Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co czwarty Polak singlem. Nadciąga epidemia samotności


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Powszechne rozstania, rozwody, zdrady, problemy spadkowe, rozbite rodziny i przymusowa samotność (nie z wyboru) są w Polsce coraz częstsze.

Czy wraz z postępem technologicznym i obyczajowym w świecie zachodnim (a stopniowo także w Polsce) mamy do czynienia z postępującym brakiem umiejętności budowania szczęśliwych związków?

Niestety wszystko wskazuje na to, że tak.

 

Zapraszam do zapoznania się z materiałem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to naciągane i jak zawsze wszystkiemu winne kobiety. :mrgreen:

A co do portali randkowych to akurat racja, do mnie poza jakimiś ruskimi fejkami nie napisała, czy wysłała uśmiech nawet przeciętnej urody dziewczyna, tylko starsze i o urodzie poniżej przeciętnej. A do tych ładnych nie ma nawet co pisać bo ci nie odpowiedzą, nawet te przeciętne rzadko to robią, no ale na tych portalach się świat nie kończy i nie końca są one reprezentatywne dla całej społeczności.

Wg tego filmiku to ja nie mam żadnych szans na dziewczynę bo ja oceniłbym się na 3( 5 za wygląd, 1 za zaradność życiową) ale to wiedziałem i bez tych wykresów. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, wyglądasz dużo lepiej niż Ci się wydaje ;)

Ja robiłem testy na portalach randkowych i to wielokrotnie :mrgreen::mrgreen:

Spokojnie bym Ci dał 7, tylko, że musiałbyś się ubrać, niektóre Panie nie lubią zdjęć z gołą klatą. To działa też w druga stronę, jak widzę wyeksponowane cycki, dziubki, pół kilograma tapety, to też mnie to zniechęca.

Ja wyglądam średnio i właśnie przez portal nabrałem trochę pewności siebie, nieraz wywiązała się rozmowa z miła Panią 6-7/10.

Nie warto nawet pisać do instagramówek z plastiku, one celują w macho z BMW, gołe klaty, szpan, muskuły i bransoletki na rekach :D

Arhol, :lol::lol::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8, Ja na portalu randkowym nie ma zdjęć z gołą klatą.

A wracając do tematu to nie 1/4 a 3/4 facetów powinno być samych skoro kobiety interesują się od 7/10 wzwyż. Czasami widać bardzo ładne dziewczyny z mało atrakcyjnymi facetami i nawet jeśli są oni zaradni życiowo to i tak wg tej tezy nie powinni mieć szans na te z najwyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiety raczej nie lubią, jak się facet napie.dala. Wolą jak facet pompki i na drążku napie.dala :mrgreen::P Jednak dobrze jest to wszystko mieć opanowane a także umysł mieć w miarę ogarnięty :lol: to podstawa :smile: no i twarz z lekksza wyjściowa :mrgreen: NO i nie bać się, działać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrozumieć, że model tradycyjnej rodziny odchodzi powoli do kart historii i trzeba teraz wymyślić coś nowego. Już nie będzie normalnych małżeństw 1+1, już nie będą rodzić się dzieci, a podejrzewam, że niedługo ludzie też do pracy nie będą chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej być singlem z uśmiechem,niż żonatym ze smutkiem

lepiej płacić bykowe niż alimenty?

Nie,zdecydowanie lepiej alimenty :D! Przy tym jeszcze zrobić sobie bachora z najbardziej pi*&*^&^ egzemplarzem jaki ci się uda znaleźć i na siłę udawać rodzine,koniecznie przy okazji zryć bachorowi psyche,Chodźmy krok dalej! Pierw sterroryzować pseudo rodzinę i rozjebać ich psychike niczym niemcy warszawe w '44!

 

Potem lajtowo płacić 500 pln alimentów,wszak dzięki temu państwo nie zarobi,a my nie będziemy płacić bykowego, takiego wała jarek&spółka,pułapka uniknięta :pirate: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej być singlem z uśmiechem,niż żonatym ze smutkiem

lepiej płacić bykowe niż alimenty?

 

z bykowego można sę wyłgać

jak?poprzez udawania rozdwojenia jazni czy poprzez posiadanie zmyslonego przyjaciela (żony) i zmyślonych dzieci?poprzez gadanie do siebie i udawanie że jesteś "w paczce"?to sie nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak odrobinę odbiegając od tematu...jaka jest Wasza wizja małżeństwa i rodzicielstwa?

Mojej pani jeszcze jakieś 2 lata temu wydawało się, że bardzo chce mieć dzieci. Teraz uważa, że pragnienie to było jej narzucone przez otoczenie/społeczeństwo. Na obecną chwilę nie myśli o dziecku, choć nie wyklucza w przyszłości (a ma jeszcze wiele czasu). W ogóle, uwolniła się od wielu ciśnień, że ma robić to czy tamto, tak albo inaczej, bo ktoś tam sobie tak wymyślił. Tworzymy komórkę aspołeczną, bo silnie niezależną od zewnętrznych nacisków. U mnie uwalnianie się postępowało latami, u niej w relatywnie krótkim okresie.

 

wiejskifilozof, na porozumieniu (komunikacji), która jest kluczowa, bo trudno tolerować coś, czego się nie rozumie. Równość to oczywista oczywistość (jak dla mnie przynajmniej). Na współpracy, bo związek oparty na rywalizacji i walce kieruje energię na destrukcję, nie budowę czegokolwiek. Z seksem bywa różnie, bo istnieje efekt Coolidge i nikt jeszcze na to niczego mądrego nie wymyślił. Natomiast czym jest w istocie miłość nie wie nikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieście rozwodem kończy się 44 proc. małżeństw, podczas gdy na wsi 22,7 proc. – mówi prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego, autor najnowszego raportu o rozwodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieście rozwodem kończy się 44 proc. małżeństw, podczas gdy na wsi 22,7 proc. – mówi prof. Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego, autor najnowszego raportu o rozwodach.

Czyli trzeba się przeprowadzić na wieś. :mrgreen:

Oczywiście wątpię by na wsi małżeństwa były szczęśliwsze, tylko rozwód tam to wstyd i tolerancja dla np pijaństwa czy agresji męża większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×