Skocz do zawartości
Nerwica.com

Polskie społeczeństwo


Gość klex

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie ogólnikowo o polskim społeczeństwie ?

Może to mało patriotyczne ale ogólnie wydaje mi się że nie jest z tym najlepiej ogólnie co najbardziej umiemy robić to burzyć zamiast budować, jednoczymy się tylko w czasie kryzysu, a najlepiej umieją to wykorzystywać przeciwnicy, poziom moralny i intelektualny jest taki sobie. Świadczy o tym chociażby ponad 100 lat zaborów i wiele wojen. Polak podejmuje się robienie czegoś jedynie wówczas gdy będzie miał z tego jakąś osobistą korzyść nigdy dla dobra ogółu bezinteresownie. A co wy o tym sądzicie ?

 

Kilka kontrastowych kontrowersyjnych wypowiedzi

https://wrealu24.pl/hartman-o-polakach-ta-prostacka-polska-ktoregos-dnia-zniknie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podzielonego kraju,jak Polska to trudno znaleźć.

Przesada, w Afryce podziały polityczne( czyli w gruncie rzeczy plemienne) są dużo większe dochodzi do strzelanin, mordów a korupcja i nepotyzm przybiera rozmiary niewyobrażalne nawet dla Polski. W USA podziały między demokratów a republikanów są co najmniej takie a pewnie i większe niż między PO a PiS, nikt z tzw elity intelektualnej i kulturalnej nie przyzna się np że popiera republikanów czy Trumpa, to większy wstyd niż popierać PiS w Polsce.

 

A co do rzekomej głupoty Polaków to kolejny przejaw antypolonizmu i wypowiadają to ludzie którzy albo nie byli za granicą albo ich wizyty ograniczają się do kontaktów z elitą przez co wielu naukowców, polityków, ludzi mediów ma niemiarodajny obraz sytuacji. Ale wystarczy pobyć wśród zwykłych Anglików czy Niemców aby się przekonać że nic mądrzejsi od Polaków nie są, często są mniej pomysłowi i z mniejsza wiedzą ogólną a ich bogactwo to głównie spadek po przodkach i szczęśliwsza historia. Polacy od reszty tzw zachodniego świata różnią się głównie większą religijnością, konserwatyzmem ale w sumie lepsze to niż lewacko politpoprawne odchyły zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do rzekomej głupoty Polaków to kolejny przejaw antypolonizmu i wypowiadają to ludzie którzy albo nie byli za granicą albo ich wizyty ograniczają się do kontaktów z elitą przez co wielu naukowców, polityków, ludzi mediów ma niemiarodajny obraz sytuacji.

 

Ja praktycznie odwiedziłem połowę miejscowości w Polsce i byłem w Niemczech Czechach i na Słowacji. Ja jak również większość rodaków sądzi że za granicą lepiej pracuje się się z obcokrajowcami niż ze swoimi. Pomimo bariery językowej łatwiej się dogadać.

 

 

"Polacy, naród płochy, wytrwałości nie ma, zabawę woli niż pracę..." (Stefan Batory)

"Antypolonizm nie powinien być partią, lecz normalną postawą każdego człowieka honoru" (Nicolas Gomez Davila)

"Polacy są narodem idiotów" (Józef Piłsudski)

"Polacy są bezwartościowym społeczeństwem" (Cyprian Kamil Norwid)

"Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie" (Stanisław Lem)

"A jakie nasz naród ma wady? Ksenofobia, antysemityzm, pijaństwo, lenistwo, chamstwo, brud, tandeta, głupota polityczna, analfabetyzm, rusofobia..." (Władysław Pasikowski)

"Cechy charakterystyczne społeczeństwa polskiego to: alkoholizm, nieuczciwość, brak tolerancji względem inaczej myślących, nieposzanowanie pracy, zarówno cudzej jak i własnej. Wypadałoby zapytać, czy takiemu społeczeństwu przysługuje miano chrześcijańskiego" (Andrzej Szczypiorski)

"Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą" (Otto von Bismarck)

"Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic" (Aleksander Wielopolski)

"Polak jest wariat" ( Konstanty Ildefons Gałczyński)

"Mało jest błędów, których udałoby im [Polakom] się uniknąć" (Winston Churchill)

"Nikt nie sprawiał nam większych kłopotów niż Polacy" (David Lloyd George)

"Polacy to naród idiotów" (Adam Wielomski)

"Polacy nie zdziałali nigdy w historii nic poza wygłupianiem się i pochopnością do zwad" (Fryderyk Engels)

"Polska, sami Polacy to twierdzili, nierządem stoi. Polska to jest prywata, Polska to jest zła wola. Polska to jest anarchia. I jeśliśmy po upadku mieli sympatię dla siebie, to nigdy nie mieliśmy szacunku dla siebie. Nie zaufanie, a niepewność wzbudzaliśmy i stąd chęć narzucania nam opiekunów, wyznaczonych dla narodu anarchii, niemocy, swawoli, dla narodu, który się do upadku doprowadził prywatą, nieznoszącą żadnej władzy" (Józef Piłsudski)

"U nas energia wyprzedza zawsze inteligencję – i co pokolenie jest rzeź" (Cyprian Kamil Norwid)

"Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę" (Mikołaj I Romanow)

"Co mnie obchodziła Polska! Co to było – Polska?" (Günter Grass)

"Czasami mi się wydaje, że ten kraj jest chory psychicznie" (Wisława Szymborska)

"Jest to kraj, w którym, o ile mi wiadomo, nie produkuje się nic

ponad środki niezbędne do przeżycia" (Adam Smith)

"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" (Andrzej Sapkowski)

"Na sumieniu Polski ciąży wiele grzechów przeciwko sobie" (Aleksander Świętochowski)

"Największym problemem Polski jest zły stosunek do samego siebie: podejrzliwość, kłótliwość, swarliwość, nienawiść, kompleksy, brak pewności siebie i negatywny stosunek do własnej historii. I aby jeden drugiemu mógł dojechać dobrze, gotów jest przy okazji popełnić samobójstwo" (Władysław Bartoszewski)

"Przepraszam za wyrażenie, państwo" (Józef Stalin o Polsce)

"Polska to ekonomiczna niemożliwość" (John Maynard Keynes)

"Polacy okazali się kamieniem pleśnią pokrytym, a nie ładunkiem dynamitu" (Józef Piłsudski)

"Polskość to nienormalność" (Donald Tusk)

"Polacy, jako naród, okazali się narodem tchórzy" (Stanisław Tymiński)

"Do Polaków odnoszę się jak do wszy" (Hans Frank)

"Polska jest jak wybijające szambo" (Adam Michnik)

"Polska staje się dziś egzotycznym przykładem destabilizacji i braku busoli moralnej" (Bronisław Geremek)

"W tradycjach polskich leży jak najgorsza selekcja ludzi i odsuwanie od kierownictwa ludzi najodpowiednieszych" (Stanisław Michalkiewicz)

"Wydaje się, ze kraj ten jest nierozerwalnie związany z niekończącą się serią katastrof i kryzysów" (Norman Davies)

"Nic dziwnego, że w Polsce jest więcej histerii, agresji, nieracjonalności, braku ufności i szacunku dla rzeczywistości" (Zygmunt Bauman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kozaka na Polaka :smile:

Polacy się jak wszyscy kłócą, ale jak nikt inny godzą :smile:

Jestem Dumny z bycia Polakiem :smile:

Urodzić się Polakiem to zaszczyt.

 

Po prostu te pokemony co obrażają Polaków, zazdroszczą takiej więzi, jaka jest u Nas :smile:

Tę więź widzę na różnych spotkaniach.

 

Idę z głową podniesioną i będę tak szedł do końca :!:

 

CWP :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie odwiedziłem połowę miejscowości w Polsce i byłem w Niemczech Czechach i na Słowacji. Ja jak również większość rodaków sądzi że za granicą lepiej pracuje się się z obcokrajowcami niż ze swoimi. Pomimo bariery językowej łatwiej się dogadać.

To że lepiej pracuje się za granica z nie polakami to racja, ale wynika to raczej z polskiej zawiści, braku współpracy a nie że są debilami. Poza tym za granicę wyjeżdża nadreprezentacja patologii, kryminału itp podczas mojego kilkuletniego pobytu za granicą gdzieś 1/3 Polaków to byli byli kryminaliści lub uciekający przed wymiarem sprawiedliwości i to zarówno w UK jak NL, mnóstwo też było ćpunów i alkoholików w Polsce nawet na podobnych robotniczych stanowiskach ich jest zdecydowanie mniej.

 

Co do tych cytatów to po części racja a po części przejaw autoagresji albo w przypadku cytatów niektórych nie Polaków zwykły szowinizm narodowy. Z tym że Polacy są leniwi to bzdura, obecnie jesteśmy uważani za jeden z najbardziej pracowitych narodów, za granicą bijemy wszelkie normy choć to bywa przejawem głupoty bo tylko Polacy tak zapieprzają za tamtejsze grosze.

Alkoholizm Polaków też jest przesadzony do ruskich nam daleko, a spożycie na głowę jest poniżej europejskiej średniej, bardziej chyba chodzi o brak kultury picia i awanturowanie się niektórych pod wpływem.

Na pewno negatywne cechy to: kłótliwość, brak współpracy, zawiść, brak zaufania, nieracjonalność, krótkowzroczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podzielonego kraju,jak Polska to trudno znaleźć.

Przesada, w Afryce podziały polityczne( czyli w gruncie rzeczy plemienne) są dużo większe dochodzi do strzelanin, mordów a korupcja i nepotyzm przybiera rozmiary niewyobrażalne nawet dla Polski. W USA podziały między demokratów a republikanów są co najmniej takie a pewnie i większe niż między PO a PiS, nikt z tzw elity intelektualnej i kulturalnej nie przyzna się np że popiera republikanów czy Trumpa, to większy wstyd niż popierać PiS w Polsce.

 

A co do rzekomej głupoty Polaków to kolejny przejaw antypolonizmu i wypowiadają to ludzie którzy albo nie byli za granicą albo ich wizyty ograniczają się do kontaktów z elitą przez co wielu naukowców, polityków, ludzi mediów ma niemiarodajny obraz sytuacji. Ale wystarczy pobyć wśród zwykłych Anglików czy Niemców aby się przekonać że nic mądrzejsi od Polaków nie są, często są mniej pomysłowi i z mniejsza wiedzą ogólną a ich bogactwo to głównie spadek po przodkach i szczęśliwsza historia. Polacy od reszty tzw zachodniego świata różnią się głównie większą religijnością, konserwatyzmem ale w sumie lepsze to niż lewacko politpoprawne odchyły zachodu.

 

Carlos Twoja przemiana w konserwatywnego prawicowca mnie rozbawia :mrgreen: ,ciekawe.Polska do końca nie jest takim prawicowym krajem.O jakim myślisz.Ogranicz prawicowe media,to Ci dobrze zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacofany kraj. Zacofani ludzie. Swój swojego okradnie, poniży, zaszkodzi. Uczciwą pracą w tym kraju się nie dorobisz. Państwo cię okrada zamiast pomóc. Nie mam dobrego zdania o ojczyźnie. Wstydzę się mówić, że jestem polką. Żałuję, że nie urodziłam się w Anglii, Francji, Włoszech czy Norwegii, Stanach.

Niestety nie wiem czemu trafiłam tak kiepsko. Może coś nabroiłam w poprzednim życiu i muszę to odpokutować ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking światowych uczelni pierwszy polski uniwersytet jest w 4 setce a to i tak duży skok bo parę lat temu był na jakimś 600 którymś miejscu. Jaka edukacja takie społeczeństwo... Mamy dwa razy więcej mgr i inż. niż kraje wysoko rozwinięte i żadnego przemysłu własnego poza paroma fabrykami ... Wszystkie banki też obce jedynie to mamy własnego to urzędy i sądy ale one też zagrabione przez władzę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy za bardzo myślą,że są światową potęgą.Bzdura Polska nie jest żadnym imperium.

 

Może nie tyle potęgą w sensie politycznym i gospodarczym, co narodem wybranym, moralnie lepszym od innych. Chrystusem narodów, który ma misję naprawiania grzesznego, zlewaczałego świata. Wszak Matka Boska była Polką ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podzielonego kraju,jak Polska to trudno znaleźć.

Przesada, w Afryce podziały polityczne( czyli w gruncie rzeczy plemienne) są dużo większe dochodzi do strzelanin, mordów a korupcja i nepotyzm przybiera rozmiary niewyobrażalne nawet dla Polski. W USA podziały między demokratów a republikanów są co najmniej takie a pewnie i większe niż między PO a PiS, nikt z tzw elity intelektualnej i kulturalnej nie przyzna się np że popiera republikanów czy Trumpa, to większy wstyd niż popierać PiS w Polsce.

 

A co do rzekomej głupoty Polaków to kolejny przejaw antypolonizmu i wypowiadają to ludzie którzy albo nie byli za granicą albo ich wizyty ograniczają się do kontaktów z elitą przez co wielu naukowców, polityków, ludzi mediów ma niemiarodajny obraz sytuacji. Ale wystarczy pobyć wśród zwykłych Anglików czy Niemców aby się przekonać że nic mądrzejsi od Polaków nie są, często są mniej pomysłowi i z mniejsza wiedzą ogólną a ich bogactwo to głównie spadek po przodkach i szczęśliwsza historia. Polacy od reszty tzw zachodniego świata różnią się głównie większą religijnością, konserwatyzmem ale w sumie lepsze to niż lewacko politpoprawne odchyły zachodu.

 

Carlos Twoja przemiana w konserwatywnego prawicowca mnie rozbawia :mrgreen: ,ciekawe.Polska do końca nie jest takim prawicowym krajem.O jakim myślisz.Ogranicz prawicowe media,to Ci dobrze zrobi.

 

Nie jestem konserwatywnym prawicowcem, co najwyżej uważam to za mniejsze zło niż to co proponuje dzisiaj lewica czyli multi kulti, fascynację wszelkimi mniejszościami i nienawiść do własnego narodu i rasy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking światowych uczelni pierwszy polski uniwersytet jest w 4 setce a to i tak duży skok bo parę lat temu był na jakimś 600 którymś miejscu. Jaka edukacja takie społeczeństwo... Mamy dwa razy więcej mgr i inż. niż kraje wysoko rozwinięte i żadnego przemysłu własnego poza paroma fabrykami ... Wszystkie banki też obce jedynie to mamy własnego to urzędy i sądy ale one też zagrabione przez władzę ...

Już za komuny było lepiej w tej materii wtedy przynajmniej dyplom magistra czy nawet matura coś znaczyła, bo dziś nie jest wyznacznikiem niczego. A to masowe studiowanie było w praktyce przechowalnią młodych i ukrytym bezrobociem, podobnie jak masowe wczesne emerytury w latach 90-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×