Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
kia_ sportage

definicja porządnego faceta.

Rekomendowane odpowiedzi

Na terapii przerabiam właśnie temat: jak nie trafić na takiego faceta jakim był mój mąż. Mimo że miał w sobie to cos co mnie do niego ciągnęło to był mega zazdrosny o mnie, wciąż mnie kontrolowal, a sam kłamał, ćpał i pił. A ja musiałam siedzieć z dziećmi w domu...

Uważam, że chcąc ulozyc sobie życie z tym ' porządnym facetem ' trzeba na początku relacji na chwilę odłożyć te motyle w brzuchu i przekalkulować sobie tą relacje. Samej sobie uświadomić kto da Ci szczęście, jaki ten facet powinien być (przypominam, że nie ma ideałów, a wygląd nie powinien tu odgrywać głównej roli). Po miłości nadchodzi przyzwyczajenie, więc spadają tzw.rozowe okulary.

Ja mam taki wyznacznik:

-powinien akceptować moje dzieci

-zero narkotyków, alko okej, ale nie do przesady

-powinien mnie szanować

-powinien mnie motywować do zycia

-"próba czasu" jeżeli nasza relacja przejdzie próbę 6 miesięcy to wtedy wejdę w zwiazek. Nie ma nic gorszego jak pośpiech podejmując decyzję o wspólnym życiu-wiem co mówię.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Dla każdego bedzie to co innego ,jako konkluzje przywołam pewien dowcip:żul mówi do żulowej-masz napij sie z gwinta ;przeciez wiesz że z gwinta nie pije!-i za to cie szanuje!!!

Wzorca porzadnego czlowieka nie ma choć są zapewne atrybuty przyzwoitosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Uważam, że chcąc ulozyc sobie życie z tym ' porządnym facetem ' trzeba na początku relacji na chwilę odłożyć te motyle w brzuchu i przekalkulować sobie tą relacje. Samej sobie uświadomić kto da Ci szczęście, jaki ten facet powinien być (przypominam, że nie ma ideałów, a wygląd nie powinien tu odgrywać głównej roli).

To, co mówisz, to wyrachowanie, kalkulacja. Miłość to nie jest prosty rachunek zysków i strat. Czy porządny facet nie zasługuje na kobietę, która jednak poczuje do niego te "motyle", tylko na taką, która go wybierze, bo wykalkuluje sobie, że z nim będzie jej bezpiecznie i wygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze i wyrachowane,ale zostałam tak zraniona, że nie wyobrażam sobie kolejnego związku na niby.

A poza tym mówię 'odłożyć na chwilę motyle w brzuchu'. Miłość jest piękna i warto z niej czerpac garściami, ale czasem jest też ślepa. Więc jeżeli iskrzy jest super, tylko trzeba być świadomym, że po latach te motyle już tak nie latają, że zostaje miłość dojrzała i codzienne życie.

Zakochiwać bez pamięci mogą się nastolatki. Ja mam dwójkę dzieci i nie wyobrażam sobie, żebym co chwilę przedstawiała im innych 'wojkow' bo facet się mną zabawi, a potem będzie mnie traktowal jak mój mąż. Nie dajmy się zwariować. Życie to nie bajka ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze raz mówię:miłość w związku to podstawa, ale obok niej warto sobie zrobic pewnie kryteria.

Nie można wchodzić w stały związek pod wpływem motyli w brzuchu i podejście szybkie decyzje.

Ja już tak zrobiłam i co, wyszłam na tym raczej kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Trzeba praktycznie spojrzeć na przyszłe życie. Jeżeli nie chcemy cierpieć warto pomyśleć o tym aby przedłożyć rozum nad serce :smile:

Zatem życzę ci, żeby miłość twojego życia była w związku z tobą z czystego rozumu/ praktycyzmu a nie miłości, nie dla ciebie samego :smile: Chcesz być dla swojej kobiety tylko narzędziem, nawet jeśli to ma być narzędzie do osiągania jakiejś stabilizacji w jej życiu? Nie mówię tu o jakimś kompletnym pozbawieniu siebie rozumu, bo kochać też można rozumnie, zresztą później współuzależniona później rozwinęła temat i jednak uznaje jakiś udział uczucia w związku, więc ta dyskusja traci nieco aktualność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Przedstawiliśmy już definicje to może któraś z forumowiczek przedstawi jakiegoś faceta, którego uznaje za porządnego np. wstawiając film z jego wystąpienia na youtube? Chodzi o to byśmy mieli też obraz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jakiś udział uczucia, tylko ta iskra jest najważniejsza, ale nie może zaburzyć oceny drugiej osoby, a często tak się dzieje, że oczy nam się otwierają jak już jest za późno.

Wydaje mi się, ze magic wolf również miał na myśli rozumną miłość.

Lepiej nie dać się ponieść zbyt szybko.

Jak kocha to poczeka... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sądzicie o ruchu MGTOW? (od angielskiego Men Going Their Own Way). Jak postrzegacie tę ideologię? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Motocyklista napisał:

Co sądzicie o ruchu MGTOW? (od angielskiego Men Going Their Own Way). Jak postrzegacie tę ideologię? 

W praktyce odbieram ich jednak jako zbyt agresywnych, dość wrogo nastawionych...może coś w tym jest, ale jak dla mnie "trochę" za bardzo przegięli w drugą stronę ;)

Nie popieram raczej budowania swojego życia na awersji.

Ale czy to rzeczywiście jest ideologia? Ja bym tak tego nie nazywał. 

Edytowane przez nvm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do definicji porządnego faceta....

https://sjp.pl/porządny

1. schludny, zadbany; 
2. uczciwy, sprawiedliwy; 
3. silny, trwały, dobrej jakości

https://sjp.pl/facet

potoczne określenie mężczyzny

Wynikałoby z tego, że porządny facet to:

a) Schludny i zadbany mężczyzna; lub

b) Uczciwy i sprawiedliwy mężczyzna; lub

c) Silny (stabilny, taki na którym można polegać?) mężczyzna

Lub jakaś kombinacja wyżej wymienionych cech.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi