Skocz do zawartości
Nerwica.com

Arteterapia


Gość flossy

Rekomendowane odpowiedzi

Arteterapia czyli leczenie poprzez sztukę ;) Czy ktoś kiedykolwiek miał z tym do czynienia i mógłby podzielić się doświadczeniami?

 

mnie prace reczne odprezaja :P relaksuja. uczes sie tez w szkole terapii zajeciowej i ponoc art terapia przynosi b.dobre efekty

 

mozna rysowac, malowac, lepic, wydzierac,szyc...i mase innych-co kto lubi))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie wspominam ;) Prowadząca arteterapeutka jest wspaniałą osobą, miła, ciepła, samo przebywanie w jej towarzystwie przywracało wiarę w ludzi.

Aż mnie wzięło na wspomnienia i odnalazłem ją na necie ;] Żyje, nadal pracuje i ma się świetnie :great:

 

A sama forma jak wygląda? Dla mnie podobnie jak lekcje plastyki w podstawówce, z tą różnicą, że nikt nie ocenia tego co się zrobiło. Nie trzeba mieć talentu, chodzi o wyrażenie emocji poprzez sztukę, do tego przebywanie z innymi ludźmi i wymiana doświadczeń, rysowanie, malowanie, robienie ozdób świątecznych, kartek z życzeniami i wiele innych.

 

Akurat byłem wtedy na potężnej dawce dragów szpitalnych i wykazywałem niską kreatywność (zombie mode), teraz jest lepiej i chętnie wykonałbym jakieś ambitniejsze dzieła. Z tego co widzę, terapeutka ciągnie mocno w górę swoich pacjentów i wykonują ozdoby świąteczne, nie jest to jeszcze poziom Lilith jak w temacie zabawa z origami i takie tam, ale też tworzą ładnie wyglądające rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×