Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nagłe, dziwne zjawisko w oczach - psychika?


rabbit95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wstałam dziś rano, ubrałam się, pojechałam do pracy, wszystko było w najlepszym porządku. Byłam w pracy trochę wcześniej, więc otworzyłam książkę. Podczas czytania nagle zaczęłam mieć jakby błyszczące kropki przed oczami. Kropki zmieniły się jakby w jedną jasną plamę która przysłaniała mi obraz, literki gubiły się albo rozmazywały, widziałam też dziwne zakłócenia przecinające literki, jakby na ekranie starego tv. Zjawisko przybierało na sile do tego stopnia, ze bałam się ze zaraz stracę wzrok. Zeszłam do łazienki, bo powoli wpadałam w panikę. Patrząc na ciemną ścianę w toalecie, jasna kropka zmieniła się w jakby zygzak mieniacy się kilkoma kolorami. Nie jestem w stanie dokładnie tego opisać. Kilkakrotnie tarłam oczy, po przetarciu było nieco lepiej. W końcu, po ok. 15 minutach wzrok wrócił do normy. Miałam jeszcze poczucie jakby w lewym oku pogorszył mi się wzrok, doszedł do tego ból głowy w okolicy zatok. Uczucie zniknęło dopiero po ok. 2 godzinach. Teraz wszystko jest w porządku. Czy to możliwe żeby było to zjawisko psychiczne, czy raczej zwrócić się do okulisty? Nigdy wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Dodam jednak, że po braniu narkotyków mam permanentny śnieg optyczny, wydaje mi się jednak że ostatnio przybrał na sile ( aczkolwiek nie mam pewności, bo zawsze gdy się na nim skupiam wydaje mi się wyraźniejszy ) i jestem krótkowidzem. Dodatkowo przez ok. 2 miesiące zażywałam benzo niemal codziennie. Najpierw afobam, później alprox, na koniec lorafen. Odstawiłam z dnia na dzień. Mija już drugi tydzień, zauważyłam straszne problemy ze snem - nie mogę zasnąć, a jak już zasnę to śnią mi się bardzo realistyczne i męczące sny, głównie koszmary. Wybudzam się kilkakrotnie w nocy i zwykle wcześnie rano. Oprócz tego mam takie jakby "łagodne omamy" - obraz mi drga, czasem wydaje mi się jakby coś się ruszało, tu coś mignie, tam coś przeleci i jeszcze jedno dziwne zjawisko - gdy wpatruję się np w ścianę lub dywan, mam wrażenie jakby lekko "oddychały", tj. nieznacznie unosi się i opada. Nie wiem czy to może być skutek odstawienia leków... dziwne, bo to przybiera na sile a leki odstawiłam prawie dwa tygodnie temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to o czym  pisze rabbit95  to aura migrenowa czyli zwiastun napadu bólu migrenowego. Mam to od prawie 40 lat. I leku na to nie ma .

Te efekty w oczach trwają 20 do 40 minut. Potem ból głowy, oczu...

Teraz zaczynam brać Topamax 25 mg. Może zmniejszy liczbę napadów. Zobaczymy. Wywoływacze migreny: Stres i zmęczenie,kawa,alkohol,sery dojrzewające....

Życzę zdrowia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Może komuś to pomoże. Ja długo cierpiałem na migrenę z aurą. Identyczne objawy jak opisuje autorka. Najpierw mały rozdrgany punkt później co raz większy, a jak mijało to migrenowy ból głowy. Lekarze nie potrafili pomóc oprócz leków na ból głowy. 

Samemu udało mi się znaleźć przyczynę mojej przypadłości. Zauważyłem, że drgająca plamka jest identycznej częstotliwości jak mrugający  telewizor kineskopowy. W moim domu rodzinnym oraz mieszkaniu taki telewizor się znajduje. Migrena zdarzyła mi się również po używaniu okularów VR. Dla testu przestałem oglądać telewizję kineskopową, tyczy się to również starych monitorów CRT. Od dwóch lat nie miałem migreny ocznej. 

Jak byłem we Włoszech w domku mieliśmy telewizor kineskopowy oglądałem go jakiś czas i znowu mi się to zrobiło co totalnie upewnło mnie w moim przekonaniu. Przez lata doszły mi inne dolegliwości ale tą udało mi się wyeliminować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×