Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to na pewno nerwica?


marcin3x

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się opisać swoją historię, która wydaje mi się dość nietypowa dla nerwicy.

Prawie 2 miesiące temu zaczęło się od zawrotu głowy. Byłem w pracy (praca siedząca) i trochę się przestraszyłem, bo nigdy czegoś takiego nie miałem.

Dzień później kolejny zawrót głowy. Dnia trzeciego zacząłem się czuć jakbym był lekko pijany i taki stan utrzymywał się przez jakieś 2 tygodnie po kilka godzin dziennie. Nie były to jakieś mocne zawroty głowy, tylko raczej uczucie postrzegania wszystkiego "inaczej". Od samego początku objawów zaczęły się też nocne poty oraz mrowienie i parestazje w prawej nodze.

Po kilku dniach dokuczać zaczęła lewa ręka od łokcia do 4 i 5 palca (nerw łokciowy) - parestazje, uczucie drętwienia itp.

Pojawiły się też fascykulacje w obu nogach w łydkach i stopach, które trwają do dziś praktycznie 24h na dobę. Odczuwam też pojedyncze skurcze mięśni raz na jakiś czas praktycznie w całym ciele.

Do kolejnych objawów, które dochodziły stopniowo zaliczyć można piszczenie w uszach i częstsze oddawanie moczu.

W chwili obecnej po prawie 2ch miesiącach utrzymujące się objawy to: pocenie nocne, fascykulacje, dyskomfort w lewym ramieniu, sporadyczne ukłucia różnych mięśni, czasem piszczenie w uszach. Wydaje mi się, że pojawia się przy stresie oraz jak jest bardzo cicho.

Nie stwierdziłem żadnych problemów ruchowych, lekarze tez nie.

Aspekt samodiagnozowania się w google, stresów i lęków z tego wynikających pomijam, ale generalnie można powiedzieć, że psychicznie byłem wrakiem. Oczywiście moją diagnozą było/jest SM, SLA, polineuropatia itp.

To może teraz o przygodach z lekarzami i badaniami:

zrobiłem elektrolity, wapń, morfologie, cukier, RM odcinka lędźwiowego, szyjnego, RM głowy, usg doppler tętnic w nogach, hormony tarczycy, test ELISA na borelioze, EMG nogi i ramienia

Wszystkie powyższe badania wyszły OK. Odwiedziłem 4ch neurologów i laryngologa. Wszyscy wmawiają mi, że nic mi nie jest. 2ch neurologów sugeruje nerwicę.

I teraz pytanie, bo wiedzę o nerwicy mam średnią:

- Czy nerwica mogłaby udawać uraz nerwu łokciowego? Brzmi to dla mnie nieprawdopodobnie i nigdzie na forum nie znalazłem takiego przypadku

- Czy nerwica może występować bez żadnych ataków? Co prawda miewam napady lęku, szczególnie w nocy, ale spowodowane są one moimi objawami i strachem przed chorobą.

- Z tego co wiem, to większość ludzi ma właśnie takie ataki, bóle w klatce piersiowej, duszności. U mnie coś takiego nie występuję.

- Miałem spore stresy, ale to było kilka miesięcy temu. Czy nerwica mogłaby się objawić po czacie?

- Czy powinienem dalej szukać przyczyny, czy może to już czas udać się do psychiatry?

 

Niestety internet tak porył mi głowę, że pomimo wszystkich pozytywnych wyników nie jestem w stanie się uspokoić. Nie wierzę, że moja głowa mogłaby wytwarzać takie objawy i wciąż mam z tyłu głowy historie ludzi którzy po czasie okazywali się być chorzy na sm/sla nawet pomimo początkowych dobrych wyników.

Dziekuje wszystkim z góry za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że chętnie zbadałbym płyn mózgowo rdzeniowy na obecność krętek pod kątem SM, co pewnie znacznie by mnie uspokoiło ale nikt mi nawet nie da skierowania na takie badanie, a z tego co wiem, to nie da się tego zrobić prywatnie :(

Założyłbym podobny temat na forum o SM ale szczerze boję się odpowiedzi które jeszcze bardziej nakręcą strach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile masz lat?Szum w uszach i zawroty głowy mogą być spowodowane problemami z krążeniem krwi.Sam fakt ,że badania lekarskie niczego nie wykazują ,nie oznacza że to jest nerwica.Dwa lata temu pani doktor spanikowała,gdy jej powiedziałem ,że robi mi się słabo ,gdy muszę dźwignąć  większy ciężar .Dała skierowanie na badania i potem miała wielkie gały gdyż wyniki były prawie idealne.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 33 lata. RM kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego nie wykazał żadnego ucisku na nerwy. Są jakieś drobne wypukliny ale lekarze twierdzili, że nie ma to na nic wpływu. Co prawda boli mnie piersiowy (akurat tego nie prześwietlałem) ale on tak średnio może powodować zawroty głowy i drętwienie ręki.

Odnośnie krążenia, to USG doppler w nogach też nic nie wykazało. Nie mam żadnych opuchlizn. Bez problemu biegam po 5km, tak jak wcześniej przed wystąpieniem objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System nerwowy może w różny sposób zachowywać się ,w rożny sposób reagować. Może to być ból w klatce piersiowej, kołatanie serca,kłucie serca,itp itd.To normalne ,że kiedy pojawiają się jakieś problemy np. ze zdrowiem nasz system reaguje. U mnie system  nerwowy zareagował uczuciem ścisku głowy , właśnie na zawroty głowy. To już 11 lat niedługo minie .Od 8 lat mam z ściskiem głowy święty spokój ,natomiast zawroty głowy dalej występują.I nasilenie zależy  np. od warunków biometeo.

Edytowane przez MARIAN1967

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×