Skocz do zawartości
Nerwica.com

Udawana depresja?


sadsatan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie siedzę za bardzo w temacie depresji, zatem chciałam zapytać waszą społeczność o opinię. Nie mam na celu nikogo urazić, być może wyciągam zbyt pochopne wnioski. Podejrzewam, że mam do czynienia z symulantem. Tak jak napisałam wyżej, nie jestem za bardzo w temacie, choć zrobiłam porządny research. Mam w swoim otoczeniu osobę, która twierdzi, że jest chora i przyjmuje leki (podobno trazodon). Do psychiatry już nie chodzi, bo psychiatrzy są głupi. "Czasem nie ma siły, aby wykonać podstawowe czynności". Nie uczy się, nie pracuje, bo rzekomo nie może znaleźć pracy, a jeśli już dostanie jakąś ofertę, pracuje przez kilka dni, po czym tą pracę traci, zawsze z winy pracodawcy. Prowadzi bujne życie towarzyskie. Nie ma siły wstać z łóżka, chyba, że na cotygodniowe balety. Sporadycznie narzeka na swoją chorobę, jednak ignoruje wszelkie porady i wsparcie. Zdaję sobie sprawę, że na podstawie krótkiego opisu nie można wyciągnąć jednoznacznych wniosków, jednak zastanawia mnie to czy depresja musi dosięgać wszystkich sfer życia, może za bardzo się czepiam? Czy da się zdemaskować symulanta, a jeśli tak, to jak? To wszystko wygląda mi na wołanie o atencję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×