Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gość testuje czy Google Chrome słucha tego co mówisz


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra :lol:

 

Dla tych co się im nie chce oglądać - google słucha tego co mówimy i wyświetla nam odpowiednio dobrane reklamy. Nie dziwi mnie to, aczkolwiek trochę to creepy.

Nigdy nie kupiłem niczego z reklam, które się natrętnie pojawiają, mam dziadostwo skutecznie zablokowane ublockiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam adblocka więc nawet jeżeli mnie to nie tyczy, ale sytuacja podobna z kopaniem kryptowalut przez przeglądarkę - chęć jak największa zysku i utrzymanie portalu.

 

Zawsze można zainstalować Arch Linuxa czy jakąkolwiek dystrybucję bez propiertary softu (czyli 100% pakietów open-source), ale to też wymaga "odpowiedniej" specyfikacji, gdyż karty nvidii mają sterowniki zamknięte, a otwarte ssą. Dlatego z tego powodu mam radeona rx480, nie gram zbyt dużo, a pod to co robię to aż nadto, bo się ze mnie śmieją że korzystam z kompa który rusza Wieśka na ultra do przeglądania internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra :lol:

 

Dla tych co się im nie chce oglądać - google słucha tego co mówimy i wyświetla nam odpowiednio dobrane reklamy. Nie dziwi mnie to, aczkolwiek trochę to creepy.

Nigdy nie kupiłem niczego z reklam, które się natrętnie pojawiają, mam dziadostwo skutecznie zablokowane ublockiem :D

Aby stwierdzić czy słucha wystarczyłoby podglądać API pod katem dostępu do urządzenia.

On raczej usiłuje sprawdzić, czy G. wykorzystuje informacje.

Bardzo nieudolnie usiłuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby stwierdzić czy słucha wystarczyłoby podglądać API pod katem dostępu do urządzenia.

 

Masło maślane. W skrócie różne API się różnią, podglądanie tego to czasem po prostu odpalenie viewera w przeglądarce, a czasem disassembling modułów przeglądarki i reverse engineering.

Drugie pytanie, czy API - jeżeli jest - jest ogólnodostępne, i właśnie czy istnieje, bo nie wiem po co tutaj API?

 

Sorry, ale zabrzmiało to trochę "nie znam się" ale wypowiem :P P.s. mieszkałeś kiedyś w Olsztynie? Jak nie to się nie znamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupiłem niczego z reklam, które się natrętnie pojawiają, mam dziadostwo skutecznie zablokowane ublockiem :D

 

A ja często z nich korzystam, bo podsuwają mi fajne rzeczy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×