Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
magic wolf

Na czym polega życie?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyliście, na czym to wszystko polega? Na unikaniu nie przyjemności i dążeniu do przyjemności. Skrajnie upraszczając wszelkie aspekty życia na tym to polega. To jest jedyne co robimy, gonimy za radością, za szczęściem unikając nie przyjemnych odczuć. I tak cały gatunek to robi. Wszelkie życiowe dramaty, czasem zanurzenie w cierpieniu, wszystko jest w gruncie rzeczy pogonią za przyjemnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Spojrzałem na jego filmy. Nie polubiłem go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

magic wolf, Wstrzeliłeś mi się dziś genialnie z panem Benem S., bo właśnie rano pomyślałam otwierając oczy - Wow, widzę, wącham, ciamkam, dotykam, czuję, ale jazda... :D Lubię taką synchronizację wydarzeń.

Btw, nie znałam go.

Co jest złego w gonieniu za radością? Jeśli uda się nabierać w tym czasie umiejętności nieuciekania przed trudnymi, niewygodnymi emocjami i danie im również prawa do zaistnienia, to chyba jest to całkiem dobra ścieżka?

Slide, Moim mentorem też nie będzie ;) , ale co Ci w nim przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

kosmostrada,

Myślę, że łudzi ludzi. Człowiek pełen automatyzmów. Pomieszanie w głowie. Tryb życia być może nie taki. Z tego cierpienie. Gdyby można było sobie od tak to wszyscy byśmy się radowali, że żyjemy. Znam takie filmiki. Wystarczy nie myśleć blabla. Mów mi jeszcze. Przez chwilę się poczuje lepiej. Co dalej jak przejdzie za chwilę? Wrócą nawyki o wiele silniejsze niż inspiracjaz nagrania. Znowu włącze filmik? Jakiś inny może? Jesteś zwycięzcą dla odmiany.

Nie dam się na ich gierki :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kosmostrada, facet wybiega ponad wszelkie koncepcje, wyciąga z ciasnego, klaustrofobicznego punktu widzenia poszerzając widzenie rzeczywistości, otwiera umysł...

Po za tym, miałem podobne przemyślenia jak on, zanim jeszcze go poznałem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Moje złe nawyki myślenia i emocji. Nie pozwalają mi się cieszyć od tak. Wykluczają mnie z normalnego funkcjonowania. Obejrzenia w spokoju filmu. Co dopiero takie rzeczy. Na górę wchodzi się od dołu a nie od góry :P Lubicie gościa. Spoko. Ja niezbyt. Choć i tak lepszy od tych innych bo przynajmniej zabawny. Na kase też chyba nie naciąga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Slide, Nie żywię do niego uczuć, ponieważ jak pisałam, dopiero się o nim dowiedziałam... ;)

magic wolf, Wyrobię sobie zdanie, jak zobaczę inne filmiki. Na razie przeszkadzało mi powtarzanie tego samego po sryliard razy, no mi wystarczy powiedzieć raz, żebym zatrybiła. :D Ale może taka konwencja tej wypowiedzi. A może się przyzwyczaję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
no mi wystarczy powiedzieć raz, żebym zatrybiła.

Jasne ;)

Jednak w tym filmiku chodziło o to, że niby wiemy, że żyjemy, każdy to wie i to jest takie oczywiste, jednak przeoczamy to dlatego właśnie, że jest takie oczywiste :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

magic wolf, Rozumiem sens tej retoryki. :smile: I robi dobrą robotę sądząc po komentarzach.

A i ja lubię czasami jak ktoś mi tak powie od serca, prosto, wywali oczywistości , choć nie musi mi walić łbem o ścianę tysiąc razy - zrozumiałaś? zrozumiałaś?... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Takie oczywistości wydają się szokujące jak się zje psychodelik. Ponoć. Kto go tam wie czy tego nie zrobił.

Na innych filmach inaczej się zachowuje. A może mi się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kosmostrada, oglądnij więcej tego typu filmików, zachęcam :smile:

Slide, to nie psychodelik, mi to wygląda na naturalną radość, ekscytację życiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

magic wolf, Oczywiście. Chętnie korzystam z inspiracji innych. Przed chwilą dostałam też tytuł książki. Co za dzień, tyle skarbów. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Przyznam, że go jednak polubiłem za wywiad "jesteś doskonały".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nienawidzę życia,nie wiem na czym ono polega ale jest porąbane i niesprawiedliwe,dlaczego inni nie cierpią?Chciałbym żeby pewne osoby cierpiały tak jak ja...........

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

depresyjny86,

Ludzie cierpią ale niektorzy bardziej. Co Ci to da, że inni też będą cierpieć mocno? Świat by się gorzej kręcił chyba. Potrzebni są z energią by popychać go do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Mnie się nie podoba ten koleś. Rozumiem przekaz tego filmiku, ale taka nadmierna ekscytacja przez całe 5 minut to już przesada. Wow, świetnie, żyjemy, jesteśmy super! Może to kogoś podobuduje na 5 minut albo do końca dnia, ale jak ktoś ma problem ze sobą to mu takie filmiki niewiele dadzą na dłuższą metę. Widziałam też inne, na których jest spokojniejszy i też do mnie nie przemawia - wg mnie sprawia wrażenie człowieka za bardzo chcącego być uduchowionym (trochę na pokaz?).

