Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
magic wolf

Wartościowy kanał na youtube

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam tego gościa, facet mówi wiele mądrych rzeczy, w większości się z nim zgadzam, dziedzina: psychologia, rozwój świadomości.

Tutaj próbka, jeden z jego filmików:

[videoyoutube=EYOeYoVbBOM][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Warto sobie zadać pytanie czy grupa, która odrzuciła faktycznie pasowała, zamiast zabiegać o jej względy. Tu ma racje.

Tylko ten jego przykład o Jasiu, który jest kompromitowany przez wszystkich w klasie i odrzucany, marzący o akceptacji i wpędzający się w kompleks niższości, staje się dorosłym Janem, który jest menadżerem a popularni kiedyś uczniowie kończą jako pijaki w parku, mnie nie przekonuje. Powiedział nawet, że dużo jest takich sytuacji.

Fajnie gdyby powiedział w jaki sposób Jasiu przeszedł taką przemianę z klasowej ofiary na menadżera, ponieważ menadżerowie zarządzają ludźmi, trzeba być do tego dość przywódczym. Zazwyczaj widzę sytuacje odwrotne tzn. ci popularni w szkole mają wysokie stanowiska bo odnajdują się w rywalizacji międzyludzkiej, tak jak odnajdywali się w tym w szkole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Slide, Zauważyłem, że jesteś dosyć krytyczny względem wszelakich ludzi dających rady w zakresie psychologii czy duchowości (mam na myśli te filmiki wszelkiej maści), dewaluujesz każdego jednego, chyba masz jakiś uraz do nich ;) No ale z drugiej strony to dobrze, przynajmniej widać, że myślisz ;)

A co do tego Jasia i jego kolegów to był tylko taki przykład, jeden ze scenariuszy na potrzeby zrozumienia tego co autor filmiku chce przekazać. Mogło by być tak jak Ty opisałeś, że popularni staną się kimś wartościowym w przyszłości, mogło być również, że popularni skończą na ławce z flaszką, bo takie przypadki też znam, zależy od człowieka, popularność ma różne oblicza. A na potrzeby tego filmiku facet podał akurat taki scenariusz ;)

Polecam również jego inne filmiki. A po za tym nie ze wszystkim musimy się zgadzać, można wyciągnąć dla siebie to co mądre a to z czym się nie zgadzamy zignorować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

No trudno nie być krytycznym skoro widzę typa z zaburzniami narcystycznymi, który zbudował wokół siebie właściwie to sekte i opowiada, że umie się teleportować, kontaktuje się z kosmitami i podobne bzdury. Skoro taki osobnik jest wstawiany na forum dla zaburzonych, gdzie wielu ludzi jest zdesperowanych, to bym bardziej warto go obnażyć.

Tego tutaj akurat nie dewaluuję, wstawiłeś film, to odniosłem się do filmu, pod pewnym względem przekaz oceniłem pozytywnie, natomiast fabuła przykładu w którym brak środka, jest tylko początek i końcówka bez omówienia transformacji, która do tej końcowki doprowadziła, mi sie nie spodobała. Przesłanie przykładu, że menager w garniturze pracujący w prężnie rozwijającej się firmie to jest jakieś wow też nie, choć oczywiście lepsze to od alkoholizmu. Nie widzę tu dewaluacji, a jedynie krótką recenzję materiału, który zamieściłeś.

Filmy tego gościa są wskazaniem na pewne mechanizmy i robi to całkiem przyzwoicie, natomiast metod pracy nad przekształcaniem tych mechanizmów, które on proponuje, nie wypróbowałem dlatego nie oceniam, a jeśli ktoś to zrobił to chętnie się zapoznam z jego relacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No trudno nie być krytycznym skoro widzę typa z zaburzniami narcystycznymi, który zbudował wokół siebie właściwie to sekte i opowiada, że umie się teleportować, kontaktuje się z kosmitami i podobne bzdury. Skoro taki osobnik jest wstawiany na forum dla zaburzonych, gdzie wielu ludzi jest zdesperowanych, to bym bardziej warto go obnażyć.

Mówisz o Bentinho :D Być może i czasami pieprzy głupoty, każdy czasami to robi, dlatego radzę się skupiać na wartościowych treściach, które nie wątpliwie przekazuje a te z którymi się nie zgadzamy olewać.

A co do tego gościa tutaj przeze mnie polecanego, myślę, że facet operuje czasami skrótami myślowymi w pewnych rejonach a w tych, które uważa za bardziej istotne tłumaczy dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

quote]

można wyciągnąć dla siebie to co mądre a to z czym się nie zgadzamy zignorować.

on swoje metody pracy nad sobą oparł o psychologię transpersonalną, psychosyntezę, o sens życia zawierający się w duchowości przekraczającej śmierć, wygląda na to, że jest to pewna całościowa ścieżka, którą się idzie albo nie, nie są to przepisy w książce kucharskiej, że wybiera się tylko te, które się lubi, a inne pomija, można co najwyżej uszczknąć pare tipów czy zwrócić uwagę na pewne mechanizmy i rozwiązywać je wg innych metod, niż te proponowane przez niego.

co do Benthino, to nie znalazłem nic wartościowego w jego przekazie, albo jakieś miałkie treści albo kompletne bzdury np. o tym, że zmienia pogode myślami. Każdemu się zdarza gadać bzdury? Ale nie takiego kalibru, to już jest robienie się na jakieś bóstwo, zresztą on to robi celowo by stać się obiektem kultu. Przyjrzałem mu się wystarczająco i uznaję go za wyrachowanego szarlatana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi