Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pochwalcie się co sobie ostatnio kupiliście


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@Lunaa ładna :105:

 

 

Ja kupiłem kilkadziesiąt chlebów, bułek, kanapek, pączków, ogólnie 3 duże worki pieczywa, na zdjęciu widać połowę tego. Łączny koszt 20 zł. 

Wyciąga się to z folii, daje do worków nicianych do suszenia, kury i króliki wier*alają chlebek, aż im się uszy trzęsą :D  

IMG_20180609_124411_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lunaa :smile::smile::smile:

 

Tak sobie myślę, przy sortowaniu tego chleba, że on w 100% nadaje się do zjedzenia. Jak następuje wieczorem zwrot ze sklepu, to przecież do rana nic mu się nie stanie, spokojnie mogliby to rozwieźć na jakąś jadłodajnię dla ubogich.

To nie jest tak, że ten chleb leży gdzieś 2 tygodnie i przywożą mi go spleśniały. Kwestia 1-2 dni i chleb nadaje się do spożycia przez ludzi. 

Ja by się go na pewno nie bał zjeść, często jest w lepszym stanie niż ten syf kupiony w markecie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda po goleniu w kiosku ruchu 8.90 zł

Maszynki jednorazówki w lidlu 12x sztuk za 4.90 zł. 

Jedna sztuka =0,415833333 zł. 

Buty https://archiwum.allegro.pl/oferta/pilkarskie-korki-do-pilki-nr-43-fanco-orlik-lanki-i3876484718.html

Tani eko-szajs, wytrzymają 1 sezon, może 2. Dobra przyczepność w lesie. 

157a90285996960c4e3e6ee2d26c57cb8eef834f
 

 

IMG_20180718_104054_HDR.thumb.jpg.c20953919796e3aa6f4a085c2daccd39.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 kostki Rubika - przypomniałem sobie czemu od 2 lat ich nie kupowałem - pół tysiaka już nie ma w portfelu 🙂

Dodatkowo zamówiłem (a to akurat tanio) NFC Tagi do zautomatyzowania domu w którym mieszkam.

7 sztuk, dobrze zaprogramowane raspberry pi/router/komputer i tasker na telefonie, a da się zdziałać cuda.

Przykleję sobie NFC Taga na drzwiach do kibla i będę wiedział ile czasu tam spędzam #cool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 15:39, Reghum napisał:

7 sztuk, dobrze zaprogramowane raspberry pi/router/komputer i tasker na telefonie, a da się zdziałać cuda.

Technologia mi ucieka coraz bardziej i nie kojarzę do czego coś takiego mogłoby się przydać? :classic_smile: Więcej fajnych przykładów jak byś dał, to był wziął zarzutkę i pomyślał nad zakupem czegoś podobnego :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Liber8 napisał:

Technologia mi ucieka coraz bardziej i nie kojarzę do czego coś takiego mogłoby się przydać? :classic_smile: Więcej fajnych przykładów jak byś dał, to był wziął zarzutkę i pomyślał nad zakupem czegoś podobnego :D 

NFC Tag kosztuje 3-5zł i jest w stanie przechowywać około 1024B informacji. Możesz sobie zapisać na nim jakikolwiek adres URL i korzystać z tego jako wizytówki (ja sobie zrobiłem kartę z naklejkami od kostki rubika i trzymam w portfelu - mam tam zapisany adres do githuba - a nóż będę śmieszkował z jakąś laską nerdką :P).

Możesz też definiować zadania. Ogółem NFC tag zawiera informacje które inny telefon też może przeczytać - nie potrzebuje baterii, więc działa chyba na zasadzie magnezu czy coś w ten deseń. Ja np. sobie wczoraj bawiąc się przykleiłem do drzwi - jakbym miał zamknięte i ktoś przyłożył telefon z NFC (hehe, nie ajfą, bo ajfą dopiero od 2.1k zł to obsługuje i to z apką, bez apki to 5k+, a telefony zwykłe od 6-8 stów) to mam log na raspberry pi i przez przeglądarkę widzę datę + godzinę (zwykły skrypt PHP).

