Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poziom dziennikarstwa CNN i nie tylko


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Reporterka CNN wącha plecak po rzekomym ataku chemicznym

Podczas relacji z obozu dla uchodźców korespondentka CNN wącha plecak dziewczynki, która przeżyła rzekomy atak chemiczny w Syrii. Po tym, jak poczuła zapach plecaka stwierdza, że: "Zdecydowanie jest coś, co kłuje" - Nagroda Darwina ?

źródło: wykop.pl

 

Współczesne dziennikarstwo jest beznadziejne, szkoda na to patrzeć, strata czasu :( Zwykłe sprzedajne ku*wy, które są zainteresowane wszystkim, tylko nie prawdą. W Polsce nie lepiej. Pracujesz dla cnn? To masz myśleć i przekazywać takie informacje, jak chce cnn. Nie ma tu miejsca na samodzielne myślenie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, to jest czyste zło. Dobrze, że jeszcze jest nieocenzurowany internet, choć w niektórych krajach już nie. Ogólnie ludzkość jest tak zepsuta, że tylko odpowiedni dystans i popcorn wydaje się dobrym rozwiązaniem.

 

NN4V,

Czyli takie, jakie się sprzedają. Jaki odbiorca, takie dziennikarstwo, a głupi naród wszystko kupi.

 

czyli wierzysz w wolne media :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde media wspierają swoją ideologię. Jedne bardziej oczywiście, a drugie bardziej zakamuflowanie. Tak jest na całym świecie. W końcu telewizja/radio, a nawet internetowe portale informacyjne to biznes, a ludzie w większości chcą oglądać/słuchać i czytać to z czym w dużej mierze się zgadzają . Media muszą mieć widzów, aby zarabiać na reklamach, więc dostosowują się. Rola dezinformacyjna nastawiona na zniszczenie oponentów politycznych i obrzydzenie pewnych zachowań też na pewno występuje, w końcu to telewizje prywatne, które mają swoich właścicieli, takie TVP pomimo, iż oficjalnie jest tv publiczną, to jednak i tak jest uzależnione od tego kto rządzi, więc raczej niewiele się różni od tych prywatnych. Najlepiej, by było, aby każdy dobrał sobie takie media, z którymi się 'utożsamia' i aby media miały obowiązek określić się za jakimi poglądami się opowiadają, aby nie okłamywać ludzi, że są obiektywne. Obiektywność bardzo często jest niemożliwa, bo zazwyczaj trzeba dodać jakąś opinię, dobrać odpowiednich ekspertów, pokazać konkretne sceny itd. a każdy dobiera swoich zaufanych. Tego wszystkiego może być wiele, zawsze coś można pokazać z kilku perspektyw. Jeżeli ktoś już jest trochę bardziej obyty z technikami manipulacji i potrafi wyłuskać prawdę z narzuconych poglądów, to nie powinno być z tym, aż takiego problemu, ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że przynajmniej na mnie dłuższe obcowanie z jednym medium, a nawet oglądanie głupich reklam, w dłuższej perspektywie działa na mnie niekorzystnie. Po pewnym czasie, może to być kilka miesięcy, a nawet rok czy 2 lata, mój umysł to wydobywa z podświadomości i podsuwa jako 'moją' myśl, jako 'moje' przemyślenie, jako 'moje' poglądy, a tak na prawdę, to wszystko nie jest moje, a jedynie zostało we mnie zasiane wcześniej, np. przez środki informacji, z którymi miałem do czynienia, tylko dopiero po takim czasie zasiane ziarna zaczęły wydawać plony. Śledzenie kilku środków przekazu o różnych wizjach świata też jest jakimś wyjściem, wtedy można porównać obie linie informacyjne, jednak według mnie po 1 jest to dość pracochłonne, nie każdy może sobie na to pozwolić, a po 2 prowadzi to często do jeszcze większego pomieszania, bo ja jako taki zwykły obywatel w wielu przypadkach nie będę zwyczajnie w stanie zweryfikować kto mówi prawdę, a nawet myślę, że większość dziennikarzy miałoby z tym problem. Dla mnie najlepszym sposobem jest obcowanie z mediami, które ze mną współgrają (ostatnio rzadko oglądam tv, raczej czytam w internecie), a następnie gdy jakiś temat mnie zainteresuje to staram się sprawdzić prawdziwość informacji również w internecie. Poza tym dyskusje ze znajomymi również prowadzą do ciekawych wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, to jest czyste zło. Dobrze, że jeszcze jest nieocenzurowany internet, choć w niektórych krajach już nie. Ogólnie ludzkość jest tak zepsuta, że tylko odpowiedni dystans i popcorn wydaje się dobrym rozwiązaniem.

 

NN4V,

Czyli takie, jakie się sprzedają. Jaki odbiorca, takie dziennikarstwo, a głupi naród wszystko kupi.

 

czyli wierzysz w wolne media :lol:

 

a jak nam probuje wcisnac ze teki oswiecony jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×