Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ziomeczek4545

Neuroleptyk z mala iloscia skutkow obocznych

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ostatnio strasznie nasilily mi sie mysli ksobne, a jak wypije jeszcze kawe i ide przez miasto to masakra. Wczoraj ktos znowu gadal cos tam na moj temat pod oknem :/ i jak gdzies ide to tez bardzo wszystko odbieram do siebie. Do tego wydaje mi się, że są to raczej urojenia - załóżmy że siedzę obok kogoś czytam książkę i ta osoba zrobi jakiś gest i również biorę to do siebie i odczuwam przymus zareagowania na to. Poczucie takiego zniewolenia, że nie mogę żyć sobie we własnym świecie tylko jestem takim niewolnikiem otoczenia. Boję się jakikolwiek ruch zrobić bo mam wrażenie, że przez to wpływam jakoś na innych i wzajemnie. Zastanawiam się czy to nie są właśnie jakies urojenia wplywu czy cos, nawet jak ktos jest za sciana to czasem tez mi sie wlaczy taki mechanizm i mam taka wkretke. No ale mniejsza z tym ide z tym niedlugo do lekarza i byc moze dostene jakies neuroleptyki. Teraz moje pytanko jest takie. Mam ogolnie problem z zoladkiem (wg kolonoskopii sa to jakies nadzerki). Nie moge za bardzo jesc smazonego itp. Bralem kwetiapine pare dni temu bo mialem na stanie zeby sprawdzic jak zareaguje i reakcja byla spoko tylko straszne skutki uboczne (pocenie sie w nocy, troche bezzesnnosc, noi co najgorsze wspomniane problemy z zoladkiem) Napewno duzo sposrod was stosowalo takie leki, chcialem sie zapytac o jakis co w miare powoduje male skutki uboczne.

-- 13 kwi 2018, 10:08 --

Sory nie udalo mi sie edytowac..

Ewentualnie jakby ktoś mógł się wypowiedzieć na temat tych "urojeń" bo sam nie wiem co mam myśleć na ten temat. Jak przebywam w towarzystkie innych osób odnoszę wrażenie, że one na mnie wpływają i wzajemnie, wiadomo, że na codzień u kazdej zdrowej osoby sa interakcje. Roznica u mnie polega na tym, ze jestem jakby niewolnikiem tego, nagle jakis gest rzuci mi sie w oczy i czuje przymus zareagowania, a jak tego nie zrobie czuje napiecie i przeswiadczenie jakbym cos ukrywal przed druga osoba.

-- 13 kwi 2018, 10:12 --

Proszę o przeniesienie wątku do leków, gdyż nie udało mi się tam założyć teamtu, pozdrawiam!!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie podpowie jakiegos leku ktory ma stosunkowo malo skutkow ubocznych :P ?? Zalezy mi glownie na tym, zeby jako tako mozna na tym sport uprawiac wytrzymalosciowy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma takiego, to jest loteria. Trzeba spróbować wszystkich po kolei, by odnaleźć ten właściwy lek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim na każdego leki działają inaczej. Coś co dla mnie nie ma efektów ubocznych dla Ciebie będzie miało i odwrotnie. A wszystkie mogą jakieś skutki uboczne mieć. Tak to już jest. Ja na przykład słabo toleruję rispolept i kwetiapine, ale dobrze reaguję na olanzapinę i ten lek zażywam w tej chwili z dobrym skutkiem. No i jeszcze jedno - w leczenie wchodzi się zwykle powoli (organizam musi się do leku przyzwyczaić") dlatego na początku może wystąpić więcej objawów negatywnych, które potem ustępują.

A propos opisanych urojeń - miewałem coś podobnego w stanie manii, tez mi się wydawało, że wszystko kręci się wokół mnie, wszyscy mówią do mnie albo o mnie (nawet w tv)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszesz ze wkręcasz sobie takie myślenie czyli jesteś świadom że dzieje sie z Tobą coś "nie tak" ,bardziej mi to podpada pod zaburzenia nerwicowe niż psychotyczne ; psychotyk nie jest świadom tego że sobie coś wkręca,on uważa swoje (chore w istocie) myślenie za słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma neuroleptyków z małą ilością skutków ubocznych. Wszystko zależy od organizmu i dawki leku. Tak to już jest z tymi lekami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi