Skocz do zawartości
Nerwica.com

Seratonina - kilka pytań


dejw1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Biorę lek sertranorm 3 miesiące totalnie spadło mi libido na początku mi to przeszkadzało z czasem się przyzwyczaiłem ale wyczytałem, że takie stany mogę pozostać i moje pytanie czy mógłbym już schodzić z dawki i odstawić te leki czyje się dobrze depresja minęła zminiłem otoczenie pracuje ćwiczę a z libido straszny problem dodam, że biorę dawke 100mg 4x na dobe po 0,25mg wiem uciążliwe to ale tak zalecił mi lekarz.

Niby miałem brać leki przez pół roku a później zobaczymy.

Dodam, że głównie te stany depresyje pojawiały się u mnie po ciągach alkoholowych i narkotykowych od 3 miesięcy zero nic tylko leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antydepresanty powinno się brać co najmniej 6 miesięcy od ustąpienia objawów, ponieważ 85% nawrotów jest spowodowanych przedwczesnym odstawieniem leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam jak kolega powyżej. Pociągnij jeszcze kilka miesięcy, niech mózg się regeneruje, a Ty rozpędzaj maszynę, spróbuj jeszcze bardziej się zakotwiczyć w dobrostanie. Musisz być tak mocno zakotwiczony, aby demony Cię z jego nie wyrwały, bo później może toczyć się bitwa. Wszystko po to, aby nie doszło do tego, że po odstawieniu leku, okaże się, iż nic sensownego nie było ułożonego, poza samymi powierzchownościami, a Ty zostaniesz z ręką w nocniku i problemy powrócą. Późniejszą ewentualną odstawkę konsultuj z psychiatrą, a jak odstawiasz to stopniowo, aby mózg nie doznał szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko cokolwiek dobrego wyczytać o lekach SRRI większosć tylko narzeka i ma skutki uboczne szkoda, że przed rozpoczęciem kuracji i poczytałem opini ludzi na forach pewnie bym nie zaczynał tego brać.

Libido mi spadło do zera niewiadomo czy wróci do normy leki mówicie, żeby brać dalej a ja sam nie wiem co robić najchętniej bym zszedł z dawki i zakończył może libido wróci do normy co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bedzie już 5 miesięcy jak stosuje seratoninę od jakiegoś czasu więcej się stresuje tzn stres nie jest spowodowany ludzmi jakieś paranoje nie nie z tym nie mam już problemu tylko dalej rozmyślam o problemach życiowych itd no i mam zabitą głowę ciągle na początku stosowania tego nie było raczej wszystko miałem gdzieś.

I teraz pytanie do was biorę dawkę 100mg i po 6 miesiącach chciałem zakończyć leczenie i zastanawiam się czy to normalne moje dumanie czy zwiększyć sobie dawke żeby dalej mnie wyciszyło?

proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×