Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Wiara innych w Nas a wiara w siebie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, czy to, że ktoś w Nas uwierzył, w Nasze możliwości, umiejętności, pozwala na podbudowanie wiary w samego siebie? Często sami w siebie nie wierzymy, ale jest osoba, która wierzy, że Nam się uda, że jesteśmy wartościowi i cenni. Czujecie się dzięki temu lepiej? Pozwala Wam to nabrać trochę pewności siebie względem własnej osoby? Jak to widzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku powoduje to pojawienie się lęku, że się wyda, że wcale taka dobra nie jestem, że kogoś zawiodę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku jest tak, że to czy ktoś we mnie wierzy czy nie, to jest to jego sprawa. Ja nie wierzę w siebie z racjonalnych powodów i ewentualna wiara kogoś we mnie nie sprawi, że ja uwierzę w siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość flossy

Nie podbuduje to mojej wiary w siebie (bo jeśli wiem, że nie umiem to po prostu nie umiem), ale czasami kiedy brakuje mi sił, żeby coś zrobić, to świadomość, że ktoś wiąże z tym co robię jakieś niedzieje, potrafi dać mi ogromną motywację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak myślicie, czy to, że ktoś w Nas uwierzył, w Nasze możliwości, umiejętności, pozwala na podbudowanie wiary w samego siebie? Często sami w siebie nie wierzymy, ale jest osoba, która wierzy, że Nam się uda, że jesteśmy wartościowi i cenni. Czujecie się dzięki temu lepiej? Pozwala Wam to nabrać trochę pewności siebie względem własnej osoby? Jak to widzicie?

W moim przypadku jeżeli ktoś wierzy we mnie i wspiera mnie, to dostaję wtedy kopa, moja pewność siebie rośnie. Czuję się wtedy na pewno lepiej. Czuję nawet wdzięczność i radość. Lubię gdy inni mnie doceniają i komplementują. Wtedy faktycznie wykonuję lepiej dane czynności. Potrzebuję osób, które będą stały za mną murem. Osób, które będą we mnie wierzyć. Nigdy nie miałem takich osób wokół siebie, przynajmniej w rodzinie czy przez dłuższy okres czasu. A skąd wiem, że tak to na mnie wpływa? Wiem o tym, bo czasami zdarzały się takie momenty, czasami trafiałem na takie dobre duszyczki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wkuuporr, zupełnie jakbym czytała siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi