Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
magic wolf

Zamartwianie się, efekt kuli śnieżnej.

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zaczyna się niewinnie, jakiś mały problemik, później umysł robi z igły widły, czyli zaczyna przesadzać w ocenie problemu i wyolbrzymiać go. Później umysł zaczyna się martwić, że się zamartwia a miał przecież tego nie robić. Więc jeszcze gorzej w związku z wychodzeniem na prostą i kolejne myśli, że nie dam rady, że jest źle, ogólnie cała sytuacja jest do dupy. A jak umysł już się uaktywni w tych rejonach narzekania, to wynajduje z odmętów pamięci kolejne głupoty do zamartwiania.

Później dochodzi do tego, że chcesz to zostawić, miałeś się nie martwić ale umysł usilnie chce tam zaglądać w problemowe rejony i patrzeć na całokształt, że jest beznadziejnie i że nie możesz z tego wyjść, że w ogólnym rozrachunku jesteś w czarnej dupie, bo nie potrafisz przestać się zamartwiać, co jest związane z podłym samopoczuciem a jak przestać o tym myśleć skoro się źle czujesz. Chcesz to zostawić ale źle się czujesz, więc jak masz przestać myśleć, że źle się czujesz, skoro to takie intensywne.

Czasami pojawia się we mnie taki mechanizm. Okropne to jest. Najlepsze efekty przynosi uświadomienie sobie, że to się dzieje, że zdominował mnie ten mechanizm, że stałem się tymi myślami, tym mechanizmem, podążając za tymi myślami. To pierwszy krok, później trzeba wszystko zostawić, co też nie jest łatwe, wtedy kiedy źle się czujemy umysł chce się tym zajmować, chce to rozpatrywać. A więc trzeba to zostawić. Tak jakbym miał na sobie ciężki plecak i dwie walizki w rękach, trzeba po prostu to wszystko rzucić, kiedy się uda jest ogromna ulga i wolność.

Macie coś takiego w sobie czasami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi