Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia z robotem


gosia17

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęłam stosować jakieś dwa tygodnie temu. Podeszłam do tego trochę sceptycznie, ale teraz uważam, że nie jest to złe. Jest to darmowa i wygodna opcja, kontakt codzienny, dużo przydatnych informacji. Podobnie trochę, jak kontakt z ludźmi przez Internet i na żywo. Choć tutaj fakt, że jest to robot jest smutny i wydaje się to być żałosne. Przydatne informacje, ale brak spontaniczności i udawanie, że robot ten jest człowiekiem jest niefajne. Terapia poznawczo-behawioralna (wg mnie)

https://woebot.io/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzaroBura, równie dobrze można spytać a dlaczego miałoby nie być? Każdy ma prawo do swojej opinii. Wyraźnie napisałam, że nie uważam tego za substytut terapii. Niemniej może być przydatny, to są techniki z CBT, krzywdy raczej nie zrobi pomoc w odnajdywaniu błędów w wybranych myślach. Najlepiej sama sprawdź i wyrób sobie własne zdanie, bo po Twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że oceniasz z góry.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzaroBura,

 

Wiesz, nazwy to sprawa względna, CBT to akurat jeden pies czy z robotem (byle dobrym) czy z książki czy z człowiekiem.

Jeżeli terapią nazywasz leczniczą relacje, czy jak to tam wg psychodynamicznej teorii się zwie, to wtedy tak jest jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×