Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przymus analizowania niedawnych wydarzeń


nvm

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nieobcy jest wam przymus analizowania niedawnych wydarzeń ("Czy na pewno dobrze wybrałem?", "Dlaczego tak właściwie tak postąpiłem?", "Muszę sobie dokładnie przypomnieć moment podjęcia tamtej decyzji, żeby dobrze ją zrozumieć")? Czy to brzmi znajomo?

 

Czy waszym zdaniem jest to objaw nerwicy natręctw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy analizowanie minionych sytuacji jest objawem nerwicy natręctw? Jak dla mnie - nie jest. Staje się nią dopiero wtedy, kiedy pojawia się to na tyle często, że przeszkadza to w naszym funkcjonowaniu. Normalnym jest, że zastanawiamy się, czy dokonaliśmy dobrego wyboru. Osoby bardziej wrażliwe też poświęcą temu więcej czasu, ale to nie znaczy, że chorują na nerwicę.

 

Ja mam często tak, że analizuję sytuację, ale do tego stopnia, że tworzę dziesiątki scenariuszy w głowie, przez co tracę masę czasu na jakąkolwiek pierdołę. Na szczęście po jakimś czasie nauczyłem się trochę wymazywać z pamięci niektóre zdarzenia, by potem się nimi nie zadręczać. Mimo to i tak lekko nie jest. Czasem w towarzystwie innych ludzi zastygam w bezruchu i totalnie nic do mnie nie dociera, bo właśnie w myślach analizuję sytuację, która miała miejsce chwilę temu i tworzę dla niej różne scenariusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×