Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kilka pytań odnośnie stosowania leków w schizofrenii


ziomeczek4545

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam kilka pytan dotyczacych leczenie w schizofreni. Czy da sie czynnie uprawiać sport jesli nie bierze sie jakichs bardzo wygorowanych dawek neuroleptykow?? Jak dlugo trwa ewentualnie leczenie takimi lekami?? W moim przypadku to glownie urojenia: ksobne, oddzialywania itp. zadko omamy tylko wtedy kiedy sie to mocniej nasila wszystko, czyli stopien taki dosyc umiarkowany.. Czy po pewnym czasie, jezeli bylaby taka koniecznosc, organizm w jakims sensie adaptuje sie do leku czyli do truciny i zaczyna lepiej funkcjonowac tzn ma w miare normalny poziom energii czy roznie to bywa:S?? Dzięki za informacje i pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zombie na dawce 400mg amisulprydu. Znów czuję się źle pomimo iż oznak choroby nie mam...

Jak chcesz uprawiać sport to ogarniaj jak najmniejszą dawkę leków, bo nie dość że zmulą, to będziesz miał nadwagę.

Może abilify jest dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arypiprazol jest najsłabszym neuroleptykiem. Prawda, że daje kopa, miałam po nim problemy z sercem i mdlałam przez spadki ciśnienia.

Co do brania leków - wszystko zależy od osoby. Jednak po pierwszej psychozie trzeba barć leki kilka lat. Jedni mogą później zrezygnować z leku bez obawy o nawrót. Inni muszą brać leki całe życie. Wszystko zależy od kondycji psychicznej. Organizm po pewnym czasie może przystosować się do danej dawki i tracić tolerancję (było tak w moim przypadku). Sądzę, że można uprawiać sport, zależy przede wszystkim jak ty się czujesz na lekach. Jeśli masz zastrzeżenia to pogadaj z lekarzem na ten temat, może ci zmniejszy dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×