Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Gość why so serious

Brałem kiedyś cital. Trochę zmniejszał lęki, ale strasznie mnie spłycił emocjonalnie. Czułem się po nim jak robot, nie potrafiłem wzbudzić w sobie żalu, miałem zupełny zanik empatii. Powodował też u mnie dość spore problemy z pamięcią i skupieniem uwagi. Odebrał mi również zdolność myślenia abstrakcyjnego i w znacznym stopniu osłabił kreatywność.

Dziś już nie biorę tego syfu, ale szkoda wyrządzona mi przez ten pseudolek pozostała (z pamięcią i koncentracją jest lepiej odkąd stosuję ginkgo, lecytynę, omega-3, nikotynę, kofeinę, rhodiolę, guaranę i masę witamin, ale reszta dalej szwankuje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły już 4 tygodnie jak biorę citaxin. To moje pierwsze w życiu stosowanie leków. Zdiagnozowano depresję lękową. Szkoda, że tak późno zdecydowałam się na psychiatrę, Za mną okres alkoholu, potem uzależnienie od benzo... Od pięciu lat jestem czysta. Po okresie paniki, splątania i nasilenia depresji, w początkowych okresie brania citaxinu, zaczynam odczuwać ulgę. Lęki niestety nadal paraliżują .Ale przyznaję w nieco mniejszym stopniu niż na początku. Wczoraj moja lekarka dodała mi pregabalinę, ponieważ benzo odpadają. Dawka 75mg.I boję się .Nie wiem czy poczekać, bo np dzisiaj czuję się w miarę, i być może lęki stonują się, czy ryzykować i brać. Stąd moje pytanie do was , macie już doświadczenie i jesteście dla mnie najbardziej wiarygodni. Lekarka ma w późniejszym okresie zwiększyć mi dawkę cotaxinu do 30. Proszę gorąco o odpowiedź, bo leżą przedemną tabletki a mnie odwraca ze strachu żołądek. Czy warto poczekać? Od miesiąca jestem na tym forum , czytam i wielką ulgą ( za co przepraszam) jest dla mnie fakt, że nie jestem sama. Lekarz testuje a wy jesteście dla mnie w pewnym sensie guru, jeżeli mogę tak to określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły już 4 tygodnie jak biorę citaxin. To moje pierwsze w życiu stosowanie leków. Zdiagnozowano depresję lękową. Szkoda, że tak późno zdecydowałam się na psychiatrę, Za mną uzależnienie od benzo... Od pięciu lat jestem czysta. Po okresie paniki, splątania i nasilenia depresji, w początkowych okresie brania citaxinu, zaczynam odczuwać ulgę. Lęki niestety nadal paraliżują .Ale przyznaję w nieco mniejszym stopniu niż na początku. Wczoraj moja lekarka dodała mi pregabalinę, ponieważ benzo odpadają. Dawka 75mg.I boję się .Nie wiem czy poczekać, bo np dzisiaj czuję się w miarę, i być może lęki stonują się, czy ryzykować i brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja jestem po 4 tyg. brania citalu, po tygodniu zwiększyłem dawkę a połówki na całą i wtedy dopadły mnie skutki uboczne (pocenie oraz zupełny brak apetytu)a przede wszystkim pojawił się pisk w uszach zastanawiam się czy to też skutek uboczny działania Citalu??

lekarz (nie ten co przepisał lek) zalecił zmniejszenie dawki znów do połówki, skutki uboczne oprócz pisku w uszach nada są - to jest nie do zniesienia

W sumie z 4 tygodni całą tabletkę 20mg brałem tylko 4 dni czy przy tej dawce połowa tabletki lek ma szanse zadziałać????

W sumie czułem się nieźle aż do wczoraj gdzie znów dostałem napadu lęku:(

 

-- 18 kwi 2016, 13:46 --

 

Hej

 

Ja jestem po 4 tyg. brania citalu, po tygodniu zwiększyłem dawkę a połówki na całą i wtedy dopadły mnie skutki uboczne (pocenie oraz zupełny brak apetytu)a przede wszystkim pojawił się pisk w uszach zastanawiam się czy to też skutek uboczny działania Citalu??

lekarz (nie ten co przepisał lek) zalecił zmniejszenie dawki znów do połówki, skutki uboczne oprócz pisku w uszach nada są - to jest nie do zniesienia

W sumie z 4 tygodni całą tabletkę 20mg brałem tylko 4 dni czy przy tej dawce połowa tabletki lek ma szanse zadziałać????

W sumie czułem się nieźle aż do wczoraj gdzie znów dostałem napadu lęku:(

 

-- 18 kwi 2016, 13:49 --

 

Źle napisałem

 

Skutki uboczne prawie ustąpiły, a pisk został:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pol tabletki tylko pierwsze 2 dni a pozniej cała. Wiec wychodzi 30 dni kuracji. Z tego co tu czytałam wyglada mi to dziwnie. Dodatkowo jestem totalnie przerażona braniem leków. Z nerwica lekowa borykam sie od dwóch miesięcy. Myślicie ze to juz czas na tabletki czy próbować ratować sie innymi sposobami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę citabax 10 już ponad trzeci tydzień. Pomogło, bardzo pomogło, ale skutki zaczęłam odczuwać dopiero po całym tygodniu (przez pierwsze 3 dni brałam pół tabletki) i wciąż trafiają mi się gorsze momenty. Poczułam, że działa, po tym, jak po raz pierwszy od kilku miesięcy bez nieziemskiego zmęczenia posprzątałam mieszkanie, a potem byłam jeszcze w stanie czytać książkę - wcześniej jedno i drugie było tak bardzo niewykonalne, że aż abstrakcyjne. W międzyczasie spadł mi lęki, wyciszyły się myśli samobójcze, przeszły objawy fobii społecznej, poprawiła koncentracja i w ogóle naprawdę bardzo się uspokoiłam.

Autentycznie mam nadzieję, że wyjdę z tego dołka, wrócę na porzucone studia i będę normalnie żyć. Skutków ubocznych specjalnie nie odczuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, jak nie zaskoczy to mam jeszcze esci, sertraline oraz paro. Ale to już po konsultacji z lekarzem bo teraz zrobiłem samowolke z citabaxem. Miałem zacząć brać leki bo coraz gorzej (ale z wyglądu podobno lepiej -_-). Jak dzięki temu się wylecze to zacznę się modlić :D

 

Myślałem że znowu ataku paniki dostanę a tu proszę jak lajtowo :D chociaż nie chciałbym z domu wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×