Skocz do zawartości
Nerwica.com

Napady obzarstwa, 5 kg w górę - nie wiem już co robić


Alli

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałam tak jak teraz. Kiedyś wręcz jadłam bardzo, bardzo mało. Ważyłam 45 kg. Kiedy się stresowalam - nie mogłam jeść, a z uwagi na zaburzenia nerwicowe stresowalam się bardzo często. Później to się unormowało, jadłam dość normalnie, czasem więcej, czasem mniej, niczego sobie nie odmawiałam ale też nie myślałam obsesyjnie o jedzeniu. Moja waga cały czas utrzymywała się w granicach 47-49 kg przy wzroście 158 i z taką waga czułam się dobrze. Niestety od jakiegoś czasu zaczęłam obsesyjnie myśleć o jedzeniu. Ta myśl co chwilę wpada mi do głowy. Jak gdzieś wychodzę to myślę sobie co będzie jak zgodnieje. Kiedy jestem gdzieś i myślę o tym że nie bardzo mogę teraz zjeść to od razu jestem głodna. Bardzo chce kontrolować swoje obzarstwo ale nie potrafię. Jem a później chce mi się płakać. Mówię że od jutra przechodzę na dietę i codziennie jest to samo. Im bardziej staram się skupić na innych rzeczach tym bardziej myślę o jedzeniu. Przy wzroście 158 cm i siedzącym trybie życia potrafie pochłanac prawie 2000 kcal, gdzie moje zapotrzebowanie wynosi ok 1400. Czuję się okropnie, nie atrakcyjnie, ciężko i nie potrafię nad tym zapanować. Próbowałam nawet brac zalegający w szafie zoloft bo po nim miałam kiedyś zmniejszony apetyt, ale mam straszne skutki uboczne. Myślałam nawet o wymiotach ale nie mogę się do nich zmusić. Nie wiem już co mam robić, do głowy wpadają mi już myśli żeby zacząć brać amfę np. Przez tydzień żeby żołądek mi się skurczył i przyzwyczaił do mniejszych ilości jedzenia, ale jestem prawie pewna że po takim ciągu i tak stopniowo zacznę jeść coraz więcej i więcej. Czy są jakieś leki/sposoby na takie dolegliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że zaczęłaś obsesyjnie myśleć o jedzeniu może być powiązane z jakimś wydarzeniem w Twoim życiu? Coś ważnego się zadziało, co nieświadomie zmieniło twój stosunek do jedzenia? Mam aktualnie ten sam problem i szukam jakiegoś rozwiązania, ale czy myślisz, że warto z tego powodu sięgać po dragi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×