Przypomniała mi się dzisiejsza wizyta w Empiku. Szukałam wśród książek działu "psychologia" - nie było. Teraz jest "rozwój osobisty", w którym z jednej strony spogląda na kupujących Kinga Rusin prezentując swój płaski brzuch i mówi jak żyć, a z drugiej Agata Komorowska w wątpliwej jakości książce radzi im jak pozbyć się depresji. Niezmiennie również Pawlikowska radzi jak rozwiązać każdy problem świata. Teraz każdy może doradzać i niekoniecznie jest to dobre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

monachopsis, to jak Ci tamten się nie podoba to masz tego ;) :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

magic wolf, ten też nie ;) Zastanawiam się natomiast czy jeśli uległby wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doznałby wielu obrażeń powodujących cierpienie, również stwierdziłby, że może w tym momencie doświadczyć nieskończonego zachwytu i - przede wszystkim - nie cierpieć, bo cierpienie jest wyłącznie opcjonalne i wszystko jest zależne od jego wyboru.

Niemniej jego ucieszona twarz jest zaiste źródłem nieskończonej beki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

monachopsis, rozumiem. W tak ekstremalnym przypadku jaki podałaś jego teorie na nic by się zdały. Ale nie oto tu chodzi, chodzi o pokazanie, że to nasz sposób myślenia może być przyczyną cierpienia. W umiarkowanym cierpieniu spowodowanym myślami jak najbardziej ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

magic wolf,

Ten gość co wkleiłeś jego film to Bentinho. On jest narcystycznym manipulatorem. Robi ludziom wodę z mózgu i naciąga na kasę. Jest skuteczny bo ma gadane.

Ten z poprzedniej strony śmiał się z takich jak on i tym mi zaplusował.

Na filmie co wkleiłeś tutaj, Benthino jest naćpany jakąś extasą. Źrenicę rozszerzone, ryjek czerwony. Na innych filmach inaczej wygląda.

Tutaj artykuł o tym Benthino: https://medium.com/@bescofield/tech-bro-guru-inside-the-sedona-cult-of-bentinho-massaro-a56314f830ef

Można poczytać. Artykuł poparty filmikami i wpisami z jego facebooka.

Streszcze z pamięci:

Benthino twierdzi, że umie się teleportować, lewitować. Że umie zmieniać pogode myślami, przesuwać przedmioty myślami. Pisze o kontaktach z innymi cywlizacjami. Twierdzi, że trzeba być bezwzględnie posłusznym swojemu guru, bo jak nie to to opór ego.

Ma swój ośrodek Sedona.Ostatnio jego bliski współpracownik popełnił tam samobójstwo.

Ktoś go spytał co myśli o Jezusie. Odpowiedział, że Jezus był mocny, ale był synem Boga, a on jest Bogiem.

Powiedział, że Jezus był na 4 poziomie głębokości, a on jest na 8 tym najgłębszym. Stopień głębokości to stopień wtajemniczenia. Żre się z innymi new age guru czyli konkurencją. Twierdzi, że jego nauczanie najlepsze na świecie. Oferuje oświecenie w 2 tygodnie itd.

Wciska ludziom taką papkę co nijak się ma do życia. Ogałaca ich z portfeli, z charakteru, z życia. Czyni posłusznymi. Wykorzytsuje ich tęsknote za czymś lepszym. Ich wewnętrzną pustkę wypełnia swoimi kłamstwami. Za tą grzeczną buźką kryje się potwór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Slide, nie wiem czy był naćpany, naćpany życiem, może tak ;) Nie wiem czy jest manipulatorem i naciągaczem. Wiem jedno, to co mówi ma sens. Nie zawsze się z nim zgadzałem ale często tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Przecież w linku jest wszystko na tacy. Ewidentny groźny sekciarz.Każdy kto ma gadane. Jakąś charyzme poskleja kilka teorii z różnych tradycji. Wyrwie je z kontekstu. Z tego, że to proces ciężki i wieloletni. Zmiesza truizm z kłamstwami...taki znajdzie chętnych na łatwe nieskończone szczęście. Nieprzerwaną ekstaze itp. Bo ludzie chcą w to wierzyć. Zwłaszcza jak zobaczą szczesliwa naćpaną morde. Myślą o ale fajnie też chce taką morde. Ale jakoś im nie wychodzi. Chcą wiecej i wiecej. On sprzedaje wiecej i wiecej.

W 2012 roku lewitujący, teleportujacy, zmieniajacy pogode czarodziej napisał na fejsie, że ma diagnoze osobowość narcystyczna. Wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

:?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi