Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bóg jahwe nie istnieje


Gość samostanowienie

Rekomendowane odpowiedzi

Bóg jahwe w swych atrybutach jest pełen sprzeczności.

Istnieniu boga jahwe zaprzeczają atrybuty ktróre ludzkośc mu życzeniowo nadała!

Pierwszym z tych absurdalnych atrybutów jest BOSKA WSZECHWIEDZA .

Czy bóg jahwe mógłby czegoś niewiedzieć? -jeśli jest wszechwiedzący to jest to NIEMOŻLIWE !

Skoro bóg jahwe stworzył wszystko co istnieje to wiedział również stwarzając/projektując konkretnego człowieka kim on później będzie. Jeśli dany człowiek stał się łotrem to bóg jahwe doskonale wiedział że on tym łotrem będzie (jeśli istnieje wolna wola to i ona jest dziełem boga jahwe zatem wszystkie wybory człowieka są zdeterminowane projektem wszechwiedzącego boga jahwe a więc tym jaki bóg miał zamysł wobec konkretnego człowieka gdy go projektował) i nikim innym ponieważ ZNA WSZYSTKIE KONSEKWENCJE SWOJEGO DZIEŁA!

Wine więc za to że ktoś jest łotrem ponosi sam bóg wszechwiedzący jahwe,ponosząc więc winę za uczynienie go łotrem nie może go tym czasem za to łotrostwo ukarać.

Kto zaś uważa że bóg jahwe nie mógł wiedzieć jak przebiegać będzie postępowanie ( rozwój) jego dzieła (w tym konkretnym przypadku-człowieka) tj. kto twierdzi że bóg jahwe nie mógł przewidzieć jak postąpi rozwój jego projektu tym samym potwierdza że bóg jahwe nie jest wszechmogący/wszechwiedzący i powinien poddać falsyfikacji atrybuty które do tej pory bogu jahwe przypisywał co może w ostatecznym rozrachunku potwierdzić brak wiarygodności idei boga jahwe.

 

Nie oznacza to bynajmniej że nie istnieje wyższa niż nasza ludzka-inteligencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowe internetowe wojny z Bogiem były dobre w latach 2012 - 2015, też walczyłem z kościołem. Żeby być dobrym żołnierzem, trzeba umieć pisać po ludzku. Nie umiem dobrze pisać, ale nie schodzę poniżej pewnego minimum, resztę tuszuję, ortografia to podstawa.

 

Kropkę stosujemy bezpośrednio po napisaniu ostatniej litery w zdaniu:

WSZECHWIEDZA .

Źle

sprzeczności.

Dobrze :great:

 

To samo dotyczy wszystkich innych znaków stawianych na końcu zdania, nie wiem dlaczego raz robisz źle, a raz dobrze:

NIEMOŻLIWE !

Źle

DZIEŁA!

Dobrze :great:

 

Spacji nie stosujemy ujmując coś w nawias:

( rozwój)

Źle

(w tym konkretnym przypadku-człowieka)

Dobrze :great:

 

Karygodnym błędem jest stawianie przecinka i niepostawienie za nim spacji, szukałem przecinka w tekście i jest jeden:

jahwe,ponosząc

Źle

jahwe, panosząc

Dobrze :great:

 

Wiesz co stary, znalazłem dużo więcej błędów, ale rozumiem, że nie jesteś zainteresowany tego typu konwersacją?

Ogólnie to podchodzisz do tematu za szybko, przekazujesz swoją wiedzę w nieprawidłowy sposób. To jest tak jak w liceum - po dyktandzie licealista oddaje swoją pracę pełną błędów "profesorowi", oczekuje następnie na ocenę :smile:

Ale nie liczy na to, że profesor będzie dyskutował z jego pracą tylko chce w końcu dostać -2 i zaliczyć to gó*no, w wieku lat dwudziestu trzech spali zeszyt i nadal nie będzie umiał pisać.

Masz potencjał, będzie z Ciebie kiedyś dobry wojownik, ale na razie się tego ku*wa czytać nie da, a co dopiero dyskutować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowe internetowe wojny z Bogiem były dobre w latach 2012 - 2015, też walczyłem z kościołem. Żeby być dobrym żołnierzem, trzeba umieć pisać po ludzku. Nie umiem dobrze pisać, ale nie schodzę poniżej pewnego minimum, resztę tuszuję, ortografia to podstawa.

 

Kropkę stosujemy bezpośrednio po napisaniu ostatniej litery w zdaniu:

WSZECHWIEDZA .

Źle

sprzeczności.

Dobrze :great:

 

To samo dotyczy wszystkich innych znaków stawianych na końcu zdania, nie wiem dlaczego raz robisz źle, a raz dobrze:

NIEMOŻLIWE !

Źle

DZIEŁA!

Dobrze :great:

 

Spacji nie stosujemy ujmując coś w nawias:

( rozwój)

Źle

(w tym konkretnym przypadku-człowieka)

Dobrze :great:

 

Karygodnym błędem jest stawianie przecinka i niepostawienie za nim spacji, szukałem przecinka w tekście i jest jeden:

jahwe,ponosząc

Źle

jahwe, panosząc

Dobrze :great:

 

Wiesz co stary, znalazłem dużo więcej błędów, ale rozumiem, że nie jesteś zainteresowany tego typu konwersacją?

Ogólnie to podchodzisz do tematu za szybko, przekazujesz swoją wiedzę w nieprawidłowy sposób. To jest tak jak w liceum - po dyktandzie licealista oddaje swoją pracę pełną błędów "profesorowi", oczekuje następnie na ocenę :smile:

Ale nie liczy na to, że profesor będzie dyskutował z jego pracą tylko chce w końcu dostać -2 i zaliczyć to gó*no, w wieku lat dwudziestu trzech spali zeszyt i nadal nie będzie umiał pisać.

Masz potencjał, będzie z Ciebie kiedyś dobry wojownik, ale na razie się tego ku*wa czytać nie da, a co dopiero dyskutować :(

 

Typowe ataki dla zakrzykiwaczy prawdy. Zero odniesień do treści a jedynie ataki personalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy.popełnia błędy,wżyciu ja też . LooZik,,dajcie spokój koledze samostanowienie, JUTRo odniosę się w,sposób merytoryczny do. Całości posta. NA RAZIE ! mam głupawkę i nie dam ,rady TEGO! zrobić. :pirate::mrgreen::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojujący katolicy w natarciu co znaczy tyle że zabolało :D

 

Liber8, wiejskifilozof, distorted_level68, zdemaskowali nas! :D

 

Bo wiesz, to forum tylko udaje takie świeckie, naukowe i postępowe. Tak naprawdę jesteśmy forum parafialnym a kto pierwszy dorwie się do sutanny ten ksiądz :pirate: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytykanie błedów ortograficznych-klasyczne odniesienie sie co do treści ignoranta :D

Kombinuj dalej ,byle nie nawiązywać co do istoty przesłania.

no ale jak można wziąć kogoś na poważnie, w tym przypadku Ciebie i dyskutować na tak trudne tematy, jak nie znasz nawet poprawnej pisowni? szkoda czasu i energii! :mrgreen: krzyczysz aby krzyczeć! :mrgreen:

 

ed.

wiejskifilozof, Ciebie nie uwzględniam! boś neutralny! :mrgreen:

To czy bierzesz mnie na powaznie czy tez nie nic nie znaczy, nie jestes na tyle wazną osobą by twoje oceny mojej osoby były dla kogokolwiek miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojujący katolicy w natarciu co znaczy tyle że zabolało :D

 

Liber8, wiejskifilozof, distorted_level68, zdemaskowali nas! :D

Nareszcie !!! Koniec tej ukrytej katolskiej propagandy!!!!!111 Jeszcze,zeby mod byl katolem!!!!1111 Pewnie jeszcze ksiondz !!!!!11!!

HAŃBA!!!!!!!!!111jedenjeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monachopsis, córko, błądzisz! Ale zawsze możesz wrócić na łono Mater Ecclesia, jakby co oto moje dyżury w konfesjonale:

 

pon. - pt. 8:30 - 16:30

sob. - niedz. 10:00 - 12:00

Szklarnia numer 4.

 

W parafii funkcjonowało jeszcze telefoniczne "Pogotowie Duchowe", ale obecnie nie działa bo jakiś redaktor GW pod osłoną nocy kable poprzegryzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojujący katolicy w natarciu co znaczy tyle że zabolało

Dyskusje internetowe nie polegają na tym, by "kogoś" "coś" zabolało :D i jak ktoś z takim nastawieniem przychodzi "dyskutować", to jest debil regularny i ja się takich ludzi boję, serio :D (stosuję osobowość unikającą)

 

Nie jestem wojującym katolikiem, śmiałem się ostatnio na obrazkach z fotorelacji poświęcenia broni i armat w 1939 roku - wątek religijny.

To by było chore, śmiać się ze świętej wody, która przenoszona jest za pomocą kropidła na karabiny. O różne rzeczy bym sam siebie podejrzewał, ale o wojujący katolicyzm nie, serio :D

Kto najwięcej heretyckich filmów z jasnowidzami wstawił? Nikt już nie dostrzega mojej działalności na forum :cry::pirate:

 

EOT

Proszę się nie przejmować moimi nędznymi postami tylko kontynuować wojnę religijną na memy ... ... ......... ..... (kto zgadnie co chciałem powiedzieć pod kropkami? to jak koło fortuny z zerem liter odsłoniętych)

:pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na_leśnik, nie czaruj,ty pszepszydly czarny pederasto!!!!!11 ja sie nie dam nabrac na te wasze sztuczki!!!!!Powiedz lepiej ile juz majbachow ukradles,zlodzieju torunski!!!!11 A najlepiej wracaj do watykanu skond bierzesz rozkazy,zamiast robic wode z muzgow chorym ludziom na tym forum!!!!111

 

Redaktor GW to bohater!!!! Zobaczysz,niedlugo upadnie ta wasza sekta,dzieki takim ludziom jak on i samostanowienie,skonczy sie rezim katolskich przyglupow!!!!!@!!11

 

distorted_level68, a ty!!! Klasyczny katol- psychopata!!!!11 Niedziwne,ze w waszych szeregach taki czlowiek !!!!!!11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojujący katolicy w natarciu co znaczy tyle że zabolało

Dyskusje internetowe nie polegają na tym, by "kogoś" "coś" zabolało :D i jak ktoś z takim nastawieniem przychodzi "dyskutować", to jest debil regularny i ja się takich ludzi boję, serio :D (stosuję osobowość unikającą)

 

Nie jestem wojującym katolikiem, śmiałem się ostatnio na obrazkach z fotorelacji poświęcenia broni i armat w 1939 roku - wątek religijny.

To by było chore, śmiać się ze świętej wody, która przenoszona jest za pomocą kropidła na karabiny. O różne rzeczy bym sam siebie podejrzewał, ale o wojujący katolicyzm nie, serio :D

Kto najwięcej heretyckich filmów z jasnowidzami wstawił? Nikt już nie dostrzega mojej działalności na forum :cry::pirate:

 

EOT

Proszę się nie przejmować moimi nędznymi postami tylko kontynuować wojnę religijną na memy ... ... ......... ..... (kto zgadnie co chciałem powiedzieć pod kropkami? to jak koło fortuny z zerem liter odsłoniętych)

:pirate:

Przebrzydły narcyz i do tego opętany :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bóg jahwe mógłby czegoś niewiedzieć? -jeśli jest wszechwiedzący to jest to NIEMOŻLIWE !
A może niektóre rzeczy wie tylko podświadomie?

 

Skoro bóg jahwe stworzył wszystko co istnieje to wiedział również stwarzając/projektując konkretnego człowieka kim on później będzie.
A co z wolną wolą/czynnikiem losowym?

 

(jeśli istnieje wolna wola to i ona jest dziełem boga jahwe zatem wszystkie wybory człowieka są zdeterminowane projektem wszechwiedzącego boga jahwe a więc tym jaki bóg miał zamysł wobec konkretnego człowieka gdy go projektował)
Ok, ale nie do końca. Bóg mógł najpierw stworzyć generator liczb losowych, z których później miała czerpać wolna wola. Następnie nałożyć na siebie częściową amnezję, po czym stworzyć człowieka z wolną wolą, czerpiącą z ów generatora.

 

ZNA WSZYSTKIE KONSEKWENCJE SWOJEGO DZIEŁA!
Może znać wszystkie konsekwnecje tylko podświadomie, a świadomie mieć tylko częściową wiedzę.

 

Wine więc za to że ktoś jest łotrem ponosi sam bóg wszechwiedzący jahwe,ponosząc więc winę za uczynienie go łotrem nie może go tym czasem za to łotrostwo ukarać.
Raczej czynnik losowy.

 

Kto zaś uważa że bóg jahwe nie mógł wiedzieć jak przebiegać będzie postępowanie
Nie tyle, że nie mógł, ale że nie chciał...mógł chcieć zrobić sobie niespodziankę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieniu boga jahwe zaprzeczają atrybuty ktróre ludzkośc mu życzeniowo nadała!

 

Jeśli ktoś w rzeczywistości jest inny niż głoszą plotki o nim to znaczy, że nie istnieje? :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×