Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Apek

Stabilizatory

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak mają działać te stabilizatory, skoro w ogóle nie stabilizują mojego nastroju. Jest jeszcze gorzej!!! Biorę dwa razy dziennie Depakine Chrono 500 i nic. Nic nie czuję. Jak witaminę C bym jadł.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie, nie twórz nowego wątku, bo to jest indeks leków i dajesz dodatkową robotę moderatorom. Depakine bierze się na masę ciała czyli zależy od tego ile ważysz taka dawka lecznicza. Inaczej bierzesz jak witaminę C tylko mocno toksyczną. Najczęściej daje się około 1grama na dobę. Chociaż kiedyś brałem nawet 2 gramy i to była katorga i wątroba też to odczuła. A być może to zwyczajnie nie jest lek dla Ciebie i trzeba go zmienić, zwłaszcza, że to stary lek i są nowsze, lepsze leki ze wskazaniem na lamotryginę lub topiramat mało ludzi bierze okskarbazepinę, A to karmabazepina ze znacznie mniejszymi efektami ubocznymi tę drugą odradzam, zapycha większość ważnych enzymów w wątrobie + przyśpiesza rozkład witaminy D i prowadzi do osteoporozy, gówno jakich mało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, mogłem nie zakładać kolejnego tematu.

Biorę łącznie 1 gram Depakine Chrono w dwóch dawkach podzielonych. Ważę około 80kg. Nie wiem czy to wystarczająca dawka.

Mocno szkodliwy ten lek? Bo ma zapach jak rozpuszczalnik.

Muszę go brać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mocno szkodliwy ten lek? Bo ma zapach jak rozpuszczalnik.

Podobno mocno, a największy problem jest z ryciem wątroby. Jednak alkoholik będzie miał chyba bardziej zniszczoną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę, oczywiście mi tego lekarz nie powiedział. Mało pocieszające z tym alkoholikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi