Skocz do zawartości
Nerwica.com

5-HTP


Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3, ale bez SSRI nie dalby rady z deprecha nie? I jakie te skutki uboczne?

 

-- N cze 22, 2014 3:10 pm --

 

jesli mozesz ocen % jaki dziala w twoim przypadku na depresje SRRI i % aminokwasu. Tzn jak bylo bez aminokwasu dzialanie samego SRRI. Ja nie mam problemow ze snem dlatego najwaznijsze u mnie jest dzialanie na depre. Dzieki

 

-- Cz lip 03, 2014 5:03 pm --

 

Kalebx3, pleaseee, czekam na opd co do skutkow ubocznych. I bardzo mnie interesuje jak wplywa na apetyt. Bede wdzieczna. PO moich tabsach jestem zarlokiem. Potrzebuje cczegos na pochamowanie tego apetytu szczegolnie na slodycze. A jeszcze przy tym jak na depreche dobrze dziala to juz calkiem super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Niedawno tutaj na forum żaliłem się że miałem gigantyczne skutki uboczne po paroksetynie (paroxinor) które mi przepisała psychiatra. Po 2 tygodniach 1/2 dawki i chyba 3 czy 4 dniach pelnej dawki postanowilem wyrzucic to swinstwo do WC i teraz mimo ze jest niezaciekawie, to i tak o niebo lepiej niz jak bralem paroksetyne.

 

Po odstawieniu tego leku zacząłem szukać w internecie alternatywnych źródeł leczenia depresji i najbardziej przykuły moją uwagę suplement 5 HTP oraz Dziurawiec pospolity w kapsułkach i teraz kilka pytan do was:

 

1) Czy stosował ktoś 5 HTP bądź Dziurawiec i które z nich faktycznie działają, bądź działają lepiej?

2) Czy można stosować jednoczesnie 5 HTP oraz Dziurawiec dla wzmocnienia poprawy nastroju?

3) Nawet jeżeli ktoś nie stosował ani jednego ani drugiego to ogolnikowo z zasobu swojej własnej wiedzy bądź opowieści który srodek by mi bardziej polecił?

 

Próbowałem szukać na roznych forach m.in. tutaj odpowiedzi na pytania które mnie nurtują, ale nie znalazłem tak sprecyzowanych aby mnie usatysfakcjonowały.

 

Jeżeli coś istotnego pominąłem w swoim poście to przepraszam.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 5htp niedawno sprawdzalem, niestety nie dało sie tego brać w dzień bo po ok 2 godzinach pojawia sie dosć duża senność, jest też wyraźne dzialanie wyciszające i relaksujące, ale nie zauważylem jakiegoś wpływu na sen poza powodowaniem senności, tak samo sie czuje po tym niewyspany rano jak go nie brałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 5htp niedawno sprawdzalem, niestety nie dało sie tego brać w dzień bo po ok 2 godzinach pojawia sie dosć duża senność, jest też wyraźne dzialanie wyciszające i relaksujące, ale nie zauważylem jakiegoś wpływu na sen poza powodowaniem senności, tak samo sie czuje po tym niewyspany rano jak go nie brałem

-

-Swięta racja .

Dużo też zależy od firmy jaka puszcza tą suplę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,

dlatego biorę tylko na noc , godzine przed snem 100mg . Dobrze usypia i rano nie zamula , wspomaga antydepresyjnie SSRI . i jeszcze dziala chamująco na apetyt .

 

-- 01 wrz 2014, 17:10 --

 

Kupiłam właśnie tryptofan (bo tańszy niż 5HTP) i będę stosować, zobaczę na sobie, czy to cokolwiek pomaga.

Cognac Tryptofan to se można w kakao wsadzic i potrząśac ,aż wyleci ( takie samo działanie jak doustnie ).

Jak to mówią chytry dwa razy traci . Nawet porównania najmniejszego nie ma Tryptofan do 5HTP.

To jakby walerianę porównywac do Alprazolamu .

Terzeba było sie wpierw Tutaj zapytać co naprawdę tańsze , a tak to na wznak. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem ze dwa razy przed( i akurta przed egzaminem na prawo jazdy- w tym czasie bralem to z rana ) . Kużwa nie skojarzyłem wtedy ,że to od tej supli takie spanie koło 13 mnie brało.Waliłem, coca-colę na szybkiego co by sie orzeżwić , potem zajarzyłem ,że to od tego i brałem juz tylko na noc . Na noc sprawdza się znakomicie i jak Bóg da to do końca życia będę to brał z krótkimi przerwami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdziu, chodziło mi o to aby ktoś się wypowiedział czy zacząć najpierw od jednego i jeżeli tak to którego, albo czy zacząć dwa na raz :) Ale dzieki za Twoje wskazówki:)

 

-- 01 wrz 2014, 22:04 --

 

Ferdziu, chodziło mi o to aby ktoś się wypowiedział czy zacząć najpierw od jednego i jeżeli tak to którego, albo czy zacząć dwa na raz :).Co więcej mam wewnetrzne rozdarcie bo dziurawiec jest nieco tanszy ale moze wywolywac plamy na skorze z tego co czytalem, a z kolei 5 HTP wydaje się być lepszy ale jest nieco droższy. Ale dzieki za Twoje wskazówki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzę dożyć takich czasów żeby można było moją depresje wyleczyć za pomocą inną niż farmakologia.Suplementy żadne w depresji nie pomogą żeby je garściami jeść i wydać grubą penge no chyba że ktoś nie ma depresji albo jakąś sezonową :mrgreen: Szczerze próbowałem różnych rzeczy i lepiej już kupić sobie browar lub kawę przynajmniej coś poczujecie. :mrgreen: W mojej depresji 2 tyg na jednym leku to różnica 100:1 niż kilka miesięcy łykać wszystkich witamin,żeń szenia,5htp,tryptofanu,magnezów,omegi 3 itp rzeczy razem wziętych :D#autopsja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi że masz aż taką głęboką depresje ;/. Moja depresja jest okresowa gdyż rozstałem się z dziewczyną. Nie było by w tym nic strasznego gdyby nie fakt iż przeprowadziłem się do niej 387 KM, zaliczylem I rok na studiach i bede musiał tam wrocic, i studiowac na jednej uczelni razem z nią ;/ A wrazliwym człowiekiem jestem +mam zaburzenia lękowe(co to będzie jak... no i wielki stres).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemampomysłunanick, dziurawiec nalewki na alko odradzam lepiej

do posiłku z tłuszczami tabletka

 

dziurawiec porównują z ssri

5htp nawet mocniej

połączyć oba do tego wit b6-która bierze udział w syntezie serotoniny

to myślę zdrowsza alternatywa dla ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt z tym się zgodzę u mnie to jednak depresja endogenna jest :smile: Nie jest łatwo bo takiej depresji szczerze nie da się wyleczyć to jest choroba nie uleczalna byłem młody głupi i wierzyłem że po długich latach brania leków to przejdzie wystarczy odstawić leki i się wraca do pkt wyjścia.Ale kto przeżył prawdziwą depresje ten mi przyzna racje nie ma to jak budzić się codziennie po 4 rano cyklicznie i nie móc później zasnąć dopiero padać na twarz po 10.Nie być w stanie pracować zapamiętać kilku zdań chodzić jak w transie czuć ciągły ból głęboko w duszy aż czuć tylko swoje ciało a jakby reszty nie było.Czasem czułem się tylko ciałem że mnie nie ma tylko jest moje ciało a ja już umarłem.Tego się nie da porównać do żadnego bólu fizycznego.Można nie brać leków i codziennie żyć w ciągłym niepokoju lęku,odrealnieniu i bólu głowy codziennie przez 2 lata w jedyną chwilą wytchnienia kiedy się śpi.Człowiek się boi każdego nowego dnia bo jak się budzi to każdy dzień jest wieeelką męką i trwogą na ziemi.Człowiek już nigdy nie będzie taki sam chorując od 4 lat czułem się jakoś 3 dni w leczeniu tak jak przed chorobą.Ból psychiczny jest nie do opisania.Dlatego jeśli jest z kimś źle i ma depresje to odpuścić jakieś suplementy chuje muje bo strata czasu,pieniędzy,nadzieji.Zresztą na lekach można się troszkę ponieść ale to jest funkcjonowanie 30/100 kiedy 100 jest wyznacznikiem z przed choroby czyli zdrowotności.niemampomysłunanick głupio to zabrzmi ale nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę :roll: 3m się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×