Dodatkowo przykleiłem sobie do biurka, i mam skrypt php na raspberry pi (czyli odpalam adres 192.168.1.xx/wake.php na telefonie za pomocą NFC tagu) i budzi mi się komputer, jeżeli mam uśpiony, coś takiego:

43120230_274626973164266_4063360991289671680_n.png?_nc_cat=110&oh=b7f470ca549eecc2aa86b202a63c5212&oe=5C5A6AD2

Zamówiłem te karty:

https://allegro.pl/karta-zblizeniowa-nfc-tag-android-smartfon-i6234842037.html

Programuje się je niezwykle prosto, bo są pod to gotowe apki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reghum dobre, ale nie dla mnie. Ja bym chętnie kupił 1x raspberry pi i służyłby mi jako komputer do przeglądania netu. 

Cichy, tani, pobiera mało prądu, zainstalowałbym jakiś lekki system i gitara. Rozważam też kupno któregoś z minipc, pograć się na tym nie da, ale internet by śmigał :D Na razie się wstrzymam, stary komp jeszcze chodzi, jak się posypie to wtedy będę coś myślał w tym kierunku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz komputer z jak dobrze pamiętam i5, i to w miarę nową bo z tego co pamiętam to jest Haswell, piszesz że Wiesiek chodzi i chcesz zmieniać :P?

A tak serio to jeżeli chodzi o raspberry pi - mam pod bota na discordzie (i tak obsługuje tylko parę requestów na miesiąc), wersję 2B. Z tego nie da się korzystać jako kompa.

Jak już to preferowałbym jakiś minipc właśnie z jakąś i3, bez karty graficznej, i SSD. Uwierz mi że komputer bez SSD to nie życie.

Coś w tym stylu. Można samemu złożyć 🙂 Nie wiem jak z innymi setupami, bo nie patrzę na to co ludzie tworzą w tym kierunku. Ale jeżeli chodzi o samo zaprojektowanie tzn. dobranie podzespołów - to jest problem, bo musisz mieć wszystko ogarnięte, wraz z chłodzeniem i rozmiarem płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w głowie miałem Hackintoshe bo się dzisiaj zajmowałem nimi, jeżeli chodzi o ciebie to:

Możesz wziąć pentiuma albo celerona, bo mają karty zintegrowane i wyjdzie na to samo.

Możesz też wziąć Ryzen APU, nie wiem jak wychodzą cenowo, powinny być wydajniejsze do ogólnej pracy, też mają integry, wymagają kombinowania żeby podbić wydajność jednego rdzenia (dobre pamięci 3000mhz, podkręcanie) ale i tak bez tego działają spoko i mają mniejsze zapotrzebowanie na ciepło niż Intel.

Postaw na tym Ubuntu albo Fedorę i tyle. Lub Windowsa. (Notabene jak jesteśmy w temacie, na rPI 3B odpalili Windowsa za pomocą custom bootloadera, implementacji UEFI, ale połowa rzeczy nie działa XD).

A ja teraz idę sobie wypić kawę, posiedzę do 2/3 i idę spać 🙂 Chyba że wytrzymam do później lub padnę na pysk wcześniej... Zobaczy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 15:39, Reghum napisał:

Przykleję sobie NFC Taga na drzwiach do kibla i będę wiedział ile czasu tam spędzam

fascynujace 😁

 

kupiłam sobie spodnie rozmia:classic_unsure:r większe bo przytyłam znowu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tosia_j napisał:

no ;) chodze po forum i patrze....co reghum nowego nabazgrał...co by tu skomentowac ;)

Haha :P Ja nie mam już tyle czasu na forum, z osoby która była jednym z bardziej walniętych czubków zmieniłem się w half-normika.

(Tzn. nadal piwniczę, ale przynajmniej mi za to płacą XD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×