Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak wrócić do szkoły po feriach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie boję się wrócić do szkoły po feriach, chociaż wiem, że od 9 miesięcy zmagań z moją nerwicą udało mi się wrócić do niej lecz teraz znów wróciło to samo, te same lęki, ataki, katastroficzne myśli, potrzeba ochrony.Juz drugi dzień nie chodzę do szkoły, co poradzicie, może przeczekać ten kryzys czy pójść zmierzyć się z lękiem? Nie mam komu się wygadać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Doświadczenie pokazało mi, że jeżeli nie jestem w ciągłym biegu, to przerwa w długości nawet 1 miesiąca może spowodować, że po powrocie w dawne środowisko trzeba będzie zaczynać od początku ponieważ wszystkie dawne lęki i problemy powracają. W czasach szkolnych ferie zimowe czy wakacje są do tego idealne, szczególnie, gdy w tym okresie odizolowaliśmy się od społeczeństwa, nie spotykaliśmy się prawie z nikim, a większość czasu spędzaliśmy samotnie. Dlatego to co przeżywasz według mnie jest normalne, przynajmniej w tych naszych nerwicowych kategoriach. Musisz sam ocenić na ile silny jest ten lęk, czy będziesz w stanie podołać i ponownie rozpędzić maszynę, a wtedy lęk znacząco się zmniejszy, czy może na rozpęd potrzebował będziesz wsparcia psychologicznego lub leków. Raz sobie poradziłeś, to poradzisz sobie ponownie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wulkanicznyfuriat, Moim zdaniem iść do szkoły. Ale spróbować bez spiny. Pozwolić sobie na to, żeby w razie co wrócić do domu. Najpierw dojechać do szkoły, potem zostać na pierwszej lekcji, potem pociągnąć kolejną. Tak małymi kroczkami. I może się okazać, że dzionek w szkole minął. I wtedy sobie poratulować. :smile:

Powodzenia! Jeśli spróbujesz, napisz koniecznie jak poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×