poczynienie pewnych zmian w życiu bądź zmiany podejścia do niektórych spraw, gwarantujących pełne wyzdrowienie.

W internecie Ajahn Brahm ma fajne filozoficzne pogadanki, warto posłuchać. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×