Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie umiem romziawac


Patrykkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam 14 lat wogole nie umiem rozmawiać z koleżankami kolegami. Czasami cos powiem a jezeli juz jestem z osobą sam na sam brakuje mi teamów i wtedy tylko powiedz co u ciebie i tyle. Ostatnio siedzialem sam w szatni przyszedł kolega i byla cisza przyszedł drugi i rozmawiał nim. Pomoże mi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to jest przez to ze nie umiem wymawiać "r" i spada moja ssamoocena.

Niech rodzice zapiszą Cię do logopedy. Sam miałem problem w dzieciństwie z wymową 'r' i chyba jeszcze kilku innych dźwięków, ale wizyty u szkolnego logopedy skutecznie to wyeliminowały. Co prawda byłem wtedy młodszy od Ciebie, ale myślę, że nie jest jeszcze za późno. Lepiej teraz spróbować niż wcale i później żałować, bo nie będzie można tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to jest przez to ze nie umiem wymawiać "r" i spada moja ssamoocena.

Niech rodzice zapiszą Cię do logopedy. Sam miałem problem w dzieciństwie z wymową 'r' i chyba jeszcze kilku innych dźwięków, ale wizyty u szkolnego logopedy skutecznie to wyeliminowały. Co prawda byłem wtedy młodszy od Ciebie, ale myślę, że nie jest jeszcze za późno. Lepiej teraz spróbować niż wcale i później żałować, bo nie będzie można tego zmienić.

 

 

 

 

Moia wada chyba nie jest az tak slyszalna ale spytam rodzicow. A co z tym ze niwa umiem rozmawiać z koleżanką ktora mi się podoba. Jak moge to poprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moia wada chyba nie jest az tak slyszalna ale spytam rodzicow. A co z tym ze niwa umiem rozmawiać z koleżanką ktora mi się podoba. Jak moge to poprawic?

A jednak zwróciłeś tutaj uwagę na tą wadę, więc w pewnym stopniu Ci przeszkadza. Być może z tego powodu wstydzisz się rozmawiać z dziewczynami, bo obawiasz się, że Cię wyśmieją?

 

Czy problem z rozmową występuje tylko z koleżankami? Rozmawiając z chłopakami nie masz tego problemu?

 

A to, że nie umiesz rozmawiać z koleżanką wynika jedynie z braku tematów czy też odczuwasz wtedy jakiś lęk, stres, wstyd? Jeżeli tak, to czego się wtedy obawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moia wada chyba nie jest az tak slyszalna ale spytam rodzicow. A co z tym ze niwa umiem rozmawiać z koleżanką ktora mi się podoba. Jak moge to poprawic?

A jednak zwróciłeś tutaj uwagę na tą wadę, więc w pewnym stopniu Ci przeszkadza. Być może z tego powodu wstydzisz się rozmawiać z dziewczynami, bo obawiasz się, że Cię wyśmieją?

 

Czy problem z rozmową występuje tylko z koleżankami? Rozmawiając z chłopakami nie masz tego problemu?

 

A to, że nie umiesz rozmawiać z koleżanką wynika jedynie z braku tematów czy też odczuwasz wtedy jakiś lęk, stres, wstyd? Jeżeli tak, to czego się wtedy obawiasz?

 

 

O te wysmianie to nikt mi tak bie zrobil rozumieją to. Z kolegami normalnie rozmawiam ale z dziewczynami boje sie ze coś zle powiem, wstydzę się poprostu i nie wiem o czym gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×