Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wielka Polska,czy to prawda


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Politycy,zwłaszcza prawicy.Mówią ,o Polsce jako wielkiej potędze światowej.

Według mnie,to mit.Powstały,jeszcze w sanacji.

Są dowody,na to.Że Polska nie jest potęgą światową.

Kuchnia,nasza kojarzy się z schabowym ,kartoflami i ogórkiem.Gdzie,nam do kuchni włoskiej,znanej na całym świecie.

Mamy,niskie góry.W porównywaniu do Chin,czy Alaski.

Nasze lasy,to nic.Według puszcz Borneo czy Peru.

Wisła,jest niczym strumyk.Wobec,Kongo czy Orinoko.

Politycy,Polscy.Nie ma u nas prawdziwych mężów stanu.Są oszołomy,pragnący,wielkiej sławy i rozliczeń.

Zarówno z lewej jak i prawej strony.

Zabytki,nasze.Gdzie im,do Włoch czy Grecji.

50 latkowie,są na Zachodzie,aktywni seksualnie i sportowo.U nas,zepchnięci do roli chorych,niedołężnych dziadków.

Polskie kino,albo o wyklętych.Albo o nawiedzonych nastolatkach.Czemu,u nas nie ma dobrych sf,fantasty,czy kryminałów.

Sport,porównamy się do Niemiec,czy Norwegii.

Bez komentarza.Oprócz Stocha,czy Lewandowskiego.Nie ma nic.

Społeczeństwo,zawistne,zazdrosne.Gdzie nam do Norwegów,Kanadyjczyków czy Austriaków.Nadal Polska ,to biedny ,zacofany kraj.Z perspektywy Dużych miast,nie widać tego.

Ale pojechać z dala od Warszawy,czy Krakowa.Bieda nadal wielka.

Więc,gdzie ta Wielka Polska jest :?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politycy,zwłaszcza prawicy.Mówią ,o Polsce jako wielkiej potędze światowej.

Według mnie,to mit.Powstały,jeszcze w sanacji.

Nie za sanacji a za późnego średniowiecza i XVII, XVII wieku i wtedy to nie był mit tylko rzeczywistość, choć wielkość ówczesnej Polski obojga narodów przykrywała jej zacofanie zwłaszcza gospodarcze. Myślę że trzeba zachować zdrowy rozsądek, Polska ani nie jest żadną potęgą i narodem wybranym ani skundlonym neokolonialnym państwem zależnym od Niemiec który jest gotów zrobić wszystko aby się przypodobać innym jak było za PO. Niestety po tzw prawej stronie mamy wielu zwolenników mesjanizmu, kolesi oderwanych od rzeczywistości śniących o potędze która nigdy nie nadejdzie a po centrolewicowej sprzedajnych koniunkturalistów i ojkofobów którzy dla własnego dobra są gotowi zrezygnować z podmiotowości Polski w imię tzw demokracji i europejskich wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ?

 

Więc tak: Polscy Wojownicy, wielu takich było, co miało jaja i ma jaja. Cześć i Chwała Bohaterom! Mamy piękne Krajobrazy, wspaniałą kuchnię, wspaniałych Kiboli ( jeszcze jest trochę honorowych ) , młodzież też nie jest taka najgorsza, chociaż gdzie im tam do lat 90 tych :D sporty walki mamy mocne ( patrz ile Polaków w UFC ) skoki wiadomo, Lewy wiadomo, coś tam jeszcze ze sportu się znajdzie...

Co prawda to że jest tak dużo hejterów, kozaków w necie a jak jeden ( nawet nie jeden ) pijany gość ich wyjaśniał to nie mieli odwagi skonfrontować się z nim, bo by pewnie po liściu poszli spać :D muzykę też mamy konkretną. Sporo dobrych zespołów sie przewija. Nie mówię tu o Popkach ( kiedyś szanowałem za Firmę a od kiedy jest ten śmieszny Gang Albanii to dramat ) Jak można wymyślić tak beznadziejną nazwę, to wie sam Popuś :mrgreen: Cypis tak samo dno. By tak jeszcze wymieniać i wymieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ?

 

Więc tak: Polscy Wojownicy, wielu takich było, co miało jaja i ma jaja. Cześć i Chwała Bohaterom! Mamy piękne Krajobrazy, wspaniałą kuchnię, wspaniałych Kiboli ( jeszcze jest trochę honorowych ) , młodzież też nie jest taka najgorsza, chociaż gdzie im tam do lat 90 tych :D sporty walki mamy mocne ( patrz ile Polaków w UFC ) skoki wiadomo, Lewy wiadomo, coś tam jeszcze ze sportu się znajdzie...

Co prawda to że jest tak dużo hejterów, kozaków w necie a jak jeden ( nawet nie jeden ) pijany gość ich wyjaśniał to nie mieli odwagi skonfrontować się z nim, bo by pewnie po liściu poszli spać :D muzykę też mamy konkretną. Sporo dobrych zespołów sie przewija. Nie mówię tu o Popkach ( kiedyś szanowałem za Firmę a od kiedy jest ten śmieszny Gang Albanii to dramat ) Jak można wymyślić tak beznadziejną nazwę, to wie sam Popuś :mrgreen: Cypis tak samo dno. By tak jeszcze wymieniać i wymieniać...

Co do krajobrazów i walorów turystycznych do bym nie przesadzał, gór niewiele, morze zimne, daleko nam do Bałkanów, Hiszpanii, krajów alpejskich czy Kaukazu, ale zawsze lepsze to niż płaska Holandia czy Dania. W sporcie też wypadamy blado, biorąc pod uwagę liczbę ludności wiele mniejszych krajów ma większe osiągnięcia. Z muzyki to tylko kapele ekstremalnego metalu są znane, ale to niszowa muzyka, filmy to zrobią karierę tylko jak pokażą Polaków jako pijaków albo zabijających Żydów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego niby to Polska ma być akurat wielka? Są też inne kraje i tam żyją ludzie tacy sami jak my. Trzeba to wszystko zbalansować, a nie budować wielką Polskę kosztem innych. Ja nie chcę wielkiej Polski jeżeli ucierpią na tym ludzie z innych krajów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskę można lubić albo nie, ale ma ten kraj swój charakter. Taka Dania, Belgia czy inna Holandia to są kraje jak dla mnie bezpłciowe.

Dodatkowo jesteśmy w czołówce krajów pod względem rozwoju. Nie ma wojny tutaj, klimat jest umiarkowany, ja tam nie narzekam, że się tu urodziłem.

Gdyby jakaś siła wyższa mnie nawiedziła i powiedziała ej Slide zaraz cię ukatrupię, ale się odrodzisz, masz do wyboru:

a) rodzisz się w Polsce

b) rodzisz się w czysto losowo wybranym kraju

 

Od razu bym powiedział, że w Polsce chcę.

 

a Wy jak byście postąpili? :)

 

Wiadomo, że pół forum by powiedziało, że nie chcę się już odrodzić wcale, ale skupmy się tylko na tych dwóch odpowiedziach - a) czy b) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieboszczyk,

 

No oczywiście. Chyba, żebym zaraz po urodzeniu wyemigrował, ale jeśli mówię po polsku, myślę po polsku i przesiąkłem tym krajem czy mi się to podoba czy nie, to jestem Polakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskę można lubić albo nie, ale ma ten kraj swój charakter. Taka Dania, Belgia czy inna Holandia to są kraje jak dla mnie bezpłciowe.

Dodatkowo jesteśmy w czołówce krajów pod względem rozwoju. Nie ma wojny tutaj, klimat jest umiarkowany, ja tam nie narzekam, że się tu urodziłem.

Gdyby jakaś siła wyższa mnie nawiedziła i powiedziała ej Slide zaraz cię ukatrupię, ale się odrodzisz, masz do wyboru:

a) rodzisz się w Polsce

b) rodzisz się w czysto losowo wybranym kraju

 

Od razu bym powiedział, że w Polsce chcę.

 

a Wy jak byście postąpili? :)

 

Wiadomo, że pół forum by powiedziało, że nie chcę się już odrodzić wcale, ale skupmy się tylko na tych dwóch odpowiedziach - a) czy b) ?

 

Oczywiście statystycznie w Polsce żyję się lepiej niż w większości świata, pewnie jesteśmy w tych górnych 20% bogatszego świata choć wielu ludziom się tak nie wydaję i uważają Polskę za biedną, ale to chyba na tle zachodniej Europy tak wypadamy. Żyję się tu statystycznie lepiej( ekonomicznie i poziom bezpieczeństwa) niż w całej Afryce, Ameryce południowej i 90% Azji. Jesteśmy umiarkowanymi szczęściarzami, ale też oczywiście można być bogatym w biednym kraju i biednym w bogatym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×