Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bujanie się - czy to może mieć związek z DDD?


alice23

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czego objawem (oprócz choroby sierocej której raczej nie mam ) może być bujanie się. Czasem nawet nie świadomie, gdy siedzę lub leżę, po prostu zaczynam się bujać. Jeżeli się nie bujam, to ruszam przynajmniej nogą/nogami. Wiem że takie wiercenie się może być powiązane z nerwicą, ale bujanie zawsze kojarzyło mi się z zaburzeniami dzieci, u dorosłych raczej tego nie widać. Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nieświadomie zaczynam się bujać w przód i w tył w sytuacjach stresowych np. na sprawdzianach w szkole. Dlaczego tylko naturalny sposób radzenia sobie z lękiem i napięciem mamy odbierać jako coś złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieram tego jako coś złego a dziwacznego. To nie tylko sytuacje stresowe, ale np. przy zasypianiu czy po prostu leżeniu. Myślałam że to może mieć z czymś związek. Czasem mi głupio bo np. oglądam z kimś film i dopiero po jakimś czasie orientuję się, ze się bujam. Dla osoby postronnej to pewnie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujanie się nie musi być stanem psychopatologicznym, bujanie się w sytuacjach stresowych nie musi. Jeśli ktoś się buja codziennie, często, to może być. Wiele "efek" może powodować bujanie się. Czasem może też występować jako "izolowane" uzależnienie behawioralne.

 

Ja się intensywnie bujam zazwyczaj godzinami codziennie. Gdy tymczasowo pracowałem, to czasem zawalałem coś przez potrzebę odchodzenia od obowiązków i bujania się w toalecie. Mam stwierdzone różne zaburzenia psychiczne i lekkie zaburzenia neurologiczne. Myślę, że w moim przypadku wynika to z tych zaburzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×