Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zalegające emocje


nvm

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie najlepsze co znalazłem na ten temat to:

 

1) TRE ( wiczenia-tre-trauma-releasing-exercises-t62990.html ; dzięki, anemon!)

2) nie-negocjowac-z-terrorystami-t63088.html - czyli defuzja poznawacza:

 

Gdy nie reaguję na natarczywe strumień agresywnej energii ( emocjonalne-porwanie-na-zawo-anie-t63180.html ), dochodzi do odklejania między mną i tym strumieniem, co tworzy przestrzeń na wypłynięcie zalegających emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktykujesz? Jeśli tak, jakie odczuwasz efekty?
Trochę spróbowałem. Niewiele mi to dało - być może coś zrobiłem nie tak. Być może potrzebna jest najpierw długa rozgrzewka?

 

Ale poczytałem o tym trochę, obejrzałem filmiki i biorę to pod uwagę, czego się dowiedziałem (jak działa organizm).

 

Jakiś czas temu, gdy leżałem w łóżku, praktykowałem coś takiego: z każdym wydechem puszczałem (w miarę możliwości) wszelkie napięcia (w ciele i w umyśle) i rozluźniałem się. Górna część mojego ciała zaczęła podskakiwać w rytm oddechu. Po tym ćwiczeniu byłem bardzo zrelaksowany.

 

Może ma to jakiś związek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pomaga ale na jakiś czas ,jak ma sie skłonności do schiz,odpałów ,to po jakimś czasie i tak wszystko wraca ,potem przechodzi bo tam jakiś kolejny złoty środek...ale i tak co jakiś czas wszystko wraca,jakimiś tabletkami się człowiek do pionu postawi i znowu jest o kej ,aż do nastepnego razu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×