Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

smutna82,

chodziło mi o to co ma regulować dokładnie? czy nadmierną senność czy bezsennosć, początkowo moze dawać objaw uboczny w postaci jednego i drugiego, jezeli zaburzenia snu wynikają z depresji to powinny się zmniejszać jak lek zacznie działac p/depresyjnie, mogą być wieksze skutki uboczne przy wiekszej dawce, przechodzą z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie..

polowa tabletki 20 mg nie pomagala.

5dni podnioslam o 10 i biore juz cala.

ale skutki uboczne mnie zabijają...

 

czy w waszych ubokach bylo:rozkojarzenie,uczucie pustej Glowy,zawroty Glowy,niewyraźne widzenie,drżenia nog i rak,ogólnie wszystkich miesni,uczucie nacpania

 

-- 25 sty 2014, 15:28 --

 

Aa i chodzi o bezsenność.

 

-- 25 sty 2014, 15:29 --

 

I jeszcze ciągłe uczucie rozdrażnienia grrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka Smutna :D

 

i jak sie czujesz ? Widzisz jakås roznice pomiedzy dzialaniem polowki dawki a calej ? Ja mam mieszane uczucia i w srode ide do lekarza zapytac czy moge wrocic do polowy tabsa. A od 1 lutego wracam do pracy, zobacze jak sobie poradze. Oczywiscie nadal bede brac cital i wspomagac sie benzo jesli taka bedzie potrzeba, ale jak dlugo nie sprobuje na wlasnej skorze tak dlugo bede tkwila w strachu. Nadszedl czas aby zmierzyc sie z chorobskiem w jego naturalnym srodowisku hehehe.

To bedzie pojedynek !

 

Siedze w domu od 1,5 miesiåca i czuje, ze to na mnie nie wplywa pozytywnie bo unikam miejsc i sytuacji stresowych a to nie tędy droga. Musze stawic czolo stresom i pokazac chorobie, ze ataki paniki nie robiå na mnie wiekszego wrazenia. Juz od 3 dni czuje napiecie nerwowe spowodowane rychlym powrotem do pracy ale mam nadzieje, ze ono opadnie w momencie kiedy sie przelamie i podejme wyzwanie. Bo im dluzej sie zamykam w chatce tym trudniej bedzie mi powrocic do obowiåzkow dnia codziennego.

 

Uciekam teraz z forum, pojawie sie po 22.00, a na 18.00 pedze na joge po 1,5 miesiecznej przerwie.

Trzymaj sie Smutna i glowa do gory. Wiem, ze liczylas na lepszå poprawe i znacznie szybszå niz oczekiwalas, ale mam wrazenie, ze powolutku jest lepiej u Ciebie zwazywszy, ze juz nie bombardujesz takimi I NEED HELP NOW postami jak na poczåtku.

 

Bedzie dobrze Smutna !!! Trzymam kciuki za Twoj powrot do zdrowia i zycze Tobie wiecej kolorow codziennego dnia. Czarny jest zabroniony w naszym stanie, pamietaj o tym. Buziaki i do nastepnego. Papatki :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nova Ty dobra duszo :)

czytając Twój post od razu poprawia mi sie humor :yeah:

 

a tak powaznie,to nadal jest ciezko,chociaz w nocy juz troszeczke lepiej śpię,momentami mam przeblyski dobrego samopoczucia,lepszego,pozytywniejszego myslenia...no ale to tylko przeblyski...nadal mnostwo lęków we mnie,ciezko sie tego pozbyc...

ide jutro do lekarza,wiec będę z nim rozmawiac na temat tego lekarstwa.

dalej mnie trzęsie codziennie,mnostwo nerwow.

 

-- 31 sty 2014, 12:35 --

 

Ile trwaja skutki uboczne po podniesieniu dawki o pól tabletki?

teraz biore 1,5 tab od 3 dni,a czuje sie jak zombie.

boli mnie Glowa,mam zdretwiale cialo i twarz,jakieś zamazane widzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety. chcialbym napisać coś dobrego o leku ale nie ma co się oszukiwać. To nie działa. Dwa miesiące przyjmowania citalu - ostatnie dni- tydzień albo półtora u mnie to depresja połączona z lękami i fobią społeczną. W pracy ostatnio dostawałem ochrzan za brak ogarnięcia tak, że pół dnia trzęsłem się cały a w nocy oka zmrużyć nie można...tłumaczyli mi najprostsze rzeczy jak dziecku a ja nic nie mogłem zrozumieć- każdy by oszalał ze wściekłości w takich sytuachach... Dalej nie odzywam się do nikogo, nie myślę, czuję obcość rzeczywistości...

Mam za parę dni wizytę u lekarza ale... boję się zapytać o to czy mi dadzą wolne w pracy więc raczej nie idę, może uda mi się trafić w taki dzien ze będzie akurat wolne... ehhh... przez chwilę zdawało się, że coś tam podziałało ale to tylko lekka poprawa nastroju i wątpię, że wynikała ona z działania leku... Jak się zbiorę w kupę to może pójdę na tą terapię behawioralną, ale póki co to w rozsypce dogorewam... nie wspomnę, że osoba z która się chciałem umówić na randkę boi się mnie bo tak słabo zagadałem, jakbym był wariatem... co ja mówię, przecież jestem wariatem...

 

Powodzenia w walce z depresjami i innymi chorobami, ja mam totalny zjazd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Citronil 20mg rano od około miesiąca. Nie czuję się lepiej, przez pierwsze dwa i pół tygodnia było wręcz dużo gorzej niż na początku - lek potęgował moją agresję tak, że nie dało się nad nią panować. Teraz jest nijak. Albo mam obsesyjne myśli jak kiedyś, albo nie myślę o niczym. Rano często boli mnie głowa. Skutków ubocznych nie miałam żadnych, ale może to kwestia mojej dużej tolerancji dla różnych leków. Na samym początku brałam Setaloft, przez jakiś czas było w miarę ok, później przestał zupełnie działać. Dostałam Efectin (wenlafaksyna), po którym czułam się fatalnie + potwornie się pociłam w nocy. No i właśnie miesiąc temu został zmieniony na Citronil. Na noc biorę Ketrel. Mam już dosyć tego, że nic nie działa tak, jakbym tego chciała. Ciekawa jestem, na jakie objawy Wam przepisano ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×