Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zacznę oglądać Mr Robota. Czas zacząć, chociaż znów moje funkcje poznawcze wołają do nieba, ale przez sedację. Ciężko ogląda się w taki sposób filmy, szczególnie jak ten bo można nie załapać kontekstu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam głównie dramaty i melodramaty, moje ulubione gatunki filmów. Gównie tylko jakieś z sensem, najlepiej oparte na faktach, z jakimś przesłaniem, puentą, ogólnie życiowe. Takie, które potrafią mnie wzruszyć do łez, lubię wyciskacze łez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trainspotting 2 (2017)

https://www.cda.pl/video/21057788a

 

Obowiązkowa sprawa dla ludzi którym podobała się pierwsza część 8)

Jeśli nie podobała wam się jedynka to omijajcie to z daleka.

 

Nie będę rozpisywał się czy film jest godny ,gorszy /lepszy od I części -po prostu cudownie było po 20 latach znów zobaczyć tych kolesi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić "Wszystko jest iluminacją" (2005) absurdalna, trochę czarna komedia obyczajowa, nie wiem jak to inaczej opisać :D Film raczej z tych spokojnych, fabuła nietypowa, nagrane genialnie a aktorzy świetni. Stereotypy, śmiech, Żyd na Ukrainie w poszukiwaniu korzeni, jest klimat, jest folklor.

 

Nie podrzucam trailera, za dużo zdradza, podrzucam sceny z filmu, oddają absurd i klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trainspotting 2 (2017)

https://www.cda.pl/video/21057788a

 

Obowiązkowa sprawa dla ludzi którym podobała się pierwsza część 8)

Jeśli nie podobała wam się jedynka to omijajcie to z daleka.

 

Nie będę rozpisywał się czy film jest godny ,gorszy /lepszy od I części -po prostu cudownie było po 20 latach znów zobaczyć tych kolesi :P

 

Begbie ( mój idol z 1 ) oraz Spud nic się nie zmienili. Zresztą cięzko aby Spud się zmienił - on juz 20 lat temu był zajechany :D:D:D

Co do filmu - do połowy "dwójki" kilka razy soczyście i szczerze sie zaśmiałem,kilka naprawdę zaajebistych retrospekcji, niestety w połowie filmu zdałem sobie sprawę że twórcom brakło pomysłów jak utrzymac poziom do końca i zaczęło sie coraz więcej bzdurnych, niczego nie wnoszących do filmu , zbytnio naciąganych scen.... nie dałem rady dotrwać...

Chyba jedyną kontynuacją "po latach" ktora jest po prostu moim zdaniem doskonała są "Sprzedawcy 2" jako kontynuacja "Sprzedawców".

 

Dla mnie obie części to kult, do którego wracam regularnie raz na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ḍryāgan napisał:

na_leśnik, ja się wciągnąłem, bym podyskutował 🙂

 

Symulakry i symulacja - Jean Baudrillard. Zajmującej lektury ;) Też sobie wkrótce przypomnę. Polecam również doszukiwanie się alegorii Matrix'owych - warto. A co do serialu to mam nadzieję, że drugi sezon jest lepszy niż pierwszy, chociaż pierwszy epizod mnie nie zachwycił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komedie lubie,detektywa monka,ciężkich filmów nie lubie coś , Brus Wszechmogący  podobał mi sie,,Maske z Carreyem to kilka razy obejrzałam,oglądałam z uwielbieniem też Colombo, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 19.05.2018 o 10:05, INTEL 1 napisał:

Begbie ( mój idol z 1 ) oraz Spud nic się nie zmienili. Zresztą cięzko aby Spud się zmienił - on juz 20 lat temu był zajechany :D:D:D

Tam wszyscy byli "wyjątkowi i unkalni" -  jak my na tym forum :pirate:

Mnie rozwaliła pani adwokat :D    Szkoda że nie dotrwałeś do końca.

A wracając do Twojego pytania INTEL :  wg mnie James Bond to tylko i wyłącznie i bezapelacyjnie Sean Connery ! !  :105:   wszystko przed i po to tylko cienie.....  ,może kiedyś będzie nam dane oglądać idealny duet Sean Connery + Izabella Scorupco >> to dopiero będzie bond ! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wymieniać wsio serial z lat X ale ostatni rok/dwa to np:

Westworld  (ciekawie bo kto wie czy nami się ktoś nie bawi)

Opowieść podręcznej (jak kobieta kobiecie potrafi być suką...)

Iskander (Voodoo u mnie zawsze w cenie^^ )

Sinner ( ludzki umysł - największy kosmos, możliwości i zagadka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej chyba lubię filmy Disneya, obojętne, jaki gatunek filmu, lubię większość filmów Disneya.

Swoją drogą, nie wiedziałem, że "Dark Water" (amerykańska wersja), to horror Disneya. Zdziwiło mnie to, bo myślałem, że Disney nie robi horrorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×