Skocz do zawartości
Nerwica.com

Do ludzi którzy biorą prochy na fobie społeczną


Biedrona20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość. Jestem młody a marnuje swoje zycie siedzac w domu.Wszystkiego sie boje, wyjsc z domu, załatwic sprawy, prrzejmuje sie opinia innych, ogólnie psychika jak skrzydełko motyla.

Byłem u psychiatry kilka lat temu, przepisał mi setaloft chyba... nie pamietam. Tak czy siak nie brałem tabletek bo myslalem ze jakos samo w koncu przejdzie.No ale nie przeszło. Mam chronicznie napiete miesnie karku ramion i ogólnie cały pospinany. Masaze nie pomogly, cwiczenia rozciagajace tez nic nie dają , takze jak i psychicznie tak i fizycznie czuje sie skończony. W dodatku jestem bardzio chudy az koscistny, mimo ze normalnie sie odzywiam.

Pytam wiec was czy warto znowu isc do psychiatry i tym razem brac leki, czy sam juz nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki z pewnością wyciszają i ułatwiają funkcjonowanie, ale jeśli nie poukładasz sobie bałaganu w mózgownicy, to cudów nie będzie. Ja brałam leki przez ostatnie pół roku. Zaczęłam je brać po dość przykrym wydarzeniu, ale powoli je odstawiam i skupiam się na terapii (i autoterapii przede wszystkim).

 

Zresztą to samo powiedział mi psychiatra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki same za Ciebie nie wyjdą do ludzi. Jednak potrafią w tym dużo pomóc. Wiesz, każdy przypadek jest w jakimś stopniu jedyny i niepowtarzalny, więc ciężko jednoznacznie ocenić co będzie najlepszym rozwiązaniem.

Może na początek pójdź do psychologa. Niech porozmawia z Tobą przez tą godzinę czy ileś czasu i pomoże Ci w dokonaniu wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak silną masz fobię i czy będziesz podatny na działanie leków.

 

Ja odnotowałem spektakularną poprawę pod wpływem leków - paroksetyna i pregabalina. Zniknęły wszystkie objawy somatyczne, znacznie poprawiła się pewność siebie, mam na wszystko wyjebane i wiele więcej.

 

Problem jest jednak gdy się leki odstawi, bo objawy wracają. Po odstawieniu leków na szczęście FS nie wróciła w 100% a jedynie część objawów.

 

Mimo to, wczoraj do leków wróciłem, bo jednak życie na lekach jest dużo bardziej komfortowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×