Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a bóle nóg


sylwusia-78

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo sie ciesze ze tu weszlam. Podejrzewam ze i ja mam niedobor magnezu. Tez miewam bole nog, dziwny ten bol, ciezko go okreslic. Czasem nie moge stac, siedziec ani lezec, nawet nie daje mi spac. Czasem bol w kolanach, czasem cale nogi, ostatnio tylko lewa w udzie. Juz sie martwilam ze moze jakis zanik miesni bo obila mi sie taka mozliwosc o uszy, ale czlowiek sie naslucha a potem wmawia sobie ze i on to ma :/

 

Poza tym ostatnio lekarz u ktorego bylam oswiadczyl ze mam "zaburzenie lekowe" i stad sie biora wszystkie moje bole :] Uwierzylam mu bo prawda, mam ostatnimi czasy troche stresow, ale nawet sie nie pokwapil zrobic jakich kolwiek badan na mnie. Poszlam do niego bo od kilku lat mialam nieziemskie bole glowy ktore sie pogarszaly i caly czas zatkany nos (wiec wierzylam ze to zatoki) no i bole brzucha po jedzeniu w szczegolnosci nasilajace sie na jesien, brak apetytu, spadek masy ciala itp...(wrzod zoladka) No to tlumaczyl to ze to wlasnie wszystko z glowy idzie, ze powoduje to "zaburzenie lekowe" (chronic anxiety state - mieszkam za granica) Tyle ze poczytalam sobie na internecie i nie mam ani napadow paniki, ani fobii, ani obsesji, ruminacji, czy kompulsji. Poszlam do innego lekarza z tym samym problemem, tym razem sama podajac diagnoze no i oczywiscie potwierdzajac symptomami, dalej jednak zadnych badan, ale za to dostalam chociaz tabletki :] Tylko pytanie moje takie, jak mozna leczyc kogos na wrzody nie robiac badania? Przeciez moge sie mylic? Od 2 tyg jestem na tabletkach a wczoraj dostalam silnego bolu brzucha polaczonego z bolem nerek, ktory przychodzil i odchodzil... O bolu nog nic juz u lekarza nie mowie bo i tak czuje sie jak hipochondryczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przy nasilonych objawach nerwicowych bolały nie tylko nogi, ale prawie wszystkie mięśnie.

Napisałem w tytule, że magnez nie zawsze pomoże. Mi na początku średnio pomagał, bo miałem problemy emocjonalne i stres ciągły.Ile bym go nie zjadł, to działał tylko jeśli nie było napięcia.

Kiedy przychodził stres , to już nie.

Teraz po latach kiedy opanowałem swoje "boje" - magnez z reguły po tygodniu zażywania świetnie mnie uspokaja.

Tak, że jeśli nie opanuje się źródła swoich kłopotów, to tona proszków na niewiele się zda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choruję na nerwicę prawie 2lata ale nigdy mnie mnie bolały nogi. Tylko plecy, myslałam z początku że to nerwobóle od nerwicy ale przebadałam sie i wyszło że mam chory kręgosłup.

Drżenia mięśni występują w nerwicy, szczególnie po atakach.

 

Proponuję wybrać sie do lekarza ogólnego i zrobić badania, być może brakuje żelaza lub magnezu, na 99% to nie jest od nerwicy wg mnie.

 

p.s. Tomakin- jest wielu super lekarzy ktorzy przyjmują na NFZ i wielu prywatnych konowałów. Sprawdziłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że magnez też musi być naprawdę dobrej jakości, taki który ma status leku (wtedy będzie naprawdę wysokiej jakości) no i najlepiej w jak najlepiej przyswajalnej formie typu cytrynian magnezu. W innym wypadku nabijacie tylko kieszeń koncernom typu Olimb Labs.
W moim przypadku kiedyś dostałam okropnego, przeszywającego bólu w krzyżu. Jak się położyłam, nie byłam w stanie już wstać. Wyczytałam właśnie na paru portalach tj. http://bola-miesnie.pl/bol-miesni-plecow-warto-o-nim-wiedziec/ (wydawało się, że są dobre). Sądziłam, że to był właśnie ból typowo nerwicowy, gdyż parę godzin wcześniej bardzo, bardzo mi sie podniosło ciśnienie i się niesamowicie zdenerwowałam. Wybrałam się do lekarza dyżurnego, dostałam od niego lek z tynizadyną Tizani Teva, coś przeciwzapalnego i Ketonal a dodatkowo kazał smarować sobie plecy, a nuż to pomoże. No i spędziłam tak te parę dni wcierając m.in Opokan. Opokan guzik dał, ale tynizadyna nieco ten krzyż rozluźniła. Ale poczytałam sobie i chyba następnym razem w ten Harpagon Forte Max się zaopatrze, bo jest podobno lepszy od Opokanu.
Ale tak - ból przeszedł i nie powrócił, a ja teraz nie wiem, gdzie mogę jakieś jeszcze badania wykonać w kierunku zwyrodnień kręgosłupa. 

Edytowane przez Donka87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2009 o 16:17, Piotr Krzyworączka napisał:

Mnie przy nasilonych objawach nerwicowych bolały nie tylko nogi, ale prawie wszystkie mięśnie.

Napisałem w tytule, że magnez nie zawsze pomoże. Mi na początku średnio pomagał, bo miałem problemy emocjonalne i stres ciągły.Ile bym go nie zjadł, to działał tylko jeśli nie było napięcia.

Kiedy przychodził stres , to już nie.

Teraz po latach kiedy opanowałem swoje "boje" - magnez z reguły po tygodniu zażywania świetnie mnie uspokaja.

Tak, że jeśli nie opanuje się źródła swoich kłopotów, to tona proszków na niewiele się zda.

Zgadzam się. Zażywanie magnezu rzadko pomaga.Trzeba opanować swoją głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×