Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
magic wolf

Debilizm ludzki:-)

Rekomendowane odpowiedzi

Temat brzmi dosyć wulgarnie, jednak kiedy widzi się to co wyprawiają ludzie to tylko jedno słowo przychodzi na myśl: "debilizm". Żeby była jasność, też jestem w tym gronie i prawdopodobnie zrobiłem masę głupich rzeczy w życiu.

A więc, chodzi mi o tego typu debilizm, gdzie ktoś np. zaprojektował coś w bardzo głupi, nie przemyślany, nieintuicyjny, pozbawiony sensu sposób. Dajmy na to: jakieś rozwiązanie głupie w systemie windows czy w telefonie, w telewizorze, w grze wideo, w meblach, w ubraniu, w samochodzie, w AGD, na ulicy czy w kodeksie prawa. Oczywiście więcej tego jest, było i będzie. I wielokrotnie zastanawiam się:

Jaki debil to tak zaprojektował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie teraz jakość się nie liczy, tzn. dla producentów, projektujących itp. Coś jest nowe a jak nowe to automatycznie lepsze (w założeniu większości). To nie 20 30 lat temu, kiedy robiło się rzeczy użyteczne, wytrzymałe i "na lata". Teraz, jak się szybko zepsuje to nawet lepiej. A czasem coś jest źle zaprojektowane tak po prostu, bo nie był czasu na przemyślenie a może taki był zamysł. bo miało być dziwne i ciekawe, nowe i inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gosia17, a to jest ciekawe, czasami ludzie np. wypuszczają nowy model czy nową wersję jakieś przedmiotu czy oprogramowania i nie ważne że tamta wersja działała idealnie, "my wprowadziliśmy nowości specjalnie dla Ciebie", chooj tam, że wszystko 100 razy gorzej działa, ważne, że jest nowe.

A z tym szybszym psuciem się teraz a kiedyś to prawda, być może celowo tak jest robione. Teraz wszystko bardzo szybko mi się psuje, tv, konsole, laptopy itